2019 Gençlere geri ödemesiz 50.000 Türk Lirası KOSGEB tarafından veriliyor ve 2019 yılında da bu hibe verilmeye devam ediyor. Gençler geri ödemesiz olarak aldıkları bu 50 bin Türk Lirası ile kendi işlerini kurma ayrıcalığını yaşayabiliyor. KOSGEB tarafından sadece gençlere değil birçok farklı başlıkta ve kategoride hibe desteği verilmekte. KOSGEB aracılığı ile alınan 50 bin Türk Lirasının yanı sıra 200 bin Türk Lirasına kadar da faizsiz kredi desteği talebinde bulunulabilmektedir. KOSGEB’den iş kurmak için 50 bin Türk Lirası almak isteyen gençlerin yerine getirmeleri gereken şartlar bulunmakta. Bu şartları yerine getirdikleri takdirde 50 bin Türk Lirası hibeyi alabilmektedirler.

KOSGEB 50 Bin TL Destek 2019

KOSGEB gençlere maddi destek vermekte olan kurumlar arasında yer almaktadır. İşkur ve KOSGEB ortaklığında yapılan birçok proje bulunmakta ve bunların büyük bir çoğunluğu genç işsizleri hedef almaktadır. KOSGEB gençlere geri ödemesiz 50 bin Türk Lirasına kadar hibe vermekte olup herhangi bir faiz ya da geri ödeme talep etmemektedir. KOSGEB kendi işini kurmak isteyen her bireyi desteklemekte ve kendi işlerini kurabilmeleri için belli tutarlarda maddi ve ayni destek vermektedir.

KOSGEB Gençlere 50 Bin TL Neden Veriyor?

KOSGEB 50 bin TL destek genç istihdamı arttırmak amacı ile verilmekte olup gençlerin çalışma oranının arttırılması hedefleniyor. KOSGEB birçok farklı alanda desteklediği hedef kitlelerine yönelik hibe ve kredi imkânı tanımakta. Bu hibe ve faizsiz krediler aracılığı ile vatandaşlar kendi iş yerlerini kurabiliyor ve istedikleri alanda çalışma fırsatı elde ediyorlar. KOSGEB tarafından sunulan 50 bin Türk Lirası genç destek hibesi de bu nedenler ile verilmekte. Özellikle çiftçilik ile ilgilenen gençlere verilen KOSGEB desteği ile gençler hem kendi çalışma alanlarını yaratıyor hem de başka gençleri işe alarak istihdam ortamı yaratabiliyor.

KOSGEB Genç Desteği Nedir?

KOSGEB genç desteği kendi işini kurmak isteyen gençlere verilen bir destek türüdür. Gençlere 50 bin Türk Lirasına kadar geri ödemesiz destek veren KOSGEB istihdamı arttırmayı hedefliyor. KOSGEB genç desteğini alabilmek için belli şartların yerine getirilmesini talep ediyor. Şartları yerine getiren gençler ise KOSGEB’in genç desteğinden yararlanarak 50 bin Türk Lirası hibeyi alabiliyor.

KOSGEB Genç İstihdamı Nedir?

KOSGEB istihdam seçenekleri arasında hibe ve sıfır faizli kredi türü bulunmaktadır. KOSGEB gençler başta olmak üzere birçok farklı hedef kitlesine yönelik istihdam seçenekleri sunmakta. Bu istihdam seçenekleri arasında bireylerin kendilerini geliştirerek istedikleri bir işi kurmaları da yer alıyor. KOSGEB aracılığı ile özellikle gençler; belirlenen kriterlerde kendi iş yerlerini açarak küçük esnaf adı altında hem kendi işlerini kurar iken hem de Türkiye Cumhuriyeti ekonomisine katkıda bulunuyorlar. KOSGEB’in genç istihdamı da gençlere geri ödemesiz bir hibe vererek kendi işlerini kurmalarına yardımcı olmaktır.

KOSGEB Genç Desteği Olan 50 Bin TL Nasıl Alınır?

KOSGEB 50 bin TL alma yolları arasında öncelikle KOSGEB tarafından verilen uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak yer alıyor. KOSGEB’e yapılan başvuruların ardından gençlerin ilgili girişimcilik eğitimini almaları ve başarı ile eğitimi tamamlamaları gerekmekte. Eğitimi tamamlayan gençler; eğitim sürecinde öğrendikleri proje yazma kurallarına bağlı kalarak KOSGEB’e iş fikirlerini sunmaları isteniyor. İş fikirlerinin orijinal olması ve herhangi bir başka projeden kopyalama yapılmamasına KOSGEB son derece önem vermektedir. KOSGEB genç desteğini almak için başvuru yapan gençlerin daha önce KOSGEB desteklerinden yararlanmamış olmaları ve KOSGEB tarafından kara listeye alınmamaları gerekmektedir.

KOSGEB Hibe Alma Şartları Nedir?

KOSGEB hibe şartları bulunmakta olup bu şartları yerine getirmeyen gençler 50 bin Türk Lirasına kadar olan hibeden yararlanamıyor. Bu neden ile de gençlerin ilgili şartları yerine getirmeleri KOSGEB tarafından talep ediliyor. KOSGEB 50 bin Türk Lirası desteğinden yararlanılması için belirlenen şartlar şu şekildedir:
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşını tamamlamış olmak
  • Daha önce herhangi bir KOSGEB desteği almamış olmak
  • Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak
  • Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı olan herhangi bir suç örgütüne karışmamış olmak ve bu neden ile ceza almamış olmak
  • İş planının doğru ve gerçekçi yapılmış olması
  • NACE Kodlarına hakim olmak
  • Proje için gereken ekstra sermayenin kişi tarafından sağlanabilir olması

KOSGEB Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır 2019

KOSGEB hibe başvurusu 2019 yılında da KOSGEB müdürlükleri tarafından alınmakta olup başvurular için öncelikli olarak uygulamalı girişimcilik eğitimine katılım gösterilmesi isteniyor. KOSGEB hibe başvurularını gerçekleştirmek için gençler isterler ise www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden e- devlet sistemine erişim sağlayarak başvurularını gerçekleştirebiliyor. İsterler ise de KOSGEB il ya da ilçe müdürlükleri aracılığı ile de başvurularını yapabiliyorlar. KOSGEB destek başvuruları son dönemde sıklıkla e devlet üzerinden alınmaktadır. Gençler isterler ise KOSGEB’in resmi internet sitesi üzerinden de sisteme üye olarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Hem online platformlar aracılığı ile hem de kurum üzerinden direkt başvuru seçeneği bulunmaktadır.

KOSGEB Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB kredi başvurusu 2019 yılında hibe desteği ile birlikte alınabiliyor. Kişiler 50 bin Türk Lirası geri ödemesiz desteği aldıkları takdirde talep ederler ise KOSGEB tarafından verilen 300 bin Türk Lirasına kadar olan sıfır faizli krediyi de alabilmekte. KOSGEB kredi desteğini almak için öncelikli olarak hibe başvurusunun yapılması gerekiyor. Hibe başvurusunun ardından uygulamalı girişimcilik eğitimine başlanması ve eğitim sonunda girişimcilik sertifikasının da alınması şartlar arasında yer alıyor. KOSGEB desteklerinden yararlanabilmek için ilgili eğitimin tamamlanması ve proje dosyasının KOSGEB uzmanlarına sunulması gerekiyor.

KOSGEB Eğitimleri Nasıl Alınır?

KOSGEB eğitimi 2019 yılında proje başvurusu yapıldığı takdirde alınabiliyor. KOSGEB desteklerine başvuru yapan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının uygulamalı girişimcilik eğitimine katılması talep edilmekte. Bu eğitimin ardından devamsızlık yapılmamış ve kişi başarı sağlamış ise girişimcilik sertifikası verilmektedir. Alınan girişimcilik sertifikası ile birlikte hazırlanacak olan proje dosyasının hibe almak için KOSGEB’e verilmesi gerekmekte. Eğitimi alabilmek için KOSGEB’in kendi internet sitesi ya da www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden e- Kobi başvurusu tamamlanmalıdır. E- Kobi üyeliği tamamlandıktan sonra kişiler eğitim almaya başlayabiliyor.

KOSGEB Eğitim Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB eğitim başvurusu 2019 yılında KOSGEB’in resmi internet sitesi ya da www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden e devlet sistemi aracılığı ile yapılmakta. KOSGEB eğitim başvuruları için başvuru sahipleri e- Kobi sistemine üye olduktan sonra girişimcilik destek programına başvuru yapmaları gerekmekte. Bu başvuru aracılığı ile de başvuru sahipleri uygulamalı girişimcilik eğitimine otomatik olarak yönlendiriliyor ve kişilerin eğitim almaları sağlanıyor.

KOSGEB 50 Bin Türk Lirasını Ne Zaman Alırım?

KOSGEB 50 bin Türk Lirası olarak belirlediği geri ödemesiz desteğinde proje sahipleri eğitimlerini aldıktan ve projelerini sunduktan sonra hızlı bir şekilde onaylamaktadır. Ancak yoğunluğa da bağlı olarak bazı durumlarda KOSGEB desteğinin kişinin hesabına aktarılması 6 aya kadar uzayabiliyor.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Nasıl Alınır ?

İsteğe Bağlı Sigorta Primi Ne Kadar?

Bağ-Kur Dondurma (Sildirme) Ne Zaman Çıkacak ?

Editör: TE Bilisim