Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta en düşük emekli maaşının 5.500 liradan 7.500 liraya yükseltileceğini açıkladı. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara yeni müjdelerin verileceğini de duyurmuştu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti Grup toplantısında kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşa müjdelerin olduğunu belirtti ve indirim haberlerini kürsüden duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları ile doğalgaz ve elektrik tüketiminde indirimin yapılacağı duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doğalgaz ve elektrik faturalarındaki indirimi müjdelerin var diyerek açıkladı. Daha önce de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından emeklilere verilen bayram ikramiyelerinde artışın olduğu ve en düşük emekli maaşlarının da 7.500 liraya çıkartıldığı duyurulmuştu.

ERDOĞAN HABERLERİNİ PEŞ PEŞE SIRALADI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti Grup toplantısında kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birçok haberi kürsü konuşmasında duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu bilgilere yer verdi; ‘’Pazartesi günü TOGG yönetim kurulu üyeleri misafirimiz olacak.

https://twitter.com/RTErdogan/status/1641030862178222081

TOGG 177 binin üzerinde sipariş aldı. Ülkemiz ilk yerli otomobiline sahip çıktı. Her başarının ardından işte böyle bir emek, büyük bir sabır. Büyük bir gayret var. Üretilecek ilk TOGG’a talip olduğumuzu söylemiştik. Pazartesi inşallah ilk aracımızı teslim alacağız.’’

ELEKTRİKLTE YÜZDE 15 İNDİRİM MÜJDESİNİ ERDOĞAN DUYURDU

AKP Grup toplantısında kürsüye çıkarak açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına şu bilgileri aktararak devam etti; ‘’Arefe günü Karadeniz Gazı’nın Filyos’a getirilmesi töreni yapılırken, milletimize yeni müjdelerimiz olacak. İki bayramı bir arada yaşayacağız. Şimdiden iki müjdeyi paylaşalım. Elektrikte tüm abonelere yüzde 15 indirim.

https://twitter.com/RTErdogan/status/1641033711226437632

10 bin madencimiz deprem bölgesinde canla başla çalışarak milletimizin gönlünü kazandı. TTK’ya 1000 madenci alıyoruz.’’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu açıklamalarının yanı sıra, doğalgaz da indirim yapılacağını duyurdu. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren indirim haberleri, en düşük emekli maaşının 5.500 liradan 7.500 liraya yükseltilmesi ve aynı zamanda emeklilere bayramlarda ödenen bayram ikramiyelerinin 1.100 liradan 2.000 liraya yükseltilmesinin ardından duyuruldu. Elektrikte tüm abonelere yüzde 15 indirim yapılacağının duyurulmasının yanı sıra, doğalgaz tüketiminde de faturaya yansıyacak indirimlerin yapılacağı da ifade edildi.

Editör: TE Bilisim