2020 TEB çalışma saatleri sayesinde TEB şubelerinde yapacağınız işlemler için mesai saatlerini öğrenebilirsiniz. Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından olan Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) uzun yıllardır müşterilerine aynı çalışma saatleri aralığında hizmet vermektedir.

TEB Çalışma Saatleri Nedir?

TEB çalışma saatleri 2020 yılında tüm Türkiye’de geçerli olan çalışma saatleri sabah açılış saati 09.00 ve akşam kapanış saati de 17.00 olarak belirlenmiştir. Koronavirüs salgını yüzünden bir müddet açılış saatini 12.30 olarak belirleyen TEB, normalleşme adımları ile birlikte tam mesai sistemini uygulayarak belirtilen saatlerde hizmet vermeye devam etmektedir. Çalışma saatlerinin yanında bankayı kullanacak olanların unutmaması gereken nokta TEB çalışma günleri içinde öğle arası uygulamaktadır. Her çalışma gününde 12.30 – 13.30 arasında çalışanlar öğle arası tatilinde oldukları için banka kapalı kalmaktadır. Bu yüzden bankada yapılacak işlemler için öğle arası tatilinin geçmesi beklenmelidir.

TEB Çalışanları İçin Çalışma Saatleri Kaçtır?

Müşteriler için TEB hafta içi 09.00 – 17.30 arasında hizmet vermesine karşılık çalışanları için bu sürede iş yoğunluğuna göre uzayabilmektedir. TEB çalışanları için işten çıkış saati genelde 18.00 – 19.00 arasında olmaktadır. Bazı durumlarda ise bu süre pozisyona göre daha fazla uzayabilmektedir. Ancak çalışanların içeride oldukları süre müşterilere dahil değildir, başka bir deyişle kapanış saati olan 17.30’dan sonra çalışanlar içeride dursalar bile içeriye müşteri alınmamaktadır. Ayrıca banka hafta sonları kapalı olup cumartesi ve pazar günleri işlem yapmamaktadır. Hem müşteriler hem de çalışanlar için TEB şubeleri hafta sonlarında kapalıdır.

TEB Hangi Günlerde Kapalı Kalıyor?

Tüm Türkiye genelindeki TEB şubeleri sadece hafta sonlarında kapalı kalmaktadır. Ancak resmi tatillerde de hizmet vermemektedirler. Buna göre bankanın kapalı olduğu resmi tatiller şu şekildedir;
  • 1 Ocak Yılbaşı
  • 23 Nisan 2020 - Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  • 1 Mayıs 2020 - Emek ve Dayanışma Günü
  • 19 Mayıs 2020 - Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
  • Ramazan Bayramı
  • 15 Temmuz 2020 - Demokrasi ve Milli Birlik Günü
  • Kurban Bayramı
  • 30 Ağustos 2020 - Zafer Bayramı
  • 29 Ekim 2020 - Cumhuriyet Bayramı
Günleri eğer hafta içine rastlıyorsa, TEB şubeleri kapalı olmaktadır. Dini bayram sürelerinde şubeleri bayramın tüm günlerinde kapalı kalmakta olup ancak bayram bittikten sonra açılmaktadır.

TEB Şubelerinde Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

TEB şubelerinde müşterilere yönelik tüm bankacılık işlemleri yapılabilmektedir. Bu kapsamda; kredi başvurusu, kredi sorgulama, borç ödeme, fatura ödeme, kredi kartı başvurusu, döviz hesabı açma, döviz bozdurma, ihtiyaç ya da benzeri krediler başvurusu, repo, tahsilat, çek bozdurma, hesap kapatma, havale – EFT işlemleri gibi pek çok hizmet şubeler üzerinden yapılmaktadır. Şubelerden işlem yapmak için iki yöntem bulunmaktadır. İlki, bankanın TEB müşterilerine özel olarak sunduğu daha hızlı sıra numarası gelerek işlem yapmaktır. Eğer halihazırda TEB müşteriyseniz banka ya da kredi kartınızı şubelerde bulunan bankolara okutarak sıranın daha hızlı size gelmesini sağlayabilirsiniz. Banka ya da kredi kartı olmadığı durumlarda da TC kimlik numaranızı girerek yine ayrıcalıklı sıra numarası alabilirsiniz. Eğer TEB müşterisi değilseniz, sadece kimlik numarası girişi yaparak normal sırayı alabilirsiniz. Bankodan aldığınız numara sırası size geldiğinde gişeye ya da müşteri temsilcisine giderek işlemlerinizi yapabilirsiniz. TEB şubelerinden kredi başvuruları, şartların uygun görülmesi halinde aynı gün onaylanabilmektedir. Bu kapsamda şubelerden yapacağınız kredi başvurularının bekleme olmadan aynı gün içinde sonuçlanması için gereken belgeleri eksiksiz bir tamamlayarak 2020 TEB mesai saatleri içinde başvurunuzu sonuçlandırabilirsiniz.

ING Bank Çalışma Saatleri, Kaçta Açılıp Kapanıyor?

KOÇTAŞ Çalışma Saatleri, Kaçta Açılıp Kapanıyor?

UPS Kargo Çalışma Saatleri, Kaçta Açılıp Kapanıyor?

Editör: TE Bilisim