Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınmasının ardından köklü değişikliklere gidildi. Kullanıcılarını aylık ücretler mavi tikli hesap alabilecekleri açıklanmıştı. Birçok kesimden tepki alan bu yeni özellik Türkiye’deki kullanıcılara da sunuldu.

Birçok ülkede aktif olarak satın alınabilen ve Twitter profillerine mavi tik getiren Twitter Blue aboneliği Türkiye’de açıldı. Aylık 8 dolara kullanılacağı ifade edilen Twitter Blue aboneliğinin Türkiye fiyatı ise merak ediliyordu. Türkiye’de de birçok kullanıcı tarafından mavi tik özelliği kullanılıyor. Bu özelliğin ücretli olması sonrasında ise Türkiye fiyatının ne kadar olacağı merak ediliyor.

TWİTTER’IN O ÖZELLİĞİ TÜRKİYE’YE GELDİ!

Twitter’ın mavi tik özelliğinin aylık abonelik ücretleri ile kullanılacağının açıklaması ise birçok Twitter kullanıcısından tepki çekmişti. Twitter’a mobil cihazlardan veya web sitesinden giriş yapan Türkiye’deki birçok kullanıcı, Twitter Blue seçeneğinin aktif olduğunu ve ücret ödenmesi karşılığında mavi tik sahibi olunabileceği aktarıldı.

Twitter’ın web üzerindeki Twitter Blue menüsü üzerinden kullanıcıların karşısına çıkan ekranda mavi tikli Twitter Blue özelliğine abone olabilmeleri için yönlendirmeler çıkıyor. Ayrıca Twitter Blue özelliğinin de kullanıcılara ne gibi avantajlar sağlayacağına da yer verildiği görüldü.

TWİTTER BLUE ABONELİĞİ NE KADAR?

Twitter’ın mavi tik özelliğine ilişkin abonelik ücretleri İOS ve web için değişiklik gösteriyor. Webden alındığında Twitter Blue fiyatı aylık 150 TL ve yıllık 1.569,99 TL olarak belirleniyor. Twitter’ın İOS uygulamasından alınması halinde Twitter Blue Türkiye fiyatı ise aylık 209 TL ve yıllık 2.199 TL olarak belirlendi.

TWİTTER BLUE ÖZELLİKLERİ NELER?

Twitter Blue özelliğini Türkiye’ye gelmesinin ardından fiyatı kadar özellikleri de merak edildi. Tüm mevcut Blue özellikleri kapsamında Tweet’i düzenleme, 1080p video yüklemeleri, okuyucu, özel gezinti, yer işaretleri klasörü, popüler makaleler ve daha birçok özellik yer alıyor. İlerleyen dönemde Twitter Blue özelliklerinin artması da bekleniyor.

TWİTTER BLUE NASIL ALINIR?

Türkiye’de de sunulmaya başlayan Twitter Blue aboneliği için Twitter’a giriş yaptıktan sonra sol bölümde yer alan ‘’Twitter Blue’’ simgesine tıklanır. Ardından aylık veya yıllık abonelik seçilerek ‘’Abone Ol’’ butonu ile işlem tamamlanır.

Editör: TE Bilisim