Papara; elektronik cüzdandır. Dünyanın birçok ülkesinden 7/24 herhangi bir komisyon ücreti alınmadan ödeme almayı mümkün kılmaktadır. Para transferleri konusunda banka veya saat kısıtlaması olmamaktadır. Hem yaş şartının olmaması hem de avantajlarının fazla olması sebebi ile gençler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hesap açarken kimlik doğrulaması veya ek bilgiler istenmediği için hesap açmak oldukça kolaydır ve Papara’nın web sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Papara Hesabı Nasıl Açılır?

Papara hesabının açılabilmesi için öncelikle https://www.papara.com adresine giriş yapılmalıdır. Ana sayfada Papara Hesabı Aç butonu bulunmaktadır. Bu butona tıklandıktan sonra cep telefonu, e-posta adresi, Google veya Facebook hesabı ile giriş yaparak hesap oluşturabilmek mümkündür. Açılan sayfada istenen bilgilerin girilmesi ile beraber hesap oluşturulabilmektedir. Hesap için mail veya telefon onaylı sistemin tercih edilmesi güvenlik açıklarından dolayı oldukça önemli olmaktadır. Mail adresine veya cep telefonuna gelen güvenlik kodları ilgili alanlara girildikten sonra işlem tamamlanmaktadır.

Papara Para Yükleme Nasıl Yapılır?

Papara hesabına para yüklemek için Para Yükle menüsüne girildikten sonra sunulan 3 yöntem aşağıdaki gibidir:
 • Banka hesabından yüklenebilmektedir. Banka Hesabından menüsüne giriş yaptıktan sonra seçilen bankanın Papara’ya ait olan IBAN numarası ve sonrasında yükleme miktarı yazılmalıdır. Açıklama bölümüne de Papara numarası yazılmalıdır.
 • ATM’den yüklenebilmesi mümkündür. ATM’den kısmına giriş yaptıktan sonra öncelikle hangi bankaya para yatırmak isteniyor ise; o banka seçilmelidir. Ardından mevcut konuma en yakın ATM seçilmelidir. IBAN numarası yazıldıktan sonra açıklama kısmına Papara numarası yazılmalıdır ve yükleme işlemi gerçekleşmektedir.
 • Anlaşmalı noktalardan Papara hesabına para yüklenebilmektedir. Anlaşmalı noktadan seçeneğine tıklandıktan sonra belirtilmiş olan yerlerden biri üzerinden para yükleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

İSMEK Kurs Kayıtları Başlıyor, Kayıt Nasıl Yapılır

Papara Para Gönderme Yöntemler Nelerdir?

Papara ile para göndermek isteyenler aşağıda yöntemler ile işlemlerini tamamlayabilmektedirler:
 • Cep telefonu numarasına para gönderilebilmektedir.
 • Papara numarasına gönderim sağlanabilmektedir.
 • E-posta adresine para gönderebilmek mümkündür.

Papara Hesabından Nasıl Para Çekilir?

Papara hesabından para çekmek isteyenlere 2 seçenek sunulmaktadır:
 • Banka hesaplarını Papara’nın Para Çek menüsüne tanımlayarak Papara hesaplarındaki parayı banka hesaplarına aktarabilmeleri mümkün olmaktadır.
 • Papara Kart sahipleri kart aracılığı ile para çekimi yapabilmektedirler. Kartı olmayanlar ise öncelikle kart başvurusunda bulunmalıdırlar.

Güncel Ücretsiz (Bedava) Netflix Hesapları

Papara’nın Avantajları Nelerdir?

Papara kullanmanın artıları aşağıda verilmiştir:
 • 18 yaş zorunluluğu olmadan Papara Kart sahibi olabilmek mümkündür.
 • 13 yaşından büyük olan her bireye ayrım yapmadan Papara Kart verilebilmektedir.
 • Banka veya saat fark etmeden 7/24 istenilen banka hesabına istenilen saatte para göndermek ve para alabilmek mümkün olmaktadır.
 • EFT için belirlenmiş olan belirli bir saat aralığı bulunmadığı için günün her saatinde yapılan EFT maksimum 10 dakika içerisinde hesapta olmaktadır.
 • Papara hesabı açmak oldukça pratik olduğu ve kısa zaman aldığı için tercih edilmektedir. Kimlik doğrulaması talep edilmeden gün içerisinde 750 TL’ye kadar para transferi yapabilmek mümkün olmaktadır.
 • C. kimlik doğrulaması yapanların günlük işlem limitleri 750 TL’den 50.000 TL’ye çıkartılmaktadır.
 • Banka ve kredi kartı kullanımına izin verilen her platformda Papara Kart kullanılabilmesi mümkündür.
 • Banka ATMleri aracılığı ile Papara hesabına 40.000 TL’den fazla para yükleyebilmek mümkün olmaktadır.
[sc_fs_multi_faq headline-0="h3" question-0="Papara Nedir?" answer-0="Papara; internet alışverişlerinin ödemelerinin güvenlik problemi olmadan gerçekleştirilebilmesini sağlayan online cüzdandır." image-0="" headline-1="h3" question-1="Papara’da Güvenlik Açığı Var Mıdır?" answer-1="Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından Papara’nın güvenilir olduğu onaylanmıştır." image-1="" headline-2="h3" question-2="Papara’nın Sahibi Kimdir?" answer-2="Paywizard kurucusu İlker Diker; Papara’ya 15 milyon TL yatırım yapan ve Papara’nın ortağı olan kişidir." image-2="" count="3" html="true" css_class=""]
Editör: TE Bilisim