Yatırımcıların yakından takip ettiği isimlerden olan Finans Uzmanı İslam Memiş’ten yatırımcılara kritik uyarılar gelmeye devam ediyor. Son dönemde özellikle FED’in hamleleri ve ABD’den gelen veriler sonrasında altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından gelen açıklama sonrasında gram altın için bir şans daha olabileceği aktarıldı. İsabetli piyasa tahminleriyle dikkat çeken İslam Memiş’in altın hakkında yeni tahminleri ise yakından takip ediliyor. Tarih vererek detayları paylaşan İslam Memiş yatırımcıları uyardı.

ALTIN YATIRIMCISI İÇİN SON ŞANS OLABİLİR!

Piyasalara yönelik isabetli tahminleri ile yakın takibe alınan Ekonomist İslam Memiş, TV 100’de yer alan yazısında birçok yeni detayı paylaştı. Yeni haftada gelecek verilerin önemine işaret eden İslam Memiş, yeni hafta ile piyasalarda yoğunluk olacağının altını çizdi.

Altın ve gümüşe yönelik tahminlerde bulunan İslam Memiş, gümüşün çok ucuz olduğunu ifade etti. Orta ve uzun vadede gümüşün değerini artırabileceğini söyledi. Altın fiyatlarında ise geçen hafta ons altın ve gram altın fiyatlarında yaşanan yükselişin yatırımcıları endişelendirmemesi gerektirdiğini söyledi. 14 Mart Salı günü itibariyle kâr satışlarının başlayacağını aktaran İslam Memiş, altın almayan yatırımcılar için bunun son fırsat olacağına işaret etti.

GÜMÜŞ FİYATLARINDE YÜKSELİŞ BEKLENTİSİ

Altının yanı sıra gümüş hakkında da tahminlerde bulunan İslam Memiş, orta ve uzubn vade için belirtilen değerin oldukça altında olduğuna dikkat çekti. 23 dolar seviyesini kırması ile yükselişe başlayabileceğini söyledi.

BORSA VE DÖVİZ YATIRIMCILARINA UYARI GELDİ!

Borsa ve döviz hakkında da konuşan İslam Memiş, haftayı 5 bin 384 ile kapatan BIST 100 endeksini değerlendirdi. Özellikle banka hisselerinin yakından takip edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Dolar endeksinin ise haftayı 1.063 seviyesinden tamamlamasının ardından beklentisinin 1,15 olduğunu aktardı.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Haftanın ikinci işlem gününde ise 14 Mart Salı itibariyle gram altın 1.165 TL seviyesinden işlem görmeye başladı. Ons altın ise 1.913 dolar seviyesinde hareketini sürdürüyor.

Editör: TE Bilisim