Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Erteleme Kampanyası Başlattı

Türkiye’de milyonlarca bireysel ve ticari müşterisi bulunan kamu bankalarından Ziraat Bankası’nın başlattığı ihtiyaç kredisi erteleme kampanyası vatandaşlar tarafından merak konusu haline geldi. Türkiye’de etkisini göstermeye başlayan koronavirüs salgını nedeniyle Ziraat Bankası, bireysel tüketici kredisi borcu bulunan müşterilerinin borçlarını erteleyeceğini açıkladı. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi erteleme kampanyası hakkında tüm koşulları ve bilinmesi gereken detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra kısa süre dünya genelinde büyük bir sağlık ve ekonomik krize neden olan koronavirüs ülkemizde de etkisini göstermeye başladı. Bunun üzerine bankalar müşterilerinin ekonomik yaşamını kolaylaştıracak birtakım adımlar atıyor. Ziraat Bankası bu kapsamda bireysel müşterilerinin ihtiyaç kredisi borçları için erteleme yapacağını duyurdu. Bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada erteleme koşullarına yer verildi.

Ziraat Bankası Kredi Borcu Erteleme Kampanyası

Ziraat Bankası yönetiminden yapılan açıklamaya göre, 31 Mart 2020 tarihine kadar ödenmesi gereken taksit, faiz ve ana parasını ödemekte zorluk çeken bireysel müşterilerin ödemeleri daha ileri bir tarihe ötelenecek. Ziraat Bankası ayrıca personel maaşlarını banka bünyesinden ödeyen firmaların şubat ayı sonu itibarıyla mevcut istihdamlarını azaltmamaları kaydıyla gelecek 3 aylık personel maaş gideri kadar ilave limit imkanı vereceğini açıkladı.

Ziraat Bankası ödeme sorunu yaşayan müşterilerin mevcut ihtiyaç kredilerinin 6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, turizm gibi dönemsel faaliyeti bulunan iş sektörlerinde ise 12 aya kadar ilave süre tanımak kaydıyla uygun vadeli kredi yapılandırması sağlayacağını duyurdu. Bankadan yapılan açıklamada, “Ticari ve bireysel müşterilerin talep etmeleri halinde 31 Mart’a kadar ödenmesi gereken taksit, kar payı ve anapara ödemeleri ötelenecek. Nakit akışı bozulan veya bozulması öngörülen ve buna bağlı ödeme sorunu yaşayabilecek müşterilerimizin mevcut finansmanlarının 6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, dönemsel faaliyeti olan sektörlerde ise 12 aya kadar ilave süre tanınmak suretiyle, uygun vadeli yapılandırma uygulamaları geliştirilecek.” ifadeleri kullanıldı. Bu desteklere başvuruların Ziraat Bankası internet şubesi aracılığıyla alındığı belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu