YILDA 2 DEFA ÖDENEN İKRAMİYE İÇİN YENİ BİR UMUT IŞIĞI DOĞDU!

Bilindiği gibi Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarına yılda 2 defa ödenen ikramiye 666 Sayılı Kanun Hükmünde kararname ile yürürlükten kaldırılmış ve çalışanlar mağdur edilmişti.

666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ikramiyelerin kaldırılmasıyla ilgili hükmü konusunda Anayasa Mahkemesine dava açılmış ve Anayasa Mahkemesi ilgili hükmü iptal etmişti.

Çalışanlar Anayasa Mahkemesinin ikramiyeyi kaldıran hükmüyle yeniden ikramiye alacağı hususunda umutlanmış ve gözlerini Sosyal Güvenlik Kurumu'na çevirmişti.

SGK çalışanları Kurumlarından ikramiye ile ilgili müjdeli haberi beklerken Kurum yaptığı açıklamada Maliye Bakanlığı tarafından çıkartılan 03/01/2013 tarihli genelgeyi gerekçe göstererek ikramiyelerin ödenmeyeceğini açıkladı.

İkramiyeler İçin Yeni Bir Umut Doğdu

Aksaray Sosyal Güvenlik Kurumu il müdürlüğünde çalışan bir memurun yukarıdaki hükümlerle ilgili Aksaray İdare Mahkemesine  Kurum aleyhine açtığı davada mahkeme davacıyı haklı bularak kendisine dava konusu ikramiyelerin ödenmesi ve tüm zararın tazmin edilmesi hususunda karar verdi.

Dava süreci şu an  devam etmekte,Sosyal Güvenlik Kurumu dava ile ilgili temyize gitmiştir.

Temyiz sonucunda Danıştay'ın vereceği karar merakla takip edilecektir.İşte o dava ve karar: