Araç sahibi olanların yaptırması gereken zorunlu trafik sigortasının yanında bir de isteğe bağlı olarak yaptırılan kasko poliçesi yer alıyor. Son dönemlerde kasko poliçelerine gelen zamlardan dolayı birçok araç sahibi kasko işlemlerini yaptırmaktan vaz geçti.

Artan fiyatlar nedeni ile bankalar bu kez de kasko poliçeleri adına araç sahiplerine kampanyalar sunmaya başladı. Bu bankalar arasında yer alan Yapı Kredi, kasko sigortasında yüzde 50 oranında indirim sağlayacağını açıkladı. Yapı Kredi Bankası tarafından açıklanan bu kampanyadan sadece Yapı Kredi Bankası müşterileri yararlanabilecek. Aynı zamanda, Yapı Kredi Bankası’nın sunmuş olduğu kasko kampanyası 31 Mart 2023 günü sona erecek.

İNDİRİME EK YÜZDE 10 KASKO PUAN HEDİYESİ

Yapı Kredi tarafından sunulan kampanyada, indirimlere ek kasko tutarının yüzde 10’u kadar puan hediyesi de verilecek. İlgili kampanyaya Yapı Kredi mobil, bireysel internet şubesi ve Yapı Kredi çağrı merkezi üzerinden başvuru yapılabilecek.

Bu kanallar üzerinden poliçe oluşturma işlemleri ile Yapı Kredi müşterilerine hasarsızlık aktarımı, sürücü indirimi ve meslek indirimi gibi seçenekler dahilinde yüzde 50’ye varan avantajlı fiyatlar sunulacak. TSK mensupları ve eşleri, öğretmenler, üniversite öğretim üyeleri, emniyet mensupları, bu ülkeyi idare mensupları, yargı mensupları ve Koç ailesi üyelerine özel olarak meslek indirimlerinde yüzde 25’e varan indirimler sağlanacak.

POLİÇE KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLİR

Yapı Kredi 01 Ocak 2023 ile 31 Mart 2023 tarihleri arasında kasko sigortası alan müşterilerine özel olarak hazırladığı kampanya ile mevcut poliçe ya da önceki aracın plakası ile birlikte hasarsızlık indirimlerine ek olarak yüzde 10’a varan puan hediye kazanma fırsatı da sunuyor. Bunun için müşterilerin Yapı Kredi mobil, bireysel internet şubesi ve Yapı Kredi çağrı merkezinden işlemlerini gerçekleştirmesi yeterli oluyor.

Allianz Sigorta kapsamında gerçekleştirilecek olan kasko poliçeleri araç sahiplerinin isteğine göre kişisel eleştirebiliyor. Poliçe teminatı kapsamında aracın kaza, yangın, hırsızlık ve üçüncü şahıs sorumluluğu gibi risklere karşı korunması da sağlanabiliyor.

Yapı Kredi tarafından kampanyaya katılım şartları şu şekilde açıklandı;

  • Kampanya müşteri bazında geçerli olduğundan dolayı kartlar dikkate alınmayacaktır
  • Kasko ekranlarının yapılmasına izin veren poliçeler ile sınırlıdır
  • Her müşteri kampanyadan ayda bir defa yararlanabilir
  • Peşin ya da taksitli olarak gerçekleştirilecek olan alışverişlerden kampanya dahilinde ilk yapılan alışveriş üzerinden puan kazanabilmektedir
  • Kampanya kapsamında ocak Şubat mart tarihleri arasında satın alınan poliçeler için puan kazanılacaktır. Kazanılan puanlar farklı tarihlerde kredi kartına yüklenecek ve farklı son kullanım tarihleri olacaktır. Kullanılmayan puanlar geri alınacaktır.
Editör: TE Bilisim