2019 – 2020 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Açıklanıyor?

04.09.2019
970
A+
A-
2019 – 2020 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Açıklanıyor?

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Açıklanıyor? Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ücretli öğretmen adayları için son gün uyarısı! E – Devlet üzerinden alınmaya başlayan ücretli öğretmenlik başvurularında sona gelindi. Gözler artık sonuçların açıklanmasına çevrilmiş durumda. Buna göre ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman sona eriyor ve ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman açıklanıyor tüm aradığınız açıklamalara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 29 Ağustos tarihinde başlayan ücretli öğretmenlik başvurularına yoğun ilgi gösterilmektedir. Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunan adaylar heyecanla sonuçları beklemektedir. Başvuruların bitmesine kısa bir süre kaldı. Ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman sona eriyor?

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Bitecek?

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Bitecek? Bu yıl 29 Ağustos tarihinde başlayan ücretli öğretmenlik başvuruları 6 Eylül Cuma günü sona erecek. Yapılan başvurular 6 Eylül 2019 tarihinden itibaren değerlendirmeye alınacağından dolayı bu tarihten itibaren yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacak.

Ücretli öğretmenlik başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvuru sahipleri, e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra ‘Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu’ başlığına tıkladıktan sonra gerekli adımları takip ederek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Adaylar başvuru formunda yer alan bilgilerini teyit ederek ileri butonuna tıklayacak. Tercih aşamasında ise mezun olunan okul kapsamında birden fazla mezuniyet bilgisi tercih edilebilecek.

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Şartları Nelerdir?

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Şartları Nelerdir? Ücretli öğretmenlik başvurusu yapabilmek için belirli kriterler söz konusudur. Bu kriterleri yerine getiremeyen adaylar başvuru sağlayamayacaklardır. Ücretli öğretmenlik için başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan bağlanmış emeklilik, yaşlılık ya da malullük aylığı bulunmaması,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. maddesindeki genel şartları taşımak,
  • Devlet memurluğundan ya da öğretmenlikten ihraç edilmeyi gerektiren ceza almamış olmak.
  • Ücretli öğretmenlik başvurusu için KPSS puanı şartı bulunmamakla birlikte, formasyon şartı bulunmamasına karşın formasyona sahip kişiler daha avantajlı olacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.