Hastaneden randevu alma işlemi pek çok kişi için zor ve sıkıntılıdır. Meram Tıp Fakültesi telefon ve online randevu seçenekleri hasta ve hasta yakınlarının hayatını kolaylaştırır. Konya ve yakın çevresine hizmet veren Meram Tıp Fakültesi Hastanesi, etik değerlere bağlı ve hasta haklarına saygılı sağlık çalışmalarıyla beğeni toplar. Randevu işlemlerini online olarak kısa sürede tamamlamak için derlediğimiz bilgilere göz atabilirsiniz.

Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Online Randevu İşlemleri

Online randevu hizmetinden faydalanmak için öncelikle "Online Randevu" adresi ziyaret edilmelidir. Önceden sisteme kayıtlı olan kullanıcılar;

 • T.C kimlik numarası ve
 • Şifre girerek işlemlerine devam edebilirler.

Meram Tıp Fakültesi Hastanesi online randevu işlemleri kayıtlı olmayan hasta ve hasta yakınları için de verilir. Kayıtlı olmaya kullanıcılar işlemlerine “Kayıt Olmadan Randevu Al” sekmesine tıklayarak devam edebilirler. Üyesiz randevu giriş alanında;

 • T.C kimlik no ve
 • Doğum tarihi yazılarak giriş ekranına basılmalıdır.

Kişisel cep telefonu bilgileri girildikten sonra gelen şifre doğrulama kodu olarak girilerek randevu ekranına geçiş yapılır.

İsim soyadı, doğum yılı ve cinsiyet bilgileri girildikten sonra “Randevu Sorgulama” işlemi gerçekleştirilebilir. Rapor sonucu, laboratuvar sonucu veya pacs görüntüleri sorgulama işlemi yapmak isteyenlerin üye olmaları zorunludur. Üyeler istedikleri işleme baba adı, dosya numarası ve iletişim bilgileri girerek kısa sürede ve güvenli bir şekilde erişebilirler. Online randevu işlemleri Türkçe dışında; İngilizce, Almanca ve Arapça dillerinde de verilmektedir.

Meram Tıp Fakültesi Hastanesi MHRS Üzerinden Randevu İşlemleri

Online olarak Meram Tıp Fakültesi'nden randevu almak için MHRS üzerinden işlem yapılabilir. https://www.mhrs.gov.tr/ adresinden kolay bir şekilde randevu oluşturulabilir. Eğer MHRS kaydınız yoksa “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğinin tıklanarak önce üyelik işlemi yapılması gerekmektedir. Eğer üyelik mevcut ise kimlik numarası ve şifre ile MHRS sistemi üzerinden Meram Tıp Fakültesi Hastanesi için, istenilen tarihe randevu oluşturulabilir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi İletişim

Necmettin Erbakan Üniversitesine bağlı olarak sağlık hizmeti veren Meram Tıp Fakültesi eski hastane binası Meram ve yeni hastane binası Selçukludadır.

 • Randevu sekreterliği iletişim bilgileri; 0 332 70 00’dır.
 • Hastane santrali; 0 332 223 60 00 veya
 • Çağrı merkezi; 444 8 847 numaralar üzerinde hizmet vermektedir.

Mail üzerinden her türlü soru, öneri, talep ve şikâyet bildirmek isteyenler;

Güncel iletişim telefon rehberi kullanılabilir. Hastane yönetimi tarafından;

 1. Refakatçi kuralları
 2. Ziyaretçi kuralları
 3. Yoğun bakım ziyaretçi kuralları ve
 4. Hastane politikaları belirlenmiş, kaliteli sağlık hizmetlerinin erişilebilir ve sürdürülebilir olması sağlanmıştır.

Özellikle pandemi sürecinde telefon ve online hizmetlerin kullanımı artmıştır. İşlemler kullanıcı beklentilerine uygun olarak düzenli şekilde güncellenmektedir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Online İşlem Seçenekleri Nelerdir?

Hasta ve hasta yakınlarına hızlı, güvenilir ve kaliteli sağlık hizmeti ulaştırmak için sunulan online hizmetler beklentilere uygun olarak düzenlenmektedir. Meram Tıp Fakültesi online işlem seçenekleri arasında;

 • Randevu işlemleri
 • Özel muayene
 • Hastane bağışı
 • Kan bağışı
 • Konukevi müracaat formu
 • Organ bağışı
 • Tahlil sonuçları
 • Kullanıcı hesap işlemleri ve
 • Yemek listesi sayılabilir.

Konya ve yakın çevresine “Önce Sağlık” sloganıyla verilen hizmetler ulusal ve uluslararası beklentileri eksiksiz bir şekilde karşılar.

Nasıl Muayene Olurum?

Muayene için hastane resmi web sayfası ziyaret edilebileceği gibi 0 332 223 70 00 numaralı telefon da aranabilir. Nasıl muayene olurum sorusuna çağrı merkezi olan 444 8 847 numaralı telefon üzerinden de cevap bulunabilir. Randevulu hastalar ilgili polikliniğe giriş yaptıklarında tıbbi sekreterler yardımıyla kayıt açtırabilirler. Verilen barkodla muayene için ilgili bölümde beklenebilir.

Ücretli muayenelerde ilgili birimin sekreterliğine ulaşmak ve işlemleri tamamlamak gerekir. Poliklinik doktorları tarafından yapılan muayenenin sonrasında istenen çeşitli tetkik ve tahliller yine hastanenin ilgili birimleri tarafından yapılır.

