Okullar 1 Haziran 2020 Tarihinde Açılıyor! Dünya genelinde yaşanan ve sonrasında ülkemize de sıçrayan korona virüs salgını dolayısı ile okullara 16 Mart 2020 tarihinden beri uzaktan eğitim olarak devam edilmektedir. Gelen son dakika bilgilerine göre Milli Eğitim Bakanlığı okulları 1 Haziran 2020 Pazartesi günü açmak için hazırlıklarını tamamlamış bulunmaktadır. Ancak çocuklarını okula gönderme ya da göndermeme kararı öğrenciler için velilere bırakılan bir karar olacak. Çocukların okullar açılsa dahi devam şartı aranmayacaktır. İsteyen öğrenciler evden uzaktan eğitime devam edebileceklerdir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre de okullar 1 Haziran 2020 Pazartesi günü açılabilmek için tüm hazırlıklarını tamamlamış bulunmaktadır. bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından yapılacak öneriler dahilinde, hafta başı gerçekleştirilmesi planlanan kabine toplantısı içinde okullar için son kararın alınması beklenmektedir. Toplantı genelinde ise görüşülmesi hedeflenen konular ise şöyle olmaktadır.

Kabine Toplantısında Görüşülecek Okula Plan İçeriği!

  • 1 – 30 Haziran tarihleri arasında okullarda eğitim verilmesi planlanmaktadır.
  • Bu kapsamda okulların açık kalacağı süreyi, il pandemi kurullarının önerileri ve her ilin kendine özgü şartları dikkate alınarak verilmesi planlanmaktadır.
  • Öğrencilerin fiilen okula gitmeleri velilerin tercihine bırakılacak.
  • İsteyen veli çocuğunu okula gönderebilecek, devam şartı zorunluluğu olmadığından isteyen veli uzaktan eğitime devam edebilecek.
  • Anaokulu ve ilkokul çocukları için hijyen şartları dikkate alındığı için bu sınıflarda eğitime başlanmayacak.
  • Ders yapılacak olan 1 aylık zaman içerisinde sınav yapılmayacak. Öğrenciler için sınıfta kalma olmayacak. Öğrencilerin ilk dönem notları değerlendirilecek ve tüm öğrenciler bir üst sınıfa geçeceklerdir. İlk dönem notları zayıf olan öğrenciler için bir üst sınıfa sorumlu olarak geçişi sağlanacak.
  • Öğretmenler, öğrencilere telafi eğitimleri düzenleyecek, buradaki amaç ise unutmasının önüne geçmek olmaktadır.
  • Haziran 1’de başlayacak olan okulun asıl amacı ise öğrencilere psiko-sosyal destek sağlanması olmaktadır. Oldukça uzun zamandır evde kalan çocuklar için ilgi ve dikkatleri toplaması bakımından eğitime ve günlük hayata uyumuna önem verilecektir.

1000 TL Sosyal Yardım Başvuru Sonuçları Açıklanıyor! Öğrenme Ekranı

İşsizlik Maaşı Başvurusu Reddedilenlere Verilecek 1.170 TL Desteğin Detayları Açıklandı!

Kimler 1000 TL Sosyal Yardım Başvurusunda Bulunabilir, Şartları Neler ?

Editör: TE Bilisim