Piyasalarda dalgalanmalar devam ediyor. Özellikle son dönemde FED’den gelen haberler ile tüm piyasalarda yeni dalgalanmalar yaşandı. Piyasaların uzman isimleri ise yeni döneme ilişkin tahminlerini açıklamaya devam ediyor. Gram altın ve gümüşteki hareketliliği değerlendiren Finans Uzmanı İslam Memiş, yaşanan bu hareketliliklere karşı uyardı.

Hafta başından itibaren piyasalarda yaşanan yükselmeler sonrasında emtia fiyatları için rakamları paylaştı. Yatırımcıların bu süreçte acele etmemeleri ve hata yapmamaları konusunda da uyarılarda bulundu. Yatırım tavsiyesi niteliğinde olmayan bu uyarılar ise yakından takip ediliyor.

BORSA VE DÖVİZDE HAREKETLİLİK DEVAM EDİYOR!

Yatırımcıların yeni dönemde ortaya çıkan duruma karşın pozisyon alması gerektiğini ifade eden Ekonomist İslam Memiş, piyasalarda kargaşa yaşandığını ve emtia fiyatları, kripto paralar rekor kırdığını belirtti. Borsa İstanbul ise 5323 puandan günü tamamlayarak dikkat çekti. Yüzde 1,14’lük satış gerçekleştiği aktarıldı. 5283’e kadar gerileme görüldüğünün altını çizen İslam Memiş, 5000 puan seviyesi altına sarkmayla alakalı öngörüsünün devam ettiğini ve yükselişlerde kâr satışlarının gelebileceğini ifade etti.

Dolar/TL’de ise güçlü duruşun devam ettiği aktarıldı. Euro/TL’ye göre yüzde 1 primli olduğuna dikkat çeken İslam Memiş, 20,52 – 59 aralığında işlemlere devam ettiğini ifade etti. Borsa ve dövize yönelik tahminlerinin yanı sıra altın ve gümüş hakkında değerlendirmeleri ise öne çıktı.

ALTIN VE GÜMÜŞ YATIRIMCISINI UYARDI!

Altın ve gümüş yatırımcılarının kazanmak için sabretmeleri gerektiğini ifade eden İslam Memiş, 1.162 lira gram altın ekranlarda, serbest piyasalarda ise 1.177 – 82 lira seviyelerinde olduğunu ifade etti. Serbest piyasa ve ekran arasında ciddi bir makas olduğunu ifade eden İslam Memiş, 1.186 lira seviyesine kadar yükseliş olduğunu ve tüm zamanların rekorunın hızlıca test edildiğini ifade tti.

Gümüşte ise onsun yüzde 6.43 primli olduğuna dikkat çekti. Önceki haftalarda gümüş düştü diyenlerin bugünkü durumda şaşkınlık yaşadıklarını ifade etti. Altın ve gümüş hakkında uzun vadede yükseliş beklediğini her fırsatta dile getiren İslam Memiş, sabırlı olan yatırımcıların daha fazla kazanabileceğini ifade etti.

Editör: TE Bilisim