İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için önemli bir burs kabul edilen VGM bursları aynı zamanda üniversite öğrencilerine de veriliyor. Böylece milyonlarca öğrenci burstan yararlanma koşullarını merak ediyorlar. Burs başvuruları 15 Ekim’e kadar devam ediyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Öğrencilere Burs Veriyor

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM tarafından maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yönelik burs başvurusu kayıtları devam ediyor. 15 Ekim’e kadar süren başvurular sonucunda pek çok maddi durumu iyi olmayan öğrenci yararlanarak eğitim harcamalarına destek sağlayacak. Yükseköğretim öğrencileri için ise başvurular 15 Ekim’de başlayacak ve 30 Ekim’e kadar devam edecek. Burstan yararlanmak isteyen öğrenciler ve veliler için ise VGM burs başvurusu nasıl yapılır sorusu merak ediliyor.

VGM Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen VGM bursu başvurusu için Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden form doldurmak gerekiyor. İlgili sitede yer alan öğrenim alanlarına göre ayrılmış sayfalardan öğrenciler başvuru yapabiliyorlar. Başvuru yapmak için ise belirli şartları yerine getirmek gerekiyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim ve Yükseköğrenim bursu öncelikle anne ya da babası hayatta olmayan, maddi durumu kötü olan öğrencilere verilmektedir. Ortaöğretim bursunun verilme koşulları ilgili yönetmelik kapsamında belirlenmiştir. Bunun için başvuru yapacakların belirli noktalara dikkat etmeleri gerekiyor. Geçen dönem sosyal medyada VGM hakkında yanlış haberler yapılmış ve başvuru alma adı altında sahte sayfalar açılmıştır. Bu yüzden burs başvurusu yapacaklar doğru kanal üzerinden başvuru yaptıklarından emin olmalıdır. VGM burs başvurusu sadece VGM resmi internet sitesinden yapılmaktadır, diğer site ya da sayfalardan yapılacak başvurular geçersiz sayılmaktadır. Başvuru yapmak isteyen adayların sayfadaki bilgilerin tam olarak girilmesi için bilgisayar kullanması gerekmektedir. Telefon ya da tabletten yapılan başvurular eksik olabilmektedir. Başvuru öncesinde mutlaka başvuru kılavuzu okunması gerekmektedir. Başvuru esnasında adayların beyan ettikleri bilgilerden tamamen kendileri sorumludur. Hatalı ya da yanlış beyanda bulunan adaylar için başvuruları iptal edilecek, burs alıyorlarsa bursları kesilerek almış oldukları burslar yasal faizleri ile geri istenecektir. Tüm adayların başvuru öncesinde bu noktalara dikkat etmesi gerekiyor.

Bus Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Editör: TE Bilisim