Otomobil piyasalarında yaşanan son yıllardaki gelişmeler sonrasında araç fiyatları bir hayli artış gösterdi. Bir yandan küresel otomotiv piyasalarında yaşanan sorunlar, diğer yandan ülkemizde yüksek enflasyon, yüksek vergi oranları ve döviz kurunda yaşanan dalgalanmalar araç fiyatlarını oldukça yükseltti.

Otomobil fiyatlarında yaşanan artışlar sonrasında ise araç satın almak isteyen birçok vatandaş ise güncel kampanyaları araştırmaya başladılar. Bu kapsamda yenilenen Kia 2022 Niro, hibrit ve tamamen elektrikli versiyonları dikkat çekti. Yeni modellerini Türkiye’de satışa sunan Kia’nın Mart ayı fiyat listesi ise dikkat çekti.

ÖTV DÜZENLEMLESİ SONRASI 380 BİN TL İNDİRİM YAPILDI!

Kısa süre önce elektrikli otomobiller için yapılan ÖTV matrah düzenlemesinin ardından Kia elektrikli modelinde 380 bin TL’ye kadar indirime gitti. 2022 Kia Niro EV Türkiye fiyatı 1 milyon 399 bin TL olarak duyurulmuştu. Sonrasında ise fiyat 1 milyon 780 bin TL’ye kadar çıktı.

Elektrikli araçlar için ÖTV matrah düzenlemesinin yapılması ile Kia Niro fiyatı 380 bin TL düşüş yaşadı. İndirim sonrasında ise elektrikli araç sahibi olmak isteyen birçok vatandaş bu indirimden memnuniyetini dile getirdi.

KİA NİRO TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELER?

Kia’nın son dönemde öen çıkan Niro modellerinin teknik özelikleri dikkat çekiyor. Enerji tüketimi 16,2 kWsa/100 km olarak duyurulan model, 64,8 kWsa’lik batarya paketine de sahip. Bu kapsamda WLTP’ye göre 460 kilometre kadar sürüş menzili sunabiliyor. Menzil açısından oldukça tatmin edici bir mesafeye sahip.

Ayrıca araçta kör nokta çarpışma önleme, arka park çarpışma önleme, ön çarpışma önleme, hız sabitleyici, şerit takip sistemi ve akıllı hız limiti asistanı ile uzaktan akıllı park asistanı gibi özellikler bulunuyor.

KİA NİRO MART AYI FİYAT LİSTESİ

ÖTV matrah düzenlemesi sonrasında Kia Niro fiyatında 380 bin TL’ye varan indirim görüldü. Bu kapsamda Mart 2023 itibariyle Kia Niro modeli 1 milyon 399 bin 385 TL fiyat ile satışa sunuluyor. Yeni Niro Hibrit 1.6 L 141 PS DCT Prestige modeli ise 1 milyon 435 bin TL ile satışa sunulacak.

Editör: TE Bilisim