Sosyal yardım ödemeleri de asgari ücret zammı kadar merak edilen bir konu. Hız kesmeden devam eden bu ödemelere siz de E-devlet aracılığıyla hemen başvurabilirsiniz. Konuyla alakalı Bakan Derya Yanık, önemli açıklamalarda bulunmuştu. Sosyal yardımlar için başvurular, E-devlet ile yapılacak. Doğalgaz, nakit para ve gıda gibi yardımların tamamına başvuru E-Devlet sayesinde kolay bir şekilde gerçekleştirilecek. Temmuz ayında yapılacak birçok zam gibi bu sosyal yardım ödemelerine de zam yapılacağı ve sosyal yardım ödemelerinin ne kadar olacağı merak konusu. Bütün detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Yardımlar Başlıyor! Ne Kadar Oldu?

Sosyal yardım ödemeleri birçok sosyal yardım ödemesi alan kişinin gündeminde yer alıyor. Bu yardımlar kimi zaman doğalgaz, kimi zaman gıda kimi zaman ise nakit para olarak yapılıyor. İhtiyaç doğrultusunda bu yardımlar alınabiliyor. Bu yardımlara asgari ücrete benzer şekilde çeşitli zamanlarda zam yapılıyor.

sosyal-yardim1

Sosyal Yardım Paraları Ne Kadar?

Ocak ayında yapılan zamlarla birlikte yaşlılık aylığı 1997 TL'ye, %40 ile 69 arasında engeli bulunan vatandaşlar 1594 TL sosyal yardım parası alıyordu. %70 ve üzerinde engele sahip olanların aldığı engelli maaşı ise 2332 TL idi. Evde bakım paraları yapılan güncellemelerle 4336 TL’ye çıkarılmıştı. Sosyal ekonomik destek ödemeleri, 3038 TL olarak ödeniyordu. Henüz Haziran ayı destek ödemelerinin ne zaman yatacağı hakkında henüz net bir açıklama gelmedi. Sayfamızı takipte kalarak Haziran ayı sosyal yardım ödeneklerinin ne zaman yatacağını öğrenebilirsiniz.

sosyal-yardim2

Maaş Zamlarında Son Dakika! Milyonlarca Memur ve Emeklinin Gözü Maaş Artışlarında Maaş Zamlarında Son Dakika! Milyonlarca Memur ve Emeklinin Gözü Maaş Artışlarında

Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal yardım başvurusunu artık e-devlet üzerinden yapmanız mümkün. Para yardımı başvurusunda bulunmak isteyen ve koşulları karşılayan dar gelirli vatandaşlar sosyal yardımlaşma para yardımı için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayarak başvuru işlemini yapabilir.

Editör: SGK Hocası