Uzun zamandır sıfır kilometre araç olmaması nedeniyle ikinci el araç piyasasında fiyatlar oldukça yüksek seviyelerde dolaşıyor. Bu durumda da ucuz ikinci el araç almak isteyenler farklı çözümler arıyorlar. Kamu bankaları tarafından ihale ile satılan ikinci el araçlar ise daha uygun fiyatlara alıcı bulabiliyorlar.

Kamu Bankalarından Uygun Fiyata Araç

Kamu bankalarından taşıt kredisi ile alınmış araçların, daha sonra borçlarının ödenmemesi halinde bankalar tarafından araçlara el koyuluyor. Bankaya gelen araçlar ise daha sonra ihale yöntemi ile satışa çıkarılıyor. Buna göre araçlara en yüksek fiyatları veren aracın da yeni sahibi oluyor. Özellikle son dönemde sıfır araç bulunmaması ve gittikçe ikinci el olarak satılan araçların da azalması fiyatları her geçen gün daha fazla arttırıyor. İkinci el araçlarda fiyatların yükselmesi bir süre daha devam etmesi bekleniyor. Çünkü halihazırda alışılmış fiyatların tekrar eski seviyelerine dönmelerine makul bakılmıyor. Artan fiyatlar ile birlikte ikinci el araç piyasası da bu fiyatları geçerli olarak kabul edecekler. Bu yüzden araç almak isteyenler daha uygun fiyatlar ile ikinci el araç alma imkânlarını araştırıyorlar. Bankalar tarafından yapılan ihale yöntemi ile ikinci el satışı ise bu konuda önemli bir avantaj yaratıyor.

Kamu Bankaları İkinci El Araç Fiyatları

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından satışa çıkarılan araçlar piyasa fiyatlarının çok altında ihaleye çıkarılıyorlar. İhaleye katılanlar tarafından ise teklif verilerek fiyat arttırılması sağlanıyor. En son teklifi veren ise aracın yeni sahibi oluyor. Buna göre bankalar tarafından satışa çıkarılan araçlar ve fiyatları şu şekilde;
  • Vakıfbank; 2015 model Master Renault 115,000  TL, 2015 model Opel Insignia 200,000 TL
  • Halkbank; 2012 model Ford Transit Connect 94,000 TL, 2015 model Ford Transit Connect 120,000 TL
  • Ziraat Bankası; 2010 model Ford Transit Connect  34, 000 TL, 2014 model Dacia Dokker 67.000 TL
İhalelere katılmak isteyenler bankaların internet sitelerinden ya da telefon bankacılığı üzerinden bilgi alarak ihale günlerini öğrenebilirler. Aynı zamanda ihaleye katılmak için de katılımcıların ücret ödemeleri ve ihale sırasında sundukları teklifi de geçerli olarak kabul etmeleri gerekmektedir.

Ziraat Bankası İkinci El Satış Sayfası İçin TIKLAYINIZ

Vakıf Bank İkinci El Araç Satış Sayfası İçin TIKLAYINIZ

Halk Bankası İkinci El Araç Satış Sayfası İçin TIKLAYINIZ

Editör: TE Bilisim