Türk Hava Yolları’ndan alınan uçak bileti rezervasyon sorgulama işlemleri PNR numarası üzerinden yapılabilmektedir. THY uçak bileti rezervasyon sorgulama, şirketin kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan sorgulama sayfası aracılığıyla kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra THY uçak bileti rezervasyonu olup olmadığını sorgulamak ve rezervasyon bilgilerine ulaşmak için kullanılacak farklı yöntemler de bulunmaktadır.

THY Uçak Bileti Rezervasyon Sorgulama Ne İşe Yarar?

Türk Hava Yolları (THY) firmasından satın alması planlanan uçak biletlerinde rezervasyon sorgusu yaparak, ekranda geçmiş yolculuklara ve ileri tarihli planlanan yolculuklara ait bilgilerin tamamını görüntülenebilmektedir. Müşterilerin bu bilgiler için online platform üzerinden “Uçuşlarım” başlığına tıklamaları yeterlidir.

THY İnternet Sitesinden Bilet Rezervasyon Sorgulama Nasıl Yapılır?

THY uçak bileti rezervasyon sorgulamasında en sık başvurulan yöntemlerin başında şirketin kurumsal internet sitesi gelmektedir. Bunun için yapmanız gereken işlemler şu şekilde sıralanmaktadır:

THY Bilet Rezervasyon Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ

  • THY tarafından istenen bilgilerin girişi için ilk olarak, planlanan yolculuk için yapılan rezervasyon kodunu ilgili alana doğru ve eksiksiz şekilde yazın.
  • Yolculuk yapmayı planlayan kişinin soyadını ekranda istenen kutucuğa yazın.
  • Sorgula butonu olan “Bilet Yönetimi” kısmına tıkladıktan sonra uçak bileti rezervasyon bilgilerine ulaşabilirsiniz.

THY Bilet Rezervasyon Sorgulamasında PNR Kodu Nedir?

Hemen hemen bütün rezervasyon işlemlerinde olduğu gibi Türk Hava Yolları’ndan (THY) rezerve edilen uçuş biletleri için de müşterilere tek seferlik PNR kodu oluşturulur. PNR kodu “Passenger Name Record” kelime grubunun baş harflerinden ortaya çıkmaktadır. Bu kelime grubunun Türkçe karşılığı “Yolcu Adı Kısaltması” olarak bilinmektedir. PNR kodu içinde hem sayılar hem de harfler bulunur. 6 Haneli bir koddur.

THY Bilet Rezervasyon Sorgulaması T.C. Kimlik Numarasıyla Yapılabilir Mi?

Türk Hava Yolları (THY) şirketinin müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla, uçak bileti rezervasyon sorgulama işlemlerini T.C. kimlik numarası ile de gerçekleştirmeye olanak tanımaktadır. Türk Hava Yolları alt yapısını oluşturan online web sitesinde TC Kimlik numarası ile THY bilet rezervasyonlarının sorgulamasının yapılabileceği modern bir yazılım bulunmaktadır.

E-Devlet Üzerinden THY Bilet Rezervasyon Sorgulaması Yapılabilir Mi?

E-Devlet Kapısı sistemi üzerinden pek çok kamu ve özel sektör hizmeti alınabilmektedir. Bunlar arasında THY uçak bileti rezervasyon sorgulaması da yer almaktadır. e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden bu işlemi yapmak isteyen müşterilerin kullanabilecekleri online web adresi şu şekildedir:

E-Devlet Üzerinden THY Bilet Rezervasyon Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ

THY Uçak Bileti PNR Kodu ile Neler Yapılabilir?

Türk Hava Yolları (THY) müşterilerine verilen uçak bileti PNR kodu ile yapılabilecek işlemler şunlardır:
  • PNR kodunu kullanarak, THY uçak bileti rezervasyon sorgulaması işlemi yapabilirsiniz.
  • PNR kodunu kullanarak THY uçak bileti satın alabilirsiniz.
  • PNR kodunu kullanarak, online yöntemle alınan biletin çıktısı alabilirsiniz.
  • PNR kodunu kullanarak, alınan uçak biletini değiştirebilirsiniz.
  • PNR koduyla bilet iptali yapabilirsiniz.
  • Gelecekte planlanan ya da geçmişte yapılan uçuşların bilgilerine ulaşılması PNR kodu ile yapılabilir.
  • Alınan biletin ya da online çıktısının kaybedilmesi halinde yine PNR kod bilgisi ile bilet bilgilerine ulaşılabilir.

THY Uçak Bileti Rezervasyon Yönetimi Nereden Yapılır?

Türk Hava Yolları (THY) uçak bileti rezervasyon yönetimi için, firmanın kurumsal internet sitesine girş yapılması ve ana sayfada yer alan Check-in ve Rezervasyonu Yönet’’ başlığına tıklanması gerekmektedir. Bu alandan PNR kodu girilerek uçuş bilgilerine ulaşılması ve THY uçak bileti rezervasyon sorgulama işlemi yapılabilmesi mümkündür.

Araç Muayene Ücreti Ne Kadar? Gerekli Evraklar Neler?

Pasaport Ücreti Ne Kadar? Gerekli Evraklar Neler?

Tapu Harcı Ne Kadar, Tapu Harcı Sorgulama ve Ödeme

Editör: TE Bilisim