Kamu Bankaları Dar Gelirlilere Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası Başlattı

Ekonomik açıdan zor dönemden geçen dar gelirli vatandaşları yakından ilgilendiren müjdeli haber kamu bankalarından geldi. Yalnızca düşük gelirli vatandaşların yararlanabileceği yeni ihtiyaç kredisi kampanyasında 10 bin TL’ye kadar çekilen finansman için ilk 6 ay ödemesiz kredi kullanma imkanı sunuldu. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi devlet bankaları tarafından başlatılan dar gelirli vatandaşa özel 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyası katılım şartları ve detayları hakkında bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Koronavirüs salgınının akabinde işleri bozulan ve ekonomik açıdan zor zamanlar geçiren dar gelirli vatandaşların sesini kamu bankaları duydu. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yapılan ortak açıklama ile hane geliri 5 bin liranın altında olan kişilere, ilk 6 ayı ödemesiz 10 bin lira tutarında ihtiyaç kredisi kampanyası başlatıldığı duyuruldu. Yayınlanan duyuruda “Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla bireysel müşterilerimiz 10.000 TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36aAya kadar vadeli, aylık eşit taksitli ihtiyaç kredisi kullanabilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Dar Gelirliye Özel İhtiyaç Kredisi Kullanım Koşulları ve Detayları

Kamu bankaları tarafından ortaklaşa başlatılan bu kredi kampanyası kapsamında vatandaşların ekonomik olarak rahat bir nefes alması hedeflendi. Aylık hane geliri 5 bin liranın altında olan tüm asgari ücretli çalışanlar, emekliler, serbest meslek grubu çalışanlar ile dar gelirli aileler bu kampanyadan yararlanabilecekler. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan kullanılabilen dar gelirliye 6 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi kampanyasında 30 ay vade seçeneğini tercih eden müşterilerin;

  • 10 bin lira kredi çekenler 6 ay sonra ayda 376 lira,
  • 5 bin 500 lira kredi çekenler 6 ay sonra ayda 282 lira,
  • 5 bin lira kredi çekenler 6 ay sonra ayda 188 lira

kredi geri ödemesi yapacakları açıklandı. Kamu bankaları tarafından başlatılan dar gelirli vatandaşa özel ihtiyaç kredisi kampanyası başvurularının 1 Nisan 2020 (bugün) itibarıyla başladığı ve aylık hane geliri 5 bin liranın altında olan vatandaşların başvurularını internet veya telefon bankacılığı kanallarını kullanarak gerçekleştirebilecekleri duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu