Ev sahibi olmak herkesin hayali olmasına rağmen bankaların günümüzde faiz oranlarını yükseltmesi ile birlikte ev sahibi olmak isteyenler uygun kredi imkânlarını araştırıyorlar. Vakıfbank ise Emlak Konut bünyesinde yapılan evleri satın almada 180 ay vadeli, 2 sene ödemesiz ve 0,69 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor.

Ev Almak İsteyenlere Düşük Faizli Kredi

Konut satışlarının faiz oranlarının tekrar yükselmesi sonucunda düşüş yaşaması nedeniyle Vakıfbank önemli bir kampanya başlattı. Buna göre Emlak Konut bünyesinde olan konutların satın alınmasında Vakıfbank 180 ay vadeli, 2 sene ödemesiz ve 0,69 faiz oranından konut kredisi imkânı sunuyor. Buna göre ev satın almak isteyen fakat satın almak için yeteri kadar birikimleri olmayanlara önemli bir avantaj sağlanıyor. Özellikle son dönemde koronavirüs salgını yüzünden hem enflasyon rakamlarının yükselmesi hem de dövizde görülen artış konut kredisi faizleri de yükselişe geçtiler. Bu yüzden kredi çekerek konut satın almak günümüzde pek çok kimsenin yararlanamayacağı bir imkân gibi duruyor. Bu durumun önüne geçmek için ise Vakıfbank önemli bir kampanya başlattı.

Vakıfbank Düşük Faizli Konut Kredisi

Vakıfbank ve Emlak Konut tarafından yapılan kampanyada ev sahibi olmak isteyenlere 2 sene geri ödemesiz, düşük faiz oranı ile 180 aya varan kredi imkânları sağlanıyor. Hayallerini Erteleme Türkiye adı altında yürütülen kampanyada 36 aydan başlayan vade süreleri 180 aya kadar varıyor. Buna göre 10 bin lira ile 1.000.000 TL arasındaki tutarlara 0,69 faiz oranı uygulanıyor, 2.000.000 TL’ye kadar olan kredilere ise 0,74 oranında faiz uygulanıyor. Kampanya ile birlikte sadece Emlak Konut kapsamında başlatılmış olan projelerden ev almak mümkün. Başka bir deyişle ikinci el konutlar için kampanya geçersiz ve aynı zamanda Emlak Konut’un bulunmadığı projelerde