Migros personel maaşları 2023 yılının ikinci yarısı (Temmuz 2023) güncellenmiştir, çalışılan pozisyona göre değişmektedir. Tam zamanlı çalışan kişilerin ortalama 12.000 TL ve üzerinde maaş aldıkları görülmektedir. Maaşa ek çalışanları için yol parası gibi farklı tür ödemeler de yapan Migros, her bir pozisyona göre farklı şartlar belirlemiştir. 2023 Migros maaşları ve çalışma saatleri bu yönüyle farklılık göstermektedir.  

Migros Çalışanları Ne Kadar Maaş Alır?

Migros maaşları 2023 yılında belirlenen asgari ücret oranının biraz üzerinde seyretmektedir. Ortalama 12.500,00 TL seviyesinde verilen maaşlar, görev yapılan pozisyon ve birime göre değişiklik göstermektedir.

2023 Migros personel maaşları ortalama şu şekilde belirlenmiştir:

 • Kasiyerlik, tezgah vb. Migros market çalışanları maaşı: 12.000,00 - 12.500,00 TL,
 • Migros müdür yardımcısı maaşı: 20.000,00 TL,
 • Migros şubelerinde çalışan müdür maaşı: 27.250 TL,
 • Migros bölge müdür maaşı: 39.750 TL,
 • Migros part time (yarı zamanlı) çalışan personel maaşı: 7.200,00 TL 'dir.

Migros bünyesinde görev alan tüm personellerin maaşları ortalama ve tahmini olarak belirlenmiştir. Personellerin çalıştıkları şubelere göre de bu maaş oranları değişebilmektedir. 

Migros Çalışma Şartları Neler?

Migros kasiyer maaşları dahil olmak üzere tüm birimlerde görev alan personellerin maaşları ve çalışma şartları farklılık göstermektedir. Her pozisyon için çalışma şartları ve personellerde aranacak özellikler de farklılık göstermektedir. 2023 Migros maaşları ve çalışma saatleri yine bu kriterlere göre uygulanmaktadır.

Migros çalışma şartları kısaca şöyle özetlenebilir:

 • Migros çalışanları için servis bulunmaktadır. İle ve şube durumuna göre değişmekle birlikte ilgili birimler için çalışanlara servis imkanları sunulur.
 • Migros’ta çalışacak her personelin sağlık sigortası karşılanmaktadır.
 • Migros personellerinin gün içinde kullanacakları 2 adet vardiya bulunmaktadır.
 • Haftalık 1 gün izin hakkı bulunmaktadır.
 • Hizmet süresi 1 yılı aşan Migros personelleri 14 + 2 şeklinde yıllık ve günlük izin hakkı kullanabilmektedir.
 • Migros çalışanlarının sendikal hakları bulunmaktadır.

Migros çalışma şartları ve ilgili birimler için iş başvurusunda bulunacak kişilerde aranan çalışma kriterleri farklılık gösterebilir. Kariyer hedefi olan kişilerin de idari birimlerde Migros bünyesinde görev alması ve yüksek maaşlar ile yönetici pozisyonunda çalışması da mümkündür.  

Migros Kaç Saat Çalıştırıyor? 

Migros çalışma saatleri her birime göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak haftalık 45 saat çalışma zorunludur. Part time çalışanlar için bu zorunluluk 30 saattir. Migros idari birimlerinde görev alanlar için çalışma saatleri ortalama 8 ila 18 arasında değişmektedir. Migros personelleri günlük 8 saat çalışmaktadır. Bazı bölgelerde hizmet veren Migros mağazalarında çalışma saatleri esneklik gösterebilmektedir. Bu esnek saatler arasında 9–21 ayda 10–20 arasında değişiklik görülebilmektedir. Vardiya saatleri ise 9–21 ya da 10-20 arasında değişmektedir.

Migros çalışma saatleri ise 08.30–22.00 olarak belirlenmiştir. Sabah işe gidecekler için 08.30–17.30, akşam vardiyası ise 13.30–22.30 saatleri arasında belirlenmiştir. Bazı bölgelerde çalışma saatlerinin de değişiklik göstermesi mümkündür.

Migros Sanal Market Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Migros Sanal Market için çalışan personellerin maaşları da yine birçok değişkene göre farklılık göstermektedir. Kendi aracı ile sanal market hizmetlerini gerçekleştiren kişilerin en düşük 12.500 TL gibi bir ortalama ücret aldıkları görülmektedir. Elbette bu maaşlar görev yapılan yere ve diğer şartlara göre değişiklik göstermektedir.

2023 yılında da Migros başta olmak üzere zincir marketlerde ve kurumsal firmalarda çalışan kişiler en düşük asgari ücret almaktadır. Yarı zamanlı veya staj gibi farklılıklar olmadığı sürece ortalama bu ücretin üstünde bir aylık ödeme yapılmaktadır. Ayrıca 2023 Migros maaşları ve çalışma saatleri yine maaş hesaplamalarında farklılık görülmesine neden olacaktır.

Migros'un Sunduğu Diğer Avantajlar

Migros çalışanlarına sigorta, izin ve servis imkanlarının yanı sıra yol parası olarak ödeme yapmaktadır. Ayrıca çalışanlara her ay Bono alışveriş çeki verilmektedir. Bayramlarda hediye çeki gibi avantajlar sunulmasının yanı sıra resmi tatillerde çalışanlara ek mesai ücreti yatırılmaktadır. Aynı zamanda çalışılan mağazanın cirosuna ve personel sayısına bağlı olarak prim alma durumları söz konusu olabiliyor.

Güncel ATT Maaşları Ne Kadar? (Özel, Devlet)

BİM Maaşları, Çalışma Şartları ve Saatleri

İş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar Oldu?

Editör: TE Bilisim