Sosyal konut projeleri kapsamında TOKİ tarafından kura çekilişleri gerçekleştirilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın kasım ayında başlayan çekilişler, 6 Şubat günü meydana gelen depremler nedeni ile ertelenmişti. TOKİ kura çekilişleri verdiği aranın ardından tekrar gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Kura çekilişleri devam ederken, başvurusu iptal edilen kişiler de TOKİ çekilişlerine katılmak için ödedikleri 500 TL’nin ne zaman hesaplarına geri ödeneceğini araştırmaya başladı. TOKİ kura çekilişlerine katılmak için yapılan başvurularda vatandaşlar, 500’er TL ücret ödemişti. Başvurusu kura çekilişleri kapsamında iptal edilen kişiler, ödedikleri 500 TL’yi ne zaman geri alacağını araştırıyor.

ÖDEMELER GERİ YATACAK

Kahramanmaraş depremlerinin meydana gelmesi ile ülke genelinde pek çok takvim ertelenmiş, planlanmış organizasyonlar ise, iptal edilmiş ya da açıklanan ikinci bir tarihe ertelenmişti. TOKİ sosyal konut projesi kapsamında yapılacak olan kura çekilişleri de depremler nedeni ile ertelenen organizasyonlar kapsamında yer almıştı.

TOKİ tarafından inşa edilecek olan konutlardan yararlanmak isten birçok kişi, kura çekilişlerine katılabilmek adına 500 TL başvuru ücretini ödemiş ve kura çekilişlerinde isimlerinin çıkmasını beklemişti. Ancak, başvuru yapılan bölgedeki konutlar için gerçekleştirilen kura çekilişlerinde ismi çıkmayan kişiler, başvuruda bulunabilmek için ödedikleri 500 TL’nin ne zaman hesaplarına geri yatırılacağını araştırmaya başladı. Başvurusu iptal edilen kişilerin ödemelerine dair bilgiler TOKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden yapıldı.

BEŞ İŞ GÜNÜ SONRA İADE EDİLECEK

Birçok kişinin TOKİ başvurusu iptal edildi ve kura çekilişlerinde şansı gülmedi. Bu kişiler de TOKİ başvuruları için ödedikleri 500 TL’nin ne zaman hesaplarına geri ödeneceğini araştırmaya başladı. Birçok kişi tarafından merakla araştırılan bu konulara yanıt TOKİ’den geldi. TOKİ, resmi internet adresi olan toki.gov.tr üzerinden açıklamalarda bulundu.

TOKİ tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadeler yer aldı; ‘’Kurada, hak sahibi olamayanlar başvuru bedelini kura çekiliş tarihinden itibaren 5 iş günü sonrasında başvuru yapılan bankanın yetkili şubeleri ya da ATM’lerinden geri alabilecek.’’ TOKİ tarafından yapılan bu açıklamalara göre, başvurusu iptal edilen kişilerin kurayı beklemeden başvuru için ödenilen bedelin ilgili bankalardan geri alınabileceği de anlaşıldı.

Editör: TE Bilisim