Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili yasanın Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından milyonlarca vatandaş emekli olmak için harekete geçti. İlk defa emekli maşı alacaklar ise banka tercihlerinde promosyon oranları en yüksek olanları araştırmaya devam ediyor.

Hem EYT kapsamında olanlar hem de normal emekli maaşını taşımak isteyenler için Akbank’tan 8.500 TL’ye varan dev promosyon fırsatı duyuruldu. Ayrıca birçok farklı bankacılık ayrıcalıklarından da yararlanma fırsatı sunacak. EYT’liler ve diğer tüm SGK emeklileri Akbank’ın promosyon fırsatlarından yararlanabiliyor.

EYT’LİLERE 8.500 TL ÖDÜL FIRSATI!

Akbank’ın EYT’lilere yönelik maaş ödemeleri için ödül kampanyası belli oldu. SGK emekli maaşını taşıyana 8.500 TL’ye varan ödül sunan Akbank, 7.000 TL’ye varan promosyona ek olarak 1.500 TL chip – para seçeneği de sunuyor.

Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borcunu ödeyip emekli olmak isteyenler için de EYT ihtiyaç kredisi seçenekleri sunuluyor. EYT’liler için hem emekli promosyon fırsatı hem de diğer avantajlı bankacılık ayrıcalıkları sunulmaya devam ediyor.

AKBANK EMEKLİ PROMOSYONU NE KADAR?

2023 yılında bankalar arasında emekli maaş promosyon yarışı hız kazandı. EYT’lilerin de devreye girmesinin ardından emekli maaş müşterisini artırmak isteyen bankalar promosyon oranlarını ve emekli bankacılığına yönelik avantajlarını da duyurdular. 31 Mart 2023 tarihine kadar emekli maaşını Akbank’a taşıyanların yararlanacakları 8.500 TL’ye varan promosyon fırsatı kapsamında emekli maaş tutarına göre farklı oranlarda ödemeler gerçekleştiriliyor.

Akbank emekli maaş promosyon ödemeleri kapsamında maaş tutarına göre yapılan ödeme miktarları ise şöyle:

  • 0 – 3.499 TL arasında maaş alanlar: 4.200 TL
  • 3.500 TL – 7.499 TL arasında maaş alanlar: 4.850 TL
  • 7.500 TL – 9.999 TL arasında maaş alanlar: 6.250 TL
  • 10.000 TL ve üzerinde maaş alanlar: 7.000 TL

7.000 TL’ye varan promosyon fırsatlarının yanı sıra 1.500 TL’si chip – para olarak verilen ödül seçenekleri ile toplam 8.500 TL’ye varan ödül fırsatından yararlanma imkanı sağlanmaktadır. Ayrıca emeklilere birçok ayrıcalıklı kredi ve bankacılık hizmeti de sunulmaya devam ediyor.

Editör: TE Bilisim