Ziraat Bankası tarafından sunulmakta olan günlük para çekme limiti, güncel olarak değişkenlik gösterse de son verilere göre 5.000 TL olarak belirlenmektedir. Ziraat Bankası günlük para çekme limiti gece 00.00 saatinden itibaren başlayarak bir sonraki günün 00.00 saati içerisinde çekilen paralar için geçerli olmaktadır. Mevcut para çekme limitiniz 5.000 TL olmasına rağmen bazı bankamatikler çok yoğun olarak kullanıldığı için cihazda yeterli para kalmamakta ve istediğiniz bakiyeye ulaşamama durumlarıyla karşılaşabilmektesiniz. Böyle durumlarda farklı bankaların ortak ATM cihazları üzerinden de istenen limitteki işlemler yapılabilmektedir.

ATM Günlük Para Çekme Limiti Arttırılabilir Mi?

ATM günlük para çekme limitinin arttırılması için banka şubeleri ile görüşmek ve limit arttırma için gerekçelerin beyan edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri kanalı olan 444 00 00 ya da 0 850 220 00 00 numaralı hatlar üzerinden de limit arttırma talebinde bulunulabilmektedir. Bireysel olarak banka ATM cihazlarından para çekme limiti arttırılabilirken banka tarafından genel olarak beyan edilen bir arttırma söz konusu olmamaktadır. Para transferinin ATM cihazları üzerinden limitlere göre belirlendiği için bu durum bankaların işlemlerini sekteye uğratabilmektedir. ATM ile para çekme limiti olan 5.000 TL tutarının üzerine çıkılması durumunda ise bankalar tarafından limit aşımına ilişkin beyan edilen bir kesinti uygulanabilmektedir. Bu nedenle para çekerken ne kadar işlem yapıldığının iyi bir biçimde takip edilmesi gerekmektedir.

Garanti BBVA ATM Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Kartsız Para Çekme Limitleri Nasıl Belirlenir?

Bankaların kartsız para çekme limitleri de kart ile çekilen tutarla aynı şekilde belirlenmektedir. Gün içerisinde tek seferde ya da aynı gün içerisindeki farklı zaman dilimlerinde Ziraat Bankası günlük para çekme limiti 5.000 TL olarak beyan edilmektedir. Kartsız para çekme limitlerinde de aynı şekilde banka ile görüşülerek limit arttırma yapılabilmektedir. Bu durum bir beyan dilekçesinin oluşturulmasının ardından hızlı bir biçimde çözülebilmektedir.

Ziraat Bankası ATM Cihazlarının İşlem Seçenekleri Nelerdir?

Ziraat Bankası ATM cihazlarından yapılabilen işlemler oldukça geniştir. Bir kamu bankası olması nedeniyle pek çok ödemenin ortak noktası olarak bilinmekle beraber kendi içerisindeki müşterilere sunmuş olduğu ATM işlem hizmetleri ise şu şekilde sıralanmaktadır:
  • 7/24 para çekme işlemleri yapılabilmektedir.
  • Kredi kartı ekstre borcu ödenebilir.
  • Hesaba para yatırma işlemleri de istenen tutarlarda yapılabilmektedir.
  • Herhangi bir yatırım hesabınız olması durumunda bu hesapların yönetilmesi ya da kontrol edilmesi de ATM cihazlarından yapılan işlemler arasında yer almaktadır.
  • Para transfer işlemleri yapılabilir ve istenen tarihlere para transfer işlemi talimatı oluşturulabilir.
  • Banka kartına dair şifre belirleme, bakiye sorgulama gibi genel işlemlerin yapılması da mümkün olmaktadır.
Bunların yanı sıra fatura ödeme işlemlerinin de birçoğu Ziraat Bankası ATM cihazları üzerinden kolaylıkla yapılabilen işlemler arasında yer almaktadır.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Günlük Para Çekme İşleminde Limit Aşım Ücreti Nedir?

Ziraat Bankası tarafından belirlenen günlük para çekme limitinin aşılması durumunda her para çekme işlemi için bir aşım bedeli uygulanmaktadır. Bu tutar minimum 5 TL ile maksimum 10 TL tutarları arasında değişkenlik göstermektedir. Para çekilen tutar üzerinden hesaplanmakta olan limit aşım işlemleri, bankalar tarafından Ziraat Bankası günlük para çekme limiti arttırma talebi ile kontrol altına alınabilmektedir. [sc_fs_multi_faq headline-0="h3" question-0="Ziraat Günlük Para Çekme Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?" answer-0="Banka şubelerine giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak limit arttırma talebinde bulunulabilir." image-0="" headline-1="h3" question-1="Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti Nasıl Belirlenir? " answer-1="Para çekme limiti bankalar tarafından genel olarak belirlenir. Müşterilerin taleplerine göre bireysel değişiklikler yapılabilir." image-1="" headline-2="h3" question-2="Ziraat Bankası ATM’den En Fazla Ne Kadar Para Çekilir?" answer-2="Her bankanın para çekme limiti farklıdır. 5.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmekte olan tutarlarda bireysel farklılıklar da söz konusu olabilmektedir." image-2="" count="3" html="true" css_class=""]
Editör: TE Bilisim