Piyasa tahminleri ile tartışma yaratan ünlü ekonomist Selçuk Geçer yine çok tartışılacak bir tahminde bulundu. İki hafta içinde piyasalarda fırtınanın kopabileceğine dikkat çeken Selçuk Geçer, yeni dolar tahmini ile gündemde ilk sıraya yerleşti. Para piyasalarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Selçuk Geçer, korkutan tahminlerde bulundu.

Resmi Youtube kanalında piyasalara ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Selçuk Geçer, oldukça yakın bir tarihe işaret ederek yaşanacakları aktardı. Özellikle dolar ve ekonominin darmadağın olacağına dair yapılan açıklamalar dikkat çekti.

DOLAR NE KADAR OLACAK?

Piyasalara yönelik kritik tahminleri ile dikkat çeken Ekonomist Selçuk Geçer, dolar ve ekonominin darmadağın olacağına ilişkin önemli tahminlerde bulundu. Yakın bir zamana işaret ederek dolarda yaşanacak yükselişe dikkat çeken Selçuk Geçer, dolar kurunun 24 – 25 TL seviyelerine çıkmasının mümkün olduğuna dikkat çekti.

Dolar yatırımı yapanların sabırlı olması gerektiğine işaret eden Selçuk Geçer, iki hafta içinde dolar cephesinde büyük bir yükseliş yaşanabileceğine dikkat çekti. Ekonomiye ilişkin önemli tahminlerde bulunan Selçuk Geçer’in dolar/TL tahmini ise tartışma yarattı.

DOLAR YATIRIMCISINI UYARDI!

Elinde dolar tutanların bir süre daha dişlerini sıkması gerektiğini ifade eden Selçuk Geçer, dolar/TL’nin kısa süre içinde 24 – 25 lira seviyelerine gelebileceği yönünde tahminlerini dile getirdi. Bazı uzmanlar bu tahminleri mümkün görmezken bazıları ise mümkün olabileceği yönünde görüş bildirdi. Özellikle iki hafta gibi bir sürede yaşanabilecek gelişmeler ile doların yükseliş eğilimi gösterebileceğini aktardı. Daha önce de benzer yorumlarda bulunan Selçuk Geçer yeni dolar tahmini ile piyasa gündeminde ilk sıralarda yerini aldı.

DOLAR NE KADAR OLDU?

1 Mart Çarşamba gününde hafta ortası itibariyle dolar/TL cephesinde hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Son dönemde TCMB faiz kararları ve diğer etkenler ile TL’nin yabancı paralar karşısında yaşadığı değer kaybı hızla devam ediyor. Bu kapsamda hafta ortasında güne 18,88 TL seviyesinde başlayan dolar/TL hafta kapanışına kadar benzer bir eğilimle hareketini sürdürmesi bekleniyor. Uzmanların dolar tahminleri ise yükselişe işaret ediyor.

Editör: TE Bilisim