Hac Kura Çekilişi Ne Zaman? 2020 yılı içerisinde Hac ibadetini yerine getirmek için ön kayıt başvuruları devam ediyor. 2020 yılı içerisinde Hac ibadetini yerine getirmek adına ön kayıt başvurularınızı www.hac.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirebilirler. Diğer yandan Hac için ön kayıtlar 11 Kasım  - 13 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yapılan ön kayır başvuruları arasından resmi olarak 2020 yılı içerisinde Hacca gidecek vatandaşlar belirlenecektir. 2020 yılı içerisinde Hac ibadetini gerçekleştirmek için ön kayıtlarını tamamlamış vatandaşlar arasından bu işlem kura çekilişi ile resmi olarak gidecek vatandaşlar belirlenecektir. 2020 yılı içerisinde Umreye giderek Hac ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar 2020 yılı ön kayıt başvurularını www.hac.gov.tr adresinden gerçekleştirebilirler. Ön kayıt tarihleri 11 Kasım – 13 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir. 2020 yılında Hac ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar için ön kayıt işlemlerinizi e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir.

2020 Hac Kura Çekilişi Ne Zaman?

2020 Hac Kura Çekilişi Ne Zaman? 2020 yılı için ön kayıtlar hala devam etmektedir. 2020 yılı içim ön kayıt tarihleri 11 Kasım 2019’da başlamış olmaktadır. 2020 yılı Hac için ön kayıt son katılım tarihi ise 13 Aralık 2019 tarihi olmaktadır. Bu tarihler arasında ön kayıt yaptırabilirsiniz. Hac ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar için ön kayıtlar için son gün 13 Aralık 2019 Cuma günü olmaktadır. Ön kayıtlarınızı www.hac.gov.tr adresi üzerinde yayınlanan ön kayıt linkinki üzerinden e-Devlet sistemi üzerinden kimlik doğrulama işlemi ile gerçekleştirilmektedir. 2020 yılı içerisinde Hac ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar için iletişim bilgilerini doğru bir şekilde sisteme girmeleri son derece önem taşımaktadır. İletişim bilgilerinin önem arz etme sebebi ise yapılacak olan kura çekiminden sonra adınıza Hacca gitmeye hak kazanmanız takdirde, tarafınıza SMS yolu ile bilgilendirme yapılacak olmasıdır. Yapılacak olan kura çekimi sonrasında adınıza “kesin kayıt yaptırabilir” belgesinin SMS yolu ile gönderilecektir. 2020 yılında yapılacak olan Hac ibadeti işlemi sırasında cep telefon değişikliğini bildirmek isteyen vatandaşların diyanetin vereceği tarihler arasında İl ya da İlçe müftülüklerine giderek başvuru yapmaları gerekmektedir.

2020 Hac Kayıt İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

2020 Hac Kayıt İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler, 2020 yılı içerisinde daha önce hacca gitmemiş adaylar için belirtilen bankalara giderek 25TL harç ücretini yatırmaları gerekmektedir. Harç ücretini ödedikten sonra ön başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Hac fiyat aralıklarını değerlendirerek oda ve otel tercihlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız tercih ve kayıt işlemi daha sonra değiştirilememektedir.