Netflix ücretsiz hesapların kullanılması, Netflix üyelik esaslarıyla örtüşmemesi nedeniyle yasal olmayan bir yöntemdir. Netflix hesapları için ücretli üyelik satın alınmaması durumunda farklı yöntemlerle Netflix ücretsiz (Bedava) hesaplar ile ilgili kullanım olanağı sunduğunu söyleyen platformların uygulamaları illegal bulunmakta ve hak ihlali olarak adlandırılmaktadır. Netflix uygulamaları içerisinde herhangi bir deneme sürümü de bulunmamaktadır. Bu nedenle kullanmak isteyenlerin doğrudan üyelik başvuru koşullarını incelemeleri ve sonrasında başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Netflix Abonelik Süreci Nasıl İşler?

Netflix abonelik süreci, Netflix uygulamasının ana sayfası üzerinden yapılmaktadır. Uygulamanın web sitesinin başlangıcında bulunan şimdi katıl sekmesinin tercih edilmesinden sonra üyelik adımları şu şekilde devam etmektedir:
  • Farklı kullanım ve ödeme seçeneklerinin bulunduğu ağ üzerinden bir seçim yapılması gerekmektedir. Yapılan seçimden sonra ikinci adıma geçilmektedir.
  • Bu adımda seçilen 17.99/ 29.99/ 41.99 tutarlarında verilen aylık ödemelerin sonrasında uygulama için verilen kullanım koşullarının okunması gerekmektedir.
  • Son aşamada uygulamayı kullanan kişi veya kişiler için kullanıcı adı ve şifre belirlenmektedir.
  • Kullanıcı adı ve şifre üzerinden ödeme yöntemi seçilerek uygulama kullanıma başlanabilmektedir.
Netflix kullanıcıları üyeliklerden hangilerini seçtiklerine göre uygulamayı kullanan kişi sayısını da belirlemektedirler. Kişi sayıları üzerinden belirlenen bu uygulamaların aynı şifre ile aynı anda kullanılması mümkündür. Fakat en faza 4 kişilik bir kullanıma izin verilmektedir.

Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Netflix üyelik iptalinin yapılması, şu şartlara bağlı olarak mümkün olmaktadır:
  • Netflix yardım bölümünde üyelik iptaline dair yapılacak adımlar bulunmaktadır. Bu nedenle öncelikle yardım sekmesine giriş yapılması gerekmektedir.
  • Bu sekme içerisinde yer alan buton üzerinde üyeliği iptal et seçeneği bulunmakta ve onay verilmesinin akabinde üyelik kullanıma kapatılmaktadır.
  • Üyelik sonlandırıldığı gün baz alınarak yeni bir ücret tahsilatına gerek kalmamaktadır.
Netflix ücretsiz (Bedava) hesaplar kullanılırken karşılaşılan bazı sorunlar nedeniyle üyeliklerde iptal durumu söz konusu olabilmektedir. Netflix üyeleri için bu durum herhangi bir engel ya da koşul belirtilmesine gerek kalmadan kolaylıkla yapılan süreçleri içermektedir.

Kapatılan Netflix Hesabı Yeniden Kullanılabilir Mi?

Kapatılan bir Netflix hesabının yeniden kullanılması, belirli bir süre ile kısıtlanmaktadır. Bu süre 10 ay olarak belirlenmiş olup, bu süre zarfında aynı hesabın kullanılmasına olanak sunulmaktadır. Netflix içerisinde kullanılan bir hesabın aktif hale getirilme sürecinde uygulamanın hesaplarım bölümüne giriş yapılarak hesabın aktifleştirilmesine yönelik bir yönerge sağlanabilmektedir. Fakat sürenin 10 ay üzerinde olması durumunda yeni bir Netflix hesabının açılması gerekmektedir. Netflix hesabının yeniden aktifleştirilmesi, hesap içerisinde yapılmakta olan listelemeleri ya da favori uygulamalarını kaybetmeyeceği için yeni bir üyelik açmak yerine daha çok tercih edilebilir bir yöntem olmaktadır.

Netflix Premium Kullanımının Özellikleri Nelerdir?

Netflix Premium kullanımı özellikleri, Netflix üzerinden sunulan en kapsamlı paket olması nedeniyle avantajlı bulunmaktadır. Kullanım özellikleri şu şekildedir:
  • Netflix alınan hesap üzerinden 4 farklı ekran kullanımı yapılabilmektedir. Ekran kullanımları aynı anda olabileceği için genellikle ortak kullanımla alınabilmektedir.
  • Kesintisiz biçimde dizi, film, belgeseller izlenebilmektedir.
  • Görüntü kaliteleri HD standardında olmakla birlikte alt yazı ya da çeviri seçenekleri de bulunmaktadır.

Netflix Üyelik Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Netflix üyelik ücretlerinin belirlenmesi, üyeliğin kaç ekran üzerinden kullanıma açılacağı ile ilgili olmaktadır. Üyelik hesabının 1 ekran üzerinden kullanılması aylık 15.99 TL olurken, 2 ekran üzerinden kullanılması 27.99 TL ve 4 ekran üzerinden kullanılması aylık 39.99 TL olarak belirlenmektedir. Netflix ücretsiz (Bedava) hesaplar yasal olmadığı için bu olanakların kullanılması durumunda hak ihlallerinin söz konusu olacağı bilinmekle birlikte, kaliteli kullanım için üyelik paketlerinin tercih edilmesi önerilmektedir.
Editör: TE Bilisim