Yapı Kredi Bankası müşterisi olanlar için bildirimler, mevcut iletişim bilgileri üzerinden sağlanmaktadır. Mevcut adres ve telefon numarasının yanlış olması halinde pek çok bildirim gözden kaçırılabilmektedir. Yapı Kredi telefon numarası güncelleme yapmak için şu adımlar takip edilebilir:
  • ATM, banka şubeleri ya da müşteri temsilciliğinden birisi tercih edildikten sonra işlem adımları başlatılmaktadır.
  • Telefon numarası değişikliği ile ilgili olarak bildirim verilmesi sonrasında mevcut iletişim kanalları ve bildirimlere bloke uygulanarak işlemler durdurulur.
  • Son aşamada ise yapılan değişiklikler onaylanarak, bildirimlerin yeni GSM numarası üzerinden gönderilmesi sağlanmış olur.
Bu adımlar takip edilerek yapılan değişikliklerin müşteri hizmetleri hattı olan 444 0 444 numaralı hat üzerinden onaylanması gerekmektedir. Onay durumu bankalar üzerinden yapılabildiği gibi kendi telefonlarınız üzerinden de yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Kişisel Bilgiler Nasıl Güncellenir?

Yapı Kredi kişisel bilgilerin güncellenmesi, kredi kartlarının ekstresinin ulaşmasını sağlayan adres bilgileri ya da banka tarafından ulaşım sağlanan telefon bilgileri gibi bilgileri içermektedir. Bunun yanı sıra banka işlemlerinden faydalanabilmek için maaş işlemleri gibi bilgiler de kişisel bilgiler içerisinde yer alabilmektedir. Yapı Kredi Bankası üzerinden yapılacak kişisel bilgilerin değişiklikleri şahsi ve özel bilgiler olduğu için doğrudan banka şubelerinden yapılması gerekmektedir. Müşteri hizmetleri kanalından yalnızca yapılan değişikliklerin onayı sağlanabilmektedir.

Akbank Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır ?

İnternet Bankacılığı ile Telefon Güncelleme Adımları

İnternet bankacılığı üzerinden telefon numarasının güncellenmesi, diğer kişisel bilgilerin doğruluğu teyit edilmesi halinde yapılabilmektedir. Bunun için takip edilecek adımlar ise şu şekildedir:
  • Öncelikle Yapı Kredi internet bankacılığında kullanılacak şifrelerin edinilmesi gerekmektedir. Bu şifreler üzerinden internet bankacılığının tüm olanaklarından yararlanılabilir.
  • İnternet bankacılığı sayfasının sol sekmeleri içerisinde kişisel bilgilerin adlı bölüme tıklanması gerekmektedir.
  • Bu kısımda bilgi güncellemelere dair farklı başlıklar bulunmakta olup hangisi üzerinde bir değişiklik yapmak istiyorsanız seçim yapmanı mümkündür.
  • Yapı Kredi telefon numarası güncelleme yapılacak adım bu sekme üzerinde yer almakta olup sonrasında yeni numaranın onayı içinse müşteri hizmetleri ile görüşülmesi gerekmektedir.
Müşteri hizmetleri tarafından yeni ve güncel olan telefon numarasına dair onay verilmeden önce telefon numarasına bağlı bulunan kartların kullanımları durdurulmaktadır. Onayın verilmesinin ardından ise herhangi bir bekleme süresi olmadan işleme açılmaktadır.

ATM Üzerinden Bilgi Güncellemeleri Nasıl Yapılır?

Banka ATM cihazları üzerinden bilgi güncellemeleri yapmak, genellikle telefon ve adres güncellemeleri ile sınırlı olmaktadır. Her iki bilginin güncellenmesi için de akıllı SMS uygulamasının kullanılıyor olması gerekmektedir. Bankanın müşteri güvenliği açısından önemsediği bu konu, akıllı SMS kullanımının ardından ortalama yedi günlük bir süre içerisinde tamamlanmasını zorunlu kılmaktadır. Aksi durumda işlem geçersiz sayılacağından şubeye gidilmesi gerekmektedir.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Akıllı SMS Uygulamasına Başvurular Nasıl Yapılır?

Akıllı SMS uygulaması için yapılan başvurular, internet bankacılığı üzerinden sağlanmaktadır. Aktif olarak kullanılan bir internet bankacılığı şifresi olanlar için kolaylıkla başvuru yapılarak bilgi güncellemeleri aşamasına geçilebilmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden yapılacak işlem başlığı da akıllı SMS olduğu için oldukça hızlı bir şekilde başvuruların tamamlanması mümkündür. Bu uygulama sayesinde yalnızca Yapı Kredi telefon numarası güncelleme değil para transferleri gibi bankacılık işlemleri de kolay bir şekilde yapılabilmektedir. [sc_fs_multi_faq headline-0="h3" question-0="Yapı Kredi telefon numarası değiştirme ATM üzerinden yapılabilir mi?" answer-0="ATM üzerinden telefon numarası değiştirme seçeneğinin tercih edilebilmesi için internet bankacılığı tarafından sunulan akıllı SMS uygulamasının kullanılması gerekir." image-0="" headline-1="h3" question-1="Yapı Kredi 3D bloke kaldırma nasıl yapılır?" answer-1="Yapı Kredi 3D bloke kaldırma işlemi, güvenlik açığına neden olabileceği için müşteri temsilciliğinden ya da banka şubelerinden yapılmalıdır." image-1="" headline-2="h3" question-2="Akıllı SMS şifresi nerelerde kullanılır?" answer-2="Akıllı SMS şifresi ile bilgi güncelleme, para transferi, para çekme gibi pek çok bankacılık işlemleri yapılabilmektedir." image-2="" count="3" html="true" css_class=""]
Editör: TE Bilisim