İlk milli otomobilimiz olan TOGG için ön sipariş süreci geçtiğimiz haftalarda başlatılmıştı. Binlerce kişi, ön sipariş ile TOGG sahibi olabilecek kişilerin belirlenmesi için düzenlenecek çekiliş sürecine dahil olabilmek adına 60 bin lira ödeme ile kayıtlarını gerçekleştirdi.

Bakanlık Çalışma Başlattı! Kadınlara Ayda 1.870 TL Maaş Bağlanacak! Bakanlık Çalışma Başlattı! Kadınlara Ayda 1.870 TL Maaş Bağlanacak!

Geçtiğimiz gün ise TOGG’un ön sipariş süreci sona erdi ve TOGG sahibi olacak kişilerin belirlenmesi adına kura çekilişi düzenlendi. Çekiliş ile TOGG sahibi olmaya hak kazananların yanı sıra, bu çekiliş ile hak sahibi olamayan kişilerde oldu. TOGG için hak sahibi olamayan kişiler başvuru işlemleri için yatırdıkları tutarın kendilerine ne zaman geri ödeneceğini merak ediyor.

60 BİN TL ÖDEDİLER

TOGG için yapılan çekilişler neticesinde, TOGG T10X’in sahibi olacak 20 bin kişi belirlendi. Ancak başvurular bu sayının çok üstünde sonuçlanmıştı. Ön sipariş sürecine katılanların sayısı, TOGG yetkilileri tarafından açıklandı. Bu sayısının 177 bin 467 olduğu duyuruldu. 177 bin kişi arasından sadece 20 bin kişi TOGG T10X sahibi olabilecek. Ön siparişler için açıklanan sayı tarafından 60 bin TL ödeme yapıldı. 20 bin kişinin dışında kalanlar ise ödedikleri 60 bin TL’nin hesaplarına ne zaman geri yatırılacağını araştırıyor.

EN GEÇ 14 GÜN İÇERİSİNDE ÖDENECEK

TOGG için gerçekleştirilen başvurular, Trumore uygulaması aracılığı ile tamamlandı. Trumore hesabına sahip olan kişiler, e-cüzdan hesaplarına aktardıkları 60 bin TL ile ödemelerini gerçekleştirdi. Çekilişte TOGG sahibi olamayan kişiler, yaptıkları ödemelerin kendilerine ne zaman geri yatırılacağına dair arama motorlarında araştırmalarına başladı.

TOGG yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre, TOGG kura çekilişini kazanamayan kişilerin 60 bin TL’lik ödemeleri on dört gün içerisinde kendilerine iade edilecek. Ödemeler, Trumore e-cüzdanlarına aktarıldıktan sonda e-cüzdan hesaplarının bağlı olduğu bankalara on dört gün içerisinde otomatik olarak aktarılacak.

TOGG için gerçekleştirilen kura çekilişleri ile ilk TOGG sahibi olacak 20 bin kişi belirlendi. Bu otomobillerin ilerleyen zamanlarda hak sahiplerine teslim edilmesi bekleniyor. İlk üretilen TOGG T10X’e ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce talip olduğunu açıklamıştı.

Editör: TE Bilisim