Taşeron işçilerin son günlerde en çok sorduğu asıl işi yapan yardımcı işi yapan ayrımının nasıl yapılacağı.Peki taşeron işçiler ne zaman kadroya alınacak, asıl işi yapan taşeronlar nasıl belirlenecek? Hangi taşeronlar kadroya alınacak?

Asıl İşi Yapan Taşeron İşçiler ile İlgili Bakanlar Kurulu Kararı

Taşeron işçiler heyecanla Bakanlar Kurulu'nun asıl işçi tanımı ile ilgili vereceği kararı bekliyor.Asıl işi yapanlar ile ilgili ayrıntılı ve net tanım Bakanlar Kurulu'nun yayımlayacağı listeden sonra belli olacak ve kimlerin kadroya alınacağı konusu netleşmiş olacak.

Taşeron işçiler ile ilgili liste düzenlenirken Devlet Personel Başkanlığı, Memur Sendikaları, Çalışma Bakanlığı'nın görüşleri alınacak ve Maliye Bakanlığı'nın teklifi üzerine karar Bakanlar Kurulu kararı ile verilecek.

Bu listeye göre:

-Asıl iş ve yardımcı iş tanımı net ve kesin çizgilerle yapılacak.

-Ayrım Kurumlar bazında tek tek yapılacak,

Bakanlar Kurulu'nun taşeron işçiler ile ilgili listesi ne zaman yayımlanacak?

[caption id="attachment_5857" align="aligncenter" width="500"] taşeron işçilere kadro 2015 2016[/caption] Listenin önümüzdeki günlerde yayımlanması bekleniyor.Liste yayımlandıktan sonra sayfamızda ayrıntılı bilgi edinebilir ve taşeron işçilerin kadroya geçişleri ile ilgili tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz.Sorularınız uzman ekibimiz tarafından en kısa sürede ücretsiz olarak cevaplanmaktadır. Kamuda yaklaşık olarak 700 bin kişi taşeron işçi olarak çalışmakta.Gönül ister ki hepsi kadroya alınsın ancak böyle olmayacak.Sadece asıl işi yapanlar kadroya alınacak.Bu da yaklaşık olarak 200 bin kişilik bir sayıya tekabül ediyor.
Editör: TE Bilisim