2022 Özel Güvenlik Görevlisi Maaşları? (Özel Devlet)

2022 Özel güvenlik maaşları kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kişiler ile özel sektörde görev yapan kişilere göre farklılık göstermektedir. Ayrıca silahlı veya silahsız olarak görev yapmak gibi mesleki diğer yetkinlikler de alınan maaşları etkileyen temel faktörler arasında yer almaktadır.

Ortalama olarak özel güvenlik görevlisi olarak görev alan kişilerin maaşları 4.250 TL ve üzerinde seyretmektedir. 2022 özel güvenlik görevlisi maaşları kamu ve özel sektöre göre değiştiği gibi, silahlı/silahsız ya da kadrolu olma gibi temel şartlara göre farklılık gösterebilmektedir.

2022 Silahlı Güvenlik Ne Kadar Maaş Alır?

Silahlı özel güvenlik maaşları ortalama 5.120 TL olarak görülmektedir. Özel güvenlik görevlisi olarak silah taşıma ve kullanma yetkisine sahip kişilerin aldıkları maaşlarda değişecektir. Mesai saatleri ve görev yapılan kuruma göre silahlı güvenlik görevlisi maaşları farklılık göstermektedir.

Havaalanı, bankalar, restoran, bar ve gece kulüpleri başta olmak üzere birçok farklı çalışma alanında faaliyet gösteren bu kişiler vardiya ya da buna benzer görevine ilişkin temel değişkenlere göre ortalama olarak belirlenen ücretten daha yüksek maaş alabilmektedir.

Silahsız Özel Güvenlik Maaşı Ne Kadar?

Silahsız güvenlik maaşları 2022 yılında belirlenen asgari ücret üzerinden verilmektedir. Başlangıç aşamasında ortalama olarak 4.250 TL ve üzerinde maaş verilir. Buna ek olarak yol, yemek ve sigorta gibi haklarda da yine çalışılan kurumlara göre değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda silahsız olarak görev yapan güvenlik görevlisi maaşları da birçok değişkene göre belirlenecektir. Özel ve kamu sektöründe de görev alanların maaşları farklıdır.

2022 Devlette Kadrolu Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Kadrolu güvenlik görevlisi maaşları ortalama olarak 5.325 TL olarak öne çıkmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev alan koruma ve güvenlik görevlisi maaşları sözleşmeli, kadrolu veya diğer kadro ve derecelere göre de değişebilir.

2022 özel güvenlik görevlisi maaşları devlette de yine görev tanımı ve çalışma şartları dikkate alınarak değerlendirilebilir. Hemen hemen tüm devlet kurumlarında güvenlik görevlisi olma şansı bulunmaktadır.

Özel Sektörde Güvenlik Maaşları Ne Kadar?

AVM güvenlik maaşları başta olmak üzere hemen hemen tüm kurumsal ve büyük alanlarda gördüğümüz özel güvenlik görevlileri özel sektörde oldukça yüksek ücretlere de çalışabilmektedir. AVM’ler, siteler, parklar, havaalanları, otogarlar, istasyonlar, üniversiteler ve fabrikalar da yaygın olarak bu kişilerin görev aldıkları görülmektedir.

Özel sektörde görev alan güvenlik görevlisi bağlı olduğu şirketin şartlarına veya görev yapacağı kuruma göre oldukça yüksek ücretler de alabilmektedir. Bu ücretler kişinin yetkinliğine göre değişmektedir.

Banka Silahlı Güvenlik Maaşları Ne Kadar?

Banka silahlı güvenlik görevlisi maaşları ortalama olarak 5.500 TL’ye bir ücretle ödenmektedir. Silahlı ve silahsız olarak görev yapan özel güvenliklerin aynı kadrolar için alacakları maaşlar da farklılık göstermektedir.

Bankalarda özel güvenlik görevlisi olarak çalışacak kişiler farklı birimlerde görevlendirilebilmektedir. Para nakliye araçları, şube güvenlik görevlisi ve diğer birimlerde görev alınabilir. Görev yapılan birimlere ve pozisyona göre bu kişilerin maaşları farklılık göstermektedir.

Kadrolu Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

Kadrolu özel güvenlik şartları genelde silahlı ve silahsız olmak üzere ilan türüne göre değişmektedir. Devlette kadrolu olarak görev almak isteyen kişilerin 657 sayılı Kanun ilgili maddelerinde sayılan genel şartların yanı sıra birtakım özel şartları da karşılamaları gerekecektir.

Sözleşmeli veya kadrolu olarak hem kamu kurumlarında hem de özel kurumsal firmalarda da görev alınabilmektedir. 2022 özel güvenlik görevlisi maaşları kişinin nitelikleri, deneyimi ve çalıştığı kuruma göre belirlendiği için değişmektedir.

Güncel ATT Maaşları Ne Kadar? (Özel, Devlet)

Zamlı Tıbbi Sekreter Maaşları Ne Kadar Oldu?

İş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar Oldu?

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu