2019 Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Kimlere Verilecek ?

19.08.2019
2.539
A+
A-
2019 Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Kimlere Verilecek ?

2019’da Ziraat Bankası emeklilik kredisi emeklilerin yaşam koşullarını iyileştirmek için faizsiz şekilde verilmektedir. Faizsiz kredi çalışmaları halen devam etmektedir. Bu noktada emeklilere faizsiz kredi imkanı Ziraat Bankası tarafından verilecektir. Emekliler için faizsiz kredi imkanını hayata geçirilmesinden sonra emekli vatandaşlar, emekli maaşlarının 10 katı kadar kredi çekme imkanına sahip olmakla beraber 0 faiz imkanları ile geri ödeme şansı elde edecektir.

Ziraat Bankası’ndan Emekliler için Sunulan Hizmetler Nelerdir?

Ziraat Bankası emeklilik imkanları oldukça fazladır. Ziraat Bankası tarafından emeklilik için oldukça avantaj ve kampanyalar sunulmaktadır. Bunlar:

 • Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan almaya söz veren kişilere, emekli maaşı promosyonu uygulaması yapılmaktadır.
 • Ziraat Bankası tarafından sunulan geniş şube ve ATM ağları sayesinde emekli maaşınız ile ilgili işlemleri her zaman yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası ATM’leri emekli maaşını tek seferde çekmeyi sağlamaktadır. Emekliler, günlük para çekme limiti olmadan emekli maaşlarını kesebilmektedir.
 • Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan almak isteyen emekliler için hesap işletim ücreti bulunmamaktadır.
 • Maaş ödemelerine göre Ziraat Bankası oldukça uygun faiz oranları ile kredi çekme imkanı sunmaktadır.
 • Ziraat Bankası emekli müşterileri için konut ve taşıt kredisi için Emeklinin Artısı ürününü sunmaktadır. Bu sayede oldukça uygun faizlerle kredi çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Paketi Avantajları Nelerdir?

Emeklinin artısı paketi Ziraat Bankası tarafından yalnızca emekli müşterileri için sunulan bir hizmettir. Emeklinin artısı paketi, özellikle uygun faiz oranları ile ön plana çıkmaktadır. Maaş ödemelerini Ziraat Bankası’ndan alan kişiler aşağıdaki avantajlardan faydalanabilmektedir:

 • Ziraat Bankası müşterisi olan emekli vatandaşlar bu paket sayesinde 10 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi çekebilmektedir.
 • Emekli vatandaşlara özel olarak sunulan 36 aya kadar vade seçenekleri bulunmaktadır. Bu krediler için faiz oranları ise yalnızca yüzde 1,53 olmaktadır.
 • Çektiğiniz kredi tutarlarının binde 5 oranında ücret banka tarafından tahsis edilmektedir.
 • Bu paket kapsamında konut kredisi çeken emekliler 100 Bin TL’ye kadar kredi çekme şansına sahiptir. Bu krediler için 120 aya varan vade seçenekleri de bulunmaktadır.
 • Emekliler Ziraat bankası kapsamında yüzde 1,28 oranında faiz oranlarından faydalanabilmektedir.

Ziraat Bankası Emekli Maaşı Promosyonu 2019

Ziraat Bankası emekli maaşı promosyon ödemesi emekli maaşına göre belirlenmektedir. Ziraat Bankası; 4A, 4B ve 4C kapsamında emekli olan ve maaşlarını Ziraat Bankası’ndan çekmeye söz veren vatandaşlara ödeme yapmaktadır. Yapılan emekli maaşı promosyon ödemeleri ise:

 • Emekli vatandaşın maaşı 1000 TL’nin altında ise Ziraat Bankası’ndan ödenen promosyon 300 TL olmaktadır.
 • Emekli maaşı 1000 TL ve 2000 TL arasında olan kişilere ödenen promosyon ise 375 TL olmaktadır.
 • Emekli maaşı 2000 TL olan emeklilere verilen promosyon tutarı ise 450 TL olmaktadır.

Ziraat Bankası’ndan emekli maaşı promosyonu almak için emekli maaşınızın 3 sene boyunca Ziraat Bankası’ndan alacağınıza dair söz vermeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası emekli kredi başvurusu yaparken banka tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Ziraat Bankası emekli kredisi başvurusu yapmak için internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Talep edilen belgeler ise:

 • Emeklilik belgesi,
 • Kimlik belgesi,
 • İkametgah belgesi,
 • Son 6 ayda çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf gerekmektedir.

Emekli maaşını hali hazırda Ziraat Bankası’ndan alan kişiler yalnızca nüfus cüzdanları ile bankaya başvurabilir. Bu durumda kredisi onaylanan emekli müşterilerin çektikleri kredi tutarı, banka hesap kartlarına ödenmektedir. Emekli kredisi kapsamında talep edilen faiz oranı hakkında, kişi bilgilendirilecektir.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaçtır?

Ziraat Bankası emekliye kredide yaş sınırı 65 olmaktadır. 65 yaşın üzerindeki vatandaşlar uzun vadeli kredi çekmek için uygun değildir. Yaş sınırı bankalara göre değişmektedir. Buna göre yapılan hesaplamalarda yaş ve kullanacağınız kredisi vadesi 80’i geçmez. Bu noktada örnek vermek gerekirse; vatandaş eğer 79 yaşında ise, yalnızca 1 senelik, kısa vadede kredi çekebilmektedir. Ziraat Bankası, düşük faiz oranlarının yanı sıra emekli kredisi kampanyaları ile maaşın 10 katı kadar emekli kredisi verebilmektedir.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Faizleri

Ziraat Bankası emekli kredisi faizleri kişinin aldığı emekli maaşına göre belirlenmektedir. Kişiler, aldıkları emekli maaşlarının 15 katı kadar kredi çekebilmektedir. Buna göre Ziraat Bankası faizleri ise:

 • Ziraat Bankası üzerinden emekli ihtiyaç kredisi 20 Bin TL olarak belirlenmiştir. Bu kredi için vade süresi 36 ay olmaktadır. Bu kredide dosya masrafı 100 TL ve faiz oranı %2,27 olmaktadır. Aylık ödeme oranları ise 878 TL olarak belirlenmiştir.
 • Emekliye konut kredisi ise 100 Bin TL olarak belirlenmiştir. Bu krediler için vade oranı 120 ay ve faiz oranı yüzde 1,95 olmaktadır. Dosya masrafı ise eksper hariç olmak üzere 500 TL olmaktadır. Aylık ödeme ise 2 Bin 188 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019

Ziraat Bankası’ndan ihtiyaç kredisi hesaplanma işlemleri emekli maaşına göre yapılmaktadır. İhtiyaç kredisi için belirlenmiş faiz oranları ise yüzde 1,75 olarak belirlenmiştir. Kefilsiz başvuru imkanları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra İhtiyaç Kredisi için Ziraat Bankası’ndan SMS ile başvuru yapılmaktadır. İhtiyaç kredisi için:

 • İlk olarak SMS bölümünde TUKETICI yazdıktan sonra TC kimlik numaranızı yazmanız ve boşluk bırakarak çekmek istediğiniz kredi tutarını yazmanız gerekmektedir.
 • Daha sonra aylık net gelirinizi yazdıktan sonra 4747’e SMS göndermeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları 2019

Ziraat Bankası kredileri faiz oranları emekli maaşınıza ve yaşınıza göre verilmektedir. Ziraat Bankası kredi oranları enflasyon oranlarına ve emekli kişinin yaşına göre de değişmektedir. Buna göre:

 • Kredi çekilecek olan miktar 5 Bin TL ise; 12 Ay vade ile 475,71 TL ödeme yapılmaktadır. 5 Bin TL için toplam ödeme miktarı ise 5 Bin 708 TL olmaktadır.
 • 5 Bin TL kredi çekilmesi ile 24 ay vade tercihlerinde taksitler 267,36 TL olmaktadır. Toplam geri ödeme ise 6 Bin 416 TL olarak belirlenmektedir.
 • 10 Bin TL kredi çekilmişse ve vade süresi 24 ay ise; aylık taksit ise 534,72 TL olmaktadır. Toplam geri ödeme ise 12 Bin 833 TL olacaktır.
 • 25 Bin TL kredi miktarı 36 ay vadeli şekilde çekilmişse aylık 996,64 TL olmaktadır. Toplam geri ödeme miktarı ise 35 Bin 879 TL olarak belirlenmiştir.
 • 100 Bin TL kredi tutarı için 60 ay vade ile aylık ödeme 2.946 TL olmaktadır. Geri ödeme ise 176 Bin 812 TL olarak belirlenmiştir.
 • Ziraat Bankası tüketici avans kredisi için ise en fazla 6 ay vade ile verilmektedir.
 • Ziraat Bankası tüketici avans kredisi tek ya da taksitli olarak geri ödeme imkanlarına sahiptir.

Tüketici avans kredisi almak için Ziraat Bankası şubelerine bizzat başvurusu yapılması gerekmektedir.

Emekli Maaşı Hesaplama Tüm Detayları

4A – 4B – 4C – Ne Zaman Emekli Olurum, Emeklilik Hesaplama

Emekli Olduktan Sonra Tekrar Sigortalı Çalışma Halinde Maaş Kesilir mi?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. hasan tahsin tatar dedi ki:

  15,mayis 1996 tarıhınden beri esnafim.08,02,1970 doğumluyum. bu gune kadar bagkur a hiç para ödemedim.ssk giriş tarihim.15,7,1987 ssk gun sayım.900 ..benim dururum ne olacak. şimdiden tşk ederim.vereceğiniz bilgilerden dolayı.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;silinen günlerinizi ihya ettiğinizde emeklilik hakkınız elde ediyorsanız bankadan kredi kullanabilirsiniz.48 aya kadar taksitlendirme yapılacak ve kredi taksitleri maaşınızdan kesilecek.

 2. Bekir dedi ki:

  “Yani esnafın kredi blokesi olması, sicilinin bozuk olması ve krediyi almasına engel teşkil etmeyecek.”
  Bu açıklama gerçeği yansıtmıyor. Ziraat Bankası, sicili bozuk olanlara krediyi kullandırmıyor.

 3. tansu çengelli dedi ki:

  bağkur silinen borca kısmi ihya varmı bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;şu an için yok maalesef.

 4. Ali dedi ki:

  4A ssk girişlileri kapsamiyor mu?

 5. Sema dedi ki:

  Benim odemedigim kredi den sebep sicilim bozuk ayni zamanda sirket mduruyum ve isim olmadigi icin baska yerde calistim 3.5 sene bir onceki kanunla isten ciktim ve ve banka kredi vermedi bidaha iste bulamadim ama sirket md devam ediyor suan ne yapabilirim

 6. Sinan dedi ki:

  Yazıda 13 Mayıs’a kadar demişsiniz; ancak 31 Mayıs’a kadar olması gerekmiyor mu? 1 Marttan itibaren başlatıldı diye biliyorum. Yani 10 gün daha var. Yanlış mı biliyorum?

 7. zafer dedi ki:

  2018 haziran itibarı ile bağkur emekli maaşı nekadardır benim 35 bin tl borç çıktı ziraat bankası 48 ay alık ödeme 1066 lira çıkıyor bağkur emekli maaşı bu taksidi karrşılıyormu bağkur emekkli maaaşı an itibarı ile nedir bilgilendirirseniz memnun olurum teşekkürler.

 8. kenan aydın dedi ki:

  ziraat bankası sicili bozuk olana kredi vermiyor.
  Sicili temiz olan zaten emeklilik şartlarını sağlıyorsa her bankadan kredi alabiliyor.
  Yani bu protokol halihazırda mağdur olanlara yaramıyor.

 9. Ahmet korkusuz dedi ki:

  Ziraat bankası bu haberde yazılanları mumkun degil emeklilere kullandirmaz bu sadece reklam. Demiroren gruba milyon dolarlar gitti emekliye verecekleri 10-20 bin tl kalmadi kasalarında. Bu milleti uyutmayın boşuna