Toplu Konut İdaresi TOKİ tarafından ev sahibi olmak isteyenlere müjdeli haber geldi. TOKİ tarafından dar gelirli ailelere yönelik daire satışları devam ediyor. Açık satış yöntemi ile kura ya da diğer kura şartları olmadan aileler aylık 395 TL’den başlayan taksitler ile ev sahibi olabiliyor.

TOKİ Açık Satış Yöntemi ile Ev Sahibi Yapıyor

TOKİ tarafından açık satış yöntemi sayesinde ev sahibi olmak isteyenler beklemeden ya da kuraya girmeden ev sahibi olabiliyorlar. TOKİ ile ev sahibi olmak isteyenler artık projeleri ya da çekilişleri beklemeden de ev sahibi olabilecekler. TOKİ resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanlar kapsamında farklı illerde açık satış yöntemi yapılıyor. Buna göre Çorum, Sivas, Ankara ve Denizli illerinde halihazırda kura yöntemi olmadan doğrudan satış gerçekleşiyor. Çorum ilinde satışa çıkarılan toplam 50 adet dairelerin aylık taksit ödemeleri ise 395 TL tutuyor. Bu durumda ev sahibi olmak isteyenlere büyük bir avantaj sağlanırken, diğer illerde de peşin ödemelerde önemli indirimler yapılıyor. Buna göre ev sahibi olmak isteyenlerin açık satış üzerinden evlerini almaları halinde tutarın bir kısmını peşin olarak verip kalan tutarı da aylık kira öder gibi yapmaları gerekiyor.

TOKİ Açık Satış Yöntemi Başvuruları Nasıl Yapılır?

TOKİ açık satış yöntemi başvuruları yapmak için düzenli olarak TOKİ internet sitesinin takip edilmesi yararlı olacaktır çünkü ilanlar burada yayınlanmakta olup bulunduğunuz bölgeyi de içine alacak ilanlar her an yayınlanabilecektir. TOKİ konutları her ilde ve çoğu ilçede bulunduğu için ikamet ettiğiniz bölgede de açıktan satış yöntemi kullanılacaktır. Açıktan satış yöntemi ile satılan daireler normal proje kapsamında yapılmış ancak daha sonra hak sahiplerinin farklı sebepler ile dairelerini almaktan vazgeçmeleri ya da ödemelerini yapamamaları yüzünden TOKİ’ye kalmış olan dairelerden oluşmaktadır. Bu yüzden başvuruyu ilk yapanlara daireyi satın alma hakkı tanınmakta, herhangi bir ek kura yapılmamaktadır. Başvuru yapmak için ise alt gelir grubunda olmak, 18 yaşını doldurmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, üzerine ait taşınır ya da taşınmaz gayrimenkul olmaması, gelir durumunu gösteren belge olması gerekiyor. Bu belgeler ile başvurular TOKİ’ye yapılıyor.

TOKİ Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Editör: TE Bilisim