Telefon kredisi veren bankalar artık günümüzde çokça başvurulan kredi çeşitlerinden birisi olmuştur. Artık telefon alırken taksit imkanından yararlanamadığımız için son model telefonlar kullanabilmek için en yakın bankaya gidip kredi başvurusunda bulunuyoruz. Bir dönem telefon alırken mağazada kredi kartına taksit yapabiliyorken, şimdilerde sadece peşin alabilmek mümkün. Telefon için kredi başvurusunda bulunurken dikkat ettiğimiz en önemli husus kredinin faizidir. Başvuru yaptığımız krediye ne kadar faiz ekleneceği ve ne kadar vadede ödeyeceğimiz aylık gelirimiz açısından önem taşımaktadır. Bu yazımızda telefon için kredi başvurularında bulunabileceğiniz bankaları detaylıca inceleyerek sizin için en doğru bankayı bulabilirsiniz.

Telefon Kredisi İçin Başvururken İstenilen Belgeler

Telefon için kredi başvurusunda gerekli evraklar için bir hayli yere uğrayarak uğraşmanız gerekmektedir çünkü bankalar kredi vereceği müşterisini tanımak ister. Telefon kredisi olarak bir kredi seçeneği bulunmadığından yapacağınız başvuru bireysel kredi veya ihtiyaç kredisi olacaktır. İhtiyaç kredisinde başvuru yapabilecek olanların yaş sınırı bazı bankalarda 18’e kadar inebiliyorken bireysel kredi başvurusunda bulunabilmeniz için 20’nin üstünde olmanız gerekmektedir ve mutlaka aylık gelirinizin olması gerekmektedir. Bazı bankalarda telefon sebebiyle ihtiyaç kredisi alabilecekken bazı bankalarda bireysel kredi olarak başvuru yapabilirsiniz. Bireysel kredi veya ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunurken bankaya teslim etmeniz gereken belgeler;
 • Nüfus cüzdanı örneği (TC kimlik numarası bulunan devlet tarafından verilmiş herhangi bir belge)
 • Başvuran kişinin adına son dönemlere ait bir fatura veya ikametgah,
 • Aylık veya yıllık gelir belgesi,
 • Serbest meslek sahipleri ya da ticaret erbabı;
  • Son yıla ait vergi levhası. Bilanço gelir tablosu ve işletme hesap özeti,
  • Ticaret sicil gazetesi ve oda kayıt belgesi,
 • Şirket ortağı olan kişiler;
  • Son yıla ait vergi levhası. Onaylı bilanço gelir tabloları ve işletme hesap özeti,
 • Ücretli çalışanlar için maaş bordrosu veya maaş yazısı ve şirket imza sirküleri.

İş Bankası Telefon Kredisi

İş bankasına telefon kredisi başvurusu yaparken yukarıda maddelediğimiz belgeleri eksiksiz götürerek ihtiyaç kredisi veya bireysel kredi olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Hatta gerekçeniz telefon kredisi üzerinde olduğunda tüketici kredisine dahi başvurabilmeniz mümkün. İşcep, internet şubesi, işbank.com, bankamatik, sms, telefon şubesi üzerinden İş bankası müşterisi olarak başvuru yapabilirken eğer İş bankası müşterisi değil iseniz bankamatik veya sms yolu ile kolayca başvuruda bulunabilirsiniz. İş bankasında kredi başvurusunda bulunabilmeniz için 20 yaşın üzerinde ve bir çalışan olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda telefon kredisi için anında krediye de başvurarak kredinizi 3 ay sonradan ödemeye başlayabilirsiniz. İş bankasına ihtiyaç veya bireysel kredi başvurusu yaparken alabileceğiniz en yüksek miktar 50.00 en düşük miktar ise 10.000’dir.

Vakıfbank Telefon Kredisi

Vakıfbank telefon kredisi başvurusu yaparken yukarıda belirttiğimiz belgelerinizi hazırlayarak en az 20 yaşında bir çalışan olmanız gerekmektedir. Aylık gelirinize göre belirlenen kredide eğer telefon için başvuruda bulunacaksanız sadece ihtiyaç kredisi olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Vakıfbank ticari nitelikli kişiler hariç sadece belirli ve düzenli bir geliri olan kişilere ihtiyaç kredisi vermektedir. Başvurunuzun onaylanması dahilinde 60 aya kadar vade seçenekleri sunarak 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme olarak tercih yapılabilir. Eğer Vakıfbank müşterisi iseniz vakıfbank.com adresi üzerinden veya size en yakın Vakıfbank şubesine giderek başvuruda bulunabilirken eğer Vakıfbank müşterisi değil iseniz sadece Vakıfbank şubesine gerekli evraklarla giderek başvuruda bulunabilirsiniz. İhtiyaç kredisi dahilinde başvurabileceğiniz en düşün miktar 10.000 TL olup en yüksek miktar ise 10.000 TL’den çok yukarıda değildir.

