Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren yeni bir personel alım ilanı yayımlandı. Çukurova Üniversitesi bünyesinde Balcalı Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’nde istihdam edilmek üzere 93 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Kurumun resmi internet sitesi ve Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı üzerinden duyurulan personel alım ilanında adayların hangi kadrolarda çalıştırılacağına da yer verildi. Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde sözleşmeli olarak çalışmak isteyenlerde aranan başvuru şartları açıklandı. Üniversiteye sözleşmeli 93 personel alımı için bilinmesi gereken detayları haberimizde bulabilirisiniz. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan personel alımı ilanı yer aldı. Üniversite bünyesindeki hastane ve diş hekimliği fakültesinde sözleşmeli çalıştırılmak üzere birbirinden farklı kadrolarda toplam 93 yeni personel alımı yapılacağı duyuruldu. Çukurova Üniversitesi tarafından yapılan duyuruda üniversite bünyesinde çalışmak isteyen adayların bu ilanda yer alan kadrolara başvuruda bulunabilmeleri için 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmiş ve belirtilen kadrolar için asgari puanı almış olma şartı arandığı açıklandı. İlanda açıklanan başvuru şartlarını sağlayan adayların müracaat işlemlerini 22 Nisan 2020 tarihine kadar tamamlamaları gerektiği bildirildi.

Çukurova Üniversitesi 93 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Kamu kurum ve kuruluşlarında ve özellikle kamu hastanelerinde çalışmak isteyen adayları yakından ilgilendiren personel alım ilanı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlandı. Yayımlanan ilanda belirtilen şu kadrolarda toplamda 93 sözleşmeli personele üniversite bünyesindeki Balcalı Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’nde çalıştırmak üzere sözleşme yapılacağı duyuruldu:
 • Hemşire 77 personel
 • Eczacı 2 personel
 • Diyetisyen 1 personel
 • Sosyal çalışmacı 1 personel
 • Fizyoterapist 1 personel
 • Laborant 2 personel
 • Sağlık teknikeri 8 personel
Bu kadrolarda açılan pozisyonlar için başvuruda bulunacak adayların başvuru genel ve özel şartlarını yerine getirmeleri gerektiği bildirildi. Eczacı kadrosu dışında Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi sözleşmeli personel alım ilanında belirtilen tüm kadrolar için başvuruda bulunacak adaylarda 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı arandığı açıklandı.

Çukurova Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak ya da tecilli olmak
 • İlgili kanunda belirtilen, “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” şartına uygun olmak
 • Tercih edilen pozisyon karşısında yer alan özel başvuru şartlarını taşıyor olmak
 • Başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Nöbet usulü ile çalışmaya engel bir durumu bulunmamak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumunda emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir zihinsel veya bedensel engeli ile sağlık sorunu bulunmamak
Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunan adaylar hakkında yasal işlem başlatılacağı bildirildi. 2018 KPSS B grubu sınavına girmiş olanlardan belirtilen puan türleri esas alınacağı duyuruldu. Aday sayısının Pozisyon sayısından fazla olması durumunda bu pozisyon için sözlü sınav yapılacağı açıklanırken, Çukurova Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanına son başvuru tarihi 22 Nisan 2020 olarak bildirildi.