Garanti BBVA ATM günlük para çekme limiti, 5.000 TL olarak belirlenmiştir. Garanti Bankası müşterisi olan ve Garanti Bankasından hesap kartına sahip olan kişiler bir gün içerisinde asgari olarak 5 bin TL para çekimi yaparlar.

Garanti BBVA ATM’si Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Garanti BBV ATM’sinden günlük para çekme limiti, 5 bin TL olarak belirlenmiştir. 2020 yılı ortası itibari ile ATM üzerinden para çekme oranının yükselmesi ile bir önceki dönemde 2 bin TL olan çekim limiti 5 bin TL rakamına yükseltilmiştir. Garanti Bankasının tüm müşterileri için uyguladığı bu limit üzerinden nakit avans çekmek veya Garanti Bankası maaş kartından para çekimi yapmak mümkündür. Garanti BBVA maaş ve mevduat hesabı sahibi olan ve bu hesaplara bağlı kartı bulunan kişiler, kendilerine en yakın konumda yer alan Garanti BBVA ATM’sine giderek 5 bin TL çekim yaparlar. İşlem için ATM’ye kart yerleştirme ardında, ekranda yer alan ‘’para çekme’’ sekmesine tıklanıp, boşluğa 5 bin TL’ye kadar talep edilen limit girilerek, ‘’onay’’ kutucuğuna basılır. İşlem sonunda nakit teslim alınır.

Garanti BBVA Şubesinden Para Çekme Limiti

Garanti BBV günlük para çekme limiti şube içi işlemler için 10 bin TL’ye kadar yapılır. Yüklü miktarda paranın nakit olarak alınması için Garanti BBVA şubesine 1 gün öncesinden çekilecek para tutarı hakkında bilgi verilmesi gerekir. Bu sistem tüm bankaların, kanuni çerçevede uyguladıkları bir yöntemdir. Bankalarda tüm müşterilerin talep ettikleri nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile belirli bir limit günlük olarak ayrılır. Bu kapsamda, 10 bin TL üzeri para çekme işlemlerinden bir gün önce mevduat hesapları veya maaş hesapları üzerinden çekilmek istenilen limit Garanti BBVA’ya bildirilir. Bildirim kapsamında ise 10 bin TL üzerinde nakit çekiminin kişiye en yakın olan Garanti BBVA şubesi gişesinden, kimlik teslimi ile yapılması mümkündür.

Garanti BBVA ATM’si Günlük Para Çekme Limit Artırılır Mı?

Garanti BBVA ATM’sinden günlük para çekme limitini artırmak mümkün değildir. Banka müşterisi 5 bin TL’den yüksek bir rakamda çekim yapmak istiyor ise talepleri Garanti BBVA şubelerinden alınır. Diğer yandan Garanti BBVA şubelerine başvuru yaparak, ATM üzerinden yapılacak günlük para çekme limitini yükseltme talebinde bulunmak mümkün değildir. ATM’ler üzerinden bir müşteri temsilcisi yolu ile detaylı kontrollerin yapılamaması sebebi ile her müşteriye maksimum 5 bin TL çekim hakkı tanımlanır.

Garanti BBVA Kredi Kartı Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Garanti BBA kredi kartından nakit avans olarak para çekme limiti işlem ATM üzerinden yapılıyor ise maksimum 5 bin TL’dir. Kredi limitinin 20 bin veya 30 bin TL olması bu durum üzerinde her hangi bir değişiklik yapmaz. Garanti BBVA şubelerinden, kredi kartı üzerinden nakit avans çekiminin asgari limiti ise kredi kartında yer alan bakiyenin % 25’i kadardır. Garanti BBVA kredi kartında 30 bin TL bakiye bulunana kişi, kendisine en yakın konumda olan Garanti BBVA şube gişesinden, kartı ve kimliği ile 7 bin TL’ye kadar çekim yapar.

Garanti BBVA QR Kod İle Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Garanti BBVA müşterilerinin mobil bankacılık şubesinden edindikleri QR kod ile para çekme limitleri 3 bin TL olarak belirlenmiştir. ATM üzerinden para çekme limiti kredi kartı, banka kartı için 5 bin TL rakamına kadar yükseltilirken, Garanti BBVA günlük para çekme limiti QR kodlu işlemler için 3 bin TL limitine yükseltilmiştir.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Kısa Yolu

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Kısa Yolu

Editör: TE Bilisim