Hasta Yatış İşlemleri

Poliklinik muayenesinin ardından yatışı uygun bulunan hastalar klinik sekreterine yönlendirilir. Yatış işlemlerinin tamamlanmasının ardında;

 • Hasta odasına yerleştirilir
 • Her türlü evrak ve tutanak ilgili birime ulaştırılır
 • Hekim tarafından uygun görülen tedavi protokolü uygulamaya alınır.

Hasta ziyaretleri her gün 13.00-14.00 ve 19.00-20.00 arasında gerçekleştirilebilir.

Hasta Çıkış İşlemleri

Hasta çıkış işlemleri doktor tarafından hazırlanan epikriz, reçete ve sevk kâğıtlarıyla başlatılır. Bu aşamada tüm evrak kontrol sorumluluğu servis klinik sekreterine aittir. Ücretli hastalar için çıkan hesap vezneye ödenir. Onaylanması gereken raporlar bitirilir, hasta veya hasta yakınına teslim edilir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Hakkında

Etik değerlere bağlı kalan ve hasta haklarını her şeyin önünde tutan Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi tedavi edici uygulamaların yanı sıra koruyucu sağlık çalışmalarıyla da dikkat çeker.

 • Uluslararası teknolojik gelişmeleri yakından takip eden kurum
 • Kaliteli ve ekonomik sağlık hizmetlerini
 • Dil, din, ırk ve cinsiyet gözetmeksizin tamamlar.

Alanında uzman nitelikli kadrolar, çağdaş bir yönetim sistemiyle tıbbi uygulamalarda örnek gösterilir. Toplum beklentileri hasta ve hasta yakınlarının tüm gereksinimlerini karşılamada bölgenin tercih edilen ilk kurumudur.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi kadroları; profesörler, doçentler, doktor öğretim üyeleri, doktor öğretim görevlileri, doktor araştırma görevlileri ve kendini kanıtlamış öğretim üyelerinden oluşur. Bebek Dostu hastane, sunduğu sağlık hizmetleriyle ülkemizin önde gelen kurumları arasında gösterilir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Bölümleri

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi tıbbi bölümleri her türlü sağlık ihtiyacının eksiksiz bir şekilde karşılanmasını amaçlamaktadır. Hastanede hizmet veren tıbbi bölümler;

 1. Cerrahi Tıp Bilimleri
 2. Dâhili Tıp Bilimleri
 3. Temel Tıp Bilimleri
 4. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezidir.

Cerrahi Tıp Bilimleri

İlgili birimde hizmet veren hekim listesi, çalışma planı ve randevu işlemleri için https://hastane.erbakan.edu.tr/cerrahi-tip-bilimleri-bolumu adresi ziyaret edilebilir.

Dâhili Tıp Bilimleri

İlgili birimde hizmet veren hekim listesi, çalışma planı ve randevu işlemleri için https://hastane.erbakan.edu.tr/dahili-tip-bilimleri-bolumu adresi ziyaret edilebilir.

Temel Tıp Bilimleri

İlgili birimde hizmet veren hekim listesi, çalışma planı ve randevu işlemleri için https://hastane.erbakan.edu.tr/temel-tip-bilimleri-bolumu adresi ziyaret edilebilir.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

İlgili birimde hizmet veren hekim listesi, çalışma planı ve randevu işlemleri için https://hastane.erbakan.edu.tr/tibbi-bolumler/agiz-dis-sagligi-merkezi adresi ziyaret edilebilir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Teknoloji

Hastanenin bu bölümünde; Kornea nakil merkezi, Organ nakil ünitesi ve Terapötik Aferez ünitesi bulunmaktadır. Çalışmaların teknolojide yaşanan gelişmelerle desteklendiği üniteler Konya ve yakın çevresinin yanı sıra sağlık turizmi alanında da beklentileri karşılamaktadır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Merkezler

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp, diyaliz ve hemodiyaliz merkezi, kan merkezi, obezite merkezi, sporcu sağlığı merkezi ve sağlık turizmi Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Merkezleri arasında sayılabilir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Laboratuvarlar

Fakülte hastanesinde verilen sağlık hizmetlerini destekleyen laboratuvarlar arasında;

 • Kan merkezi laboratuvarı
 • Tıbbi biyokimya laboratuvarı
 • Tıbbi genetik laboratuvarı ve
 • Tıbbi mikrobiyoloji laboratuvarı sayılabilir.

Ulusal ve uluslararası standartlarda son teknolojik cihazlar yardımıyla ve yıllar içinde kazanılmış tecrübelerle hastanede on binlerce başarılı ameliyat yapılmıştır. Etik ve ahlaki değerlere sahip alanında etkin ve yetkin doktor sayısı bine yaklaşmıştır.

“Hasta Odaklı” ve “Önce İnsan” söylemiyle sürdürülen hizmetler resmi web sitesi üzerinden yayınlanan Sağlık Köşesi içerikleriyle geniş kitlelere ulaşmayı hedeflemektedir. Meram Tıp Fakültesi online randevu işlemleri kurum üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi Merkezi Hekim Randevu Sistemi olan ALO 182 üzerinden de tamamlanabilir. Canlı operatör yardımıyla yapılacak işlemler kişisel cep telefonuna SMS olarak da gönderilir.

Editör: TE Bilisim