QNB Finansbank Telefon Kredisi

QNB Finansbank telefon kredisi başvurusu yaparken gerekli evraklarınızı götürmeniz dahilinde sadece ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Acil nakit ihtiyaçlarınız dahilinde hangi bankanın müşterisi olursanız olun qnbfinansbank.com web adresi üzerinden, sms yoluyla veya herhangi bir QNB Finansbank şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Bu bankaya telefon için kredi başvurusunda bulunabilmeniz için 18 yaşından büyük 60 yaşından küçük olmanız gerekmektedir. İhtiyaç kredisi başvurunuzda en az 15.000 TL en fazla 50.000 TL teklifte bulunabilirsiniz. Aynı zamanda telefon için kredi başvurusunda bulunurken sadece ihtiyaç kredisi değil talep ettiğiniz ücretin daha az olması dahilinde kolay ödemeli kredi, eğer QNB Finansbank müşterisi değil iseniz tanışma kredisi, doğum günü kredisi veya 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi başvurusunda da bulunabilirsiniz. QNB Finansbank’tan talep ettiğiniz ihtiyaç kredisi 15.000 TL olması dahilinde geri ödeyeceğiniz tutar 20.393 TL’dir. Telefon kredisi için talep ettiğiniz ihtiyaç kredisi veya diğer kredilerde geri ödeyeceğiniz tutarın faiz oranı aylık %0,89 olarak yansımakta olup yazımızda belirttiğimiz tüm bankalarda faiz oranı ortalama bu civardadır.

Denizbank Telefon Kredisi

Denizbank telefon kredisi başvurusunda bulunabilmek için yukarıda belirttiğimiz belgeleri edinerek Mediamarkt aracılığıyla ya da direkt Denizbanka ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunarak nakdinizi elde edebilirsiniz. Eğer Denizbank müşterisi iseniz Mediamarkta giderek kredi kartınızı tahsil etmeniz dahilinde anında kredinizi edinebilme şansına sahip olursunuz. Kredi başvurunuzu Mediamarkt üzerinden yaparken maksimum 15.500 TL minimum 3.500 TL başvuruda bulunup telefon için en fazla 3 aya kadar vade işlemi hizmetinden yararlanabilirsiniz. 15 gün içerisinde kredi ile Medimarkt’dan tahsil ettiğiniz cihazı geri iade etmeniz dahilinde krediniz de iptal olmaktadır. Aynı zamanda sigorta dahilinde kredinize cihaz aksesuarları da eklemeniz mümkündür. Medimarkt aracılığıyla Denizbank’tan cihaz kredisi çekmeniz için yukarıda belirttiğimiz belgeleri edinmek ile birlikte bir de kredi profiline uygun bir kefiliniz olması gerekmektedir. Direkt olarak telefon için Denizbank yapacağınız kredi başvurusunda ise size uygun olarak alışveriş kredisi tercihinde bulunabilirsiniz. Alışveriş kredilerinde vade farkı olmayıp sadece 750-15.000TL arasında kredi başvurusunda bulunabilmekte olup maksimum 3 ay vadeden yararlanabilirsiniz

Odeabanka Telefon Kredisi İçin Başvuru Şartları

Odeabanka telefon kredisi başvurusunda bulunurken başvurabileceğiniz kredi çeşitleri ihtiyaç kredisi, tüketici kredisi ve bireysel krediler olup Vatan bilgisayar firması üzerinden de kredinizi tahsil edebilirsiniz. Odeabanka yapacağınız kredi başvurularında en az 20 en fazla 80 yaşında olmanız ve aylık düzenli bir gelirinizin olması gerekmektedir. Başvuru için sadece nüfus cüzdanı gerekmekte olup ihtiyaç kredisi kapsamında minimum alabileceğiniz tutar 10.000 ve maksimum tutar ise 50.000 TL’dir. Başvuru sonrası Denizbank’ın yapacağı skorlama sonrasında faiz oranı sizin onayınıza sunularak kredi tahsil edilir. Tüketici kredisi ve bireysel kredisinde ise aynı şartlar geçerli olup kamu yararına bir çalışan veya aylık düzenli olarak geliri olan bir sigortalı çalışan olmanız gerekmektedir. Vatan bilgisayar üzerinden yapacağınız kredi başvurusunda minimum yaşınız 18 maksimum yaşınız ise 60 olmalıdır. Vatan bilgisayar aracılığıyla Denizbank yaptığınız kredi başvurusunun ücreti seçtiğiniz cihazının ücreti olarak krediye yansımakta olup Vatan bilgisayar personelleri sizin için en uygun krediyi tahsil etmektedirler.

ING Bank Telefon Kredisi İçin Başvuru Şartları

ING Bank telefon kredisi başvurusu yaparken yazımızın en üstünde belirttiğimiz belgeleri edinerek Teknokredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Teknokredi başvurularında en az 18 en fazla 60 yaşında olmanız gerekmekte olup Teknosa mağazaları üzerinden veya direkt ING bank şubesinden 500-15.000 TL arasında istediğiniz tutarı belirleyerek kredinizi alabilirsiniz. Bankaya gitmeden direkt Teknosa mağazalarına gidip seçtiğiniz cihaz üzerinden telefon için kredi başvurusunda bulunabilme şansına sahip olup 60 aya varan vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Teknokredi başvurularında yukarıda belirttiğimiz belgeler ile birlikte bir de kredi profiline uygun bir kefiliniz olması gerekmektedir. ING müşterisi olup olmamanız fark etmeksizin telefon talebiniz dahilinde Teknokredi başvurusunda istediğiniz tutarda başvurabilirsiniz.
Editör: TE Bilisim