Daha önceden de adı gündeme muavinin bir yolcuyu taciz etmesi ile gelen Metro Turizm’den yine bir taciz skandalı haberi geldi. Metro Turizm’e ait bir yolcuda seyahat etmekte olan 17 yaşındaki bir kız çocuğu, muavinin cinsel saldırısına maruz kaldı.

17 Yaşındaki Çocuğa Tacizde Bulundu

Metro Turizm’e ait otobüste yolculuk yapmakta olan 17 yaşındaki kız çocuğunun başına iğrenç bir olay geldi. Yaşanan olayda, 31 yaşındaki muavin Hakan Ç., kız çocuğuna tacizde bulundu ve yan koltukta kendisini izleyerek mastürbasyon yaptı. Sosyal medyaya düşen görüntülerin ardından ise çok sayıda tepki geldi. Kayda alınan görüntülerde yan koltuğa oturmuş olan muavinin 17 yaşındaki yolcuyu izleyerek, cinsel istismar yaptığı görülüyor. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasından sonra ise cinsel istismar ile tekrar gündeme gelen Metro Turizm’e ise sosyal medyadan tepki yağdı ve pek çok kimse firmanın kapatılmasını istedi. Metro’dan ise henüz bir açıklama gelmedi.

Otobüse Bindiğinde Taciz Başlamış

Gazetecilere konuşan 17 yaşındaki E.H. ise yaşadığı korkunç anları şu şekilde anlattı: “Edirne’den İstanbul’a gidiyordum. Yolculuk sırasında muavin tarafından sözlü tacize uğradım en başta. Benim birkaç kez yerimi değiştirdi. En arka sıraya geçtiğimde ise birkaç kere dokundu bana. Sonra yine yerimi değiştirdi. Ben de her sefer onun dediklerine uydum. Belli bir süreden sonra da gülmeye başladı, rahatsız oldum, ona bakmamaya çalıştım. Daha sonra benim hizamda olan yan koltuğa oturdu. Ben de şüphelendim ilk başta ve sonra ona bakmaya başladığımda rahatsız olarak videoya çektim. Her defasında yanıma gelerek HES kodunu bana sordu. Yoksa kendisinin alacağını da söyledi. Daha sonra da arkadan koluma dokundu ve poğaça isteyip istemediğini sordu. Ben de geri çevirdim. Daha sonra o yanlış hareketi yapmaya başladı. Yanına gittim ve ne yaptığını sordum. Ben de tepki gösterince tuvaletinin geldiğini söyledi ve oturduğu yerden kalktı. Ben otobüsten inince de hızlıca uzaklaştım. Ben küçüğüm, otobüste böyle şeylerin olmaması lazım. Durumu aileme bildirdim ve karakola giderek şikayetçi olduk,” dedi. 31 yaşındaki Hakan Ç. ise şikayet üzerine polis güçleri tarafından gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. " width="100%" height="315" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">
Editör: TE Bilisim