1000 TL Sosyal Yardım Başvuru Sonuçları Açıklanıyor! Öğrenme Ekranı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan koronavirüs salgını ile ekonomik mücadele tedbirleri kapsamında 1000 TL pandemi sosyal yardım başvuru sonuçları açıklanmaya başlıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak olumsuz etkilenen vatandaşlara ve ihtiyaç sahiplerine 1000 TL ödeme yapıldı. Bu düzenleme ile birlikte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geçtiğimiz hafta, 1000 TL sosyal yardım 3. faz ödemelerine başvuruların alınacağını belirtmişti. İhtiyaç sahiplerine verilen 1000 TL sosyal yardım paralarının başvuruları e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden yapılıyor. Bakanlık ön başvuruları aldıktan ve gerekli incelemeleri yaptıktan sonra desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen hanelere ödemeleri yapacak. Başvuru süreci yine e-Devlet üzerinden takip edilebilecek. 1000 TL pandemi sosyal yardım parası başvuru sonucunu öğrenmek için bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Vatandaşların son dönemde gündemindeki en önemli gelişmelerin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan 1000 TL’lik pandemi sosyal yardım düzenlemesiyle ilgili olduğu görülüyor. Koronavirüs nedeniyle devlet kurumları tarafından milyonlarca kişiye yardım yapılıyor. İhtiyacı olduğu tespit edilen ve mevcut durumda SGK’dan aylık yardım alan kişilere, 1. ve 2. faz ödemeleri yapılmıştı. Şimdi Bakanlık 3. faz ödemeleri için vatandaşlardan başvuruları kabul etmeye başladı. Başvurular e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden alınmaya devam ediyor. Vatandaşların başvuru işlemleri T.C. kimlik numaralarının son hanesindeki rakama göre farklı günlere dağıtılmış durumda. 1000 TL pandemi sosyal yardım başvurusu nereden ve nasıl yapılır?

Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu Ekranı

Yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele çerçevesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı öncülüğünde başlatılan uygulamaya göre Sosyal Destek Programı kapsamında 3. faz ödemeleri ile başvuruda bulunan vatandaşlara 1000’er TL’lik maddi destek verilecek. Faz 3 kapsamındaki ödemeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Bu yüzden aynı hane halkından birden fazla başvuru yapılsa bile sadece bir kişinin başvurusu geçerli olacak.

Başvurularda herhangi bir gelir şartı bulunuyor. Ancak e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden açılan “Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu” ekranında başvuru sahibinin iş ve sosyal durumu, aylık geliri, varsa çocuk sayısı, kirada kalıp kalmadığı, ikamet adresine son gelen su, doğal gaz ve elektrik faturası bedelleri ile banka ve birikim bilgilerine ilişkin kapsamlı sorular yöneltiliyor. Bütün vatandaşların başvuruda bulunabileceği bu yardımda hak sahibi olan vatandaşlar Bakanlık yetkililerinin incelemelerinin ardından tespit edilecek. Ayrıca ihtiyaç sahibi olmadığı halde resen 1000 TL sosyal yardımdan yararlandığı sonradan fark edilen kişiler hakkında idari para cezası ve yasal işlem başlatılacak.

1000 TL Sosyal Yardım Başvuru Sonuçlarına Nasıl Bakılır?

e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın başlattığı 1000 TL sosyal yardım 3. faz ödemelerine başvuruda bulunduysanız, başvurunuzun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığını internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Pandemi sosyal destek başvuru sonucu ve güncel durumu e Devlet kapısı üzerinden öğrenilebiliyor.

Başvuru Sonucunu Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ

Başvuru sahipleri https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu bağlantısını kullanarak açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” yazan kısma tıklayıp, T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresini yazarak giriş yaptıktan sonra açılan ekranda başvuru durumunun tüm detaylarını kolaylıkla görüntüleyebiliyor.

1000 TL Sosyal Yardım Başvuru Günleri

1000 TL’lik sosyal yardım 3. faz ödemelerine başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar T.C. kimlik numaralarının sonra rakamına göre şu günlerde başvurularını e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden yapabiliyor:

 • 0 olan vatandaşlar Pazartesi,
 • 2 olan vatandaşlar Salı,
 • 4 olan vatandaşlar Çarşamba,
 • 6 olan vatandaşlar Perşembe,
 • 8 olan vatandaşlar Cuma günü,
 • Geri kalan rakamlarda olan vatandaşlar ise Cumartesi ve Pazar günleri sınırlama olmaksızın başvuru yapabilir.

İşsizlik Maaşı Başvurusu Reddedilenlere Verilecek 1.170 TL Desteğin Detayları Açıklandı!

Kimler 1000 TL Sosyal Yardım Başvurusunda Bulunabilir, Şartları Neler ?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından Erzak Yardımı Nasıl Alınır?

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

20 Yorum

 1. Yardim basvurusu sonucu uygun diye biryazi cikti 15.05.2920 ptt yatirilmasi olanlaniyor diyordu simdi yok oldu bu nedemek

  1. Merhaba
   PTT hesabınızı kontrol edin adınıza yardım ödemesi yatırılmış olabilir.

 2. Pandemi Sosyal Destek Ödemesine başvurdum, 14 Mayıs oldu Süreç devam ediyor diyor hala bir sonuç alamadık….

  1. Merhaba
   Başvuruları olumlu sonuçlanan bireylere SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır.

  2. benimde ayni kardeşim be 2 mayista başvurdum 3 farz za hala cevap yok enterasan coktan incelendide görünmüyo sosyal yardim sorgulamadan kontoröl ediyom yok ilginc hala sürec devam ediyor dermi ya gariplik anlamadim tam 13 gün oldu benim yanimdaki komşunun 2 günde belli oldu ya hikaye surec devam ediyo demek boş gec onlari

 3. 3.faza başvurdum . Başvuru durumum uygundur yazıyor.. ödemeniz 30 Nisan’da verilen ibandan yada PTT çekebilirsiniz yazıyor.. ama hesabapara yatmamış bana yardım parası çıkmış mı

  1. Merhaba
   Onaylanan başvurular için ödeme işlem tarihleri henüz açıklanmamış bulunmaktadır.

   1. Merabalar benm basvuru sonucunda Uygun yazıyor ptt de hesab açılmış fakat yatan ücret miktarı 0 olarak belirtilmiştir para yatacak mi bi yanlışlık mı olmuş aceba bilgi verebilirmisiniz

    1. Merhaba
     Hesabınıza ödeme yapıldığı zaman tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

 4. Merhaba 28 nisan sali günü basvurdum surec devam ediyor diyordu su an hic birsey göstermiyor acıklama yok tamamen kalkmıs

  1. Merhaba
   Yapılan başrurunun ardından tarafınıza gönderilen SMS ile takip sağlayabilirsiniz.

   1. Bende de aynı sıkıntı var. Numaram falan herşeyim doğruydu fakat sms bile gelmedi ve başvurunuz bulunmamaktadır yazıyor.

    1. Merhaba
     Yardım ödemeleri için henüz başvurular devam ediyor. Onaylanma işleminin tamamlanmasının ardından bilgilendirme yapılacaktır.

     1. Merhaba
      Başvurunuzu e-Devlet sisteminden takip edebilirsiniz.

 5. Cumhur baskanimiz başvuru yapan herkese ödeme yapılacağını söylüyor ancak bakıyorsun ki başvuru yapıyorsun yok efendim pandemiye rastlanmamış yok efendim bilmem ne olmmus ya abi bırakın artık Allah rızası için ya açıklama yapılırken insanları anlayacagi dildenn anlatın yada bbu yardımı hiç yapmayın adamın altında arabası var kiracısı var adama vermişler ben eşimden ayriyim 3 çocuğum var kronik hastasıyım evde karantinadayim çocuklarım koruyucu ailede akrabamda onlara bisiler yapmak için basvuruyorum ama olumsuz sonuçlanıyor ya ne istiyorsunuz bizler. Faydalanmanızı için illa bizde wirus kalmamız gerek bu kişilere veriliyorsa açık konuşun bizde ona göre basvurallim biz verilen kisilere itirazımız yok keşke daha fazla verilse ancak daar gelirliyide unutmasın devletimiz Rabime şükürler olsun iyi kötü işimiz var az çok demeden açıkta kalmıyoruz ancak devletimiz dünyaya kuccak açıyor ancak kendi vatandaşına ikinci sınıf muamelesi yapıyor yardım verdiğiniz kişileri gidin yerinde görün gerçekten ihtiyaç sahibimi ozaman yapılan hatanın farkına varacaksınız benim Allah başka kimseden korkum yok ben bir ak parti üyesiyim bunuda gururla söylüyorum devletimin herzamanda yanındayım ancak ben bir babayim ve sorumluluklarim var bu ülkede 80 milyon insanın 60 milyonu dargeliirli 60 milyon kişiden 30 milyon hane çıksa her haneye 1000 TL verilse inanın Suriyelilere harcanan paranın yarısı bile tutmaz artık diyicek sözüm yok Rabbim bu zor zamanda hepimizin yardimmcisi olsun diyorum halimize sukredicez diyorum cümleten S.A

  1. Ben yardım istedim ama çıktımı bilmiyom bana haber verirmisiniz özlem gideroglu

   1. Merhaba
    Yardım başvurunuzu e-Devlet sisteminden takip edebilirsiniz. Korona virüsü nedeniyle takip oradan sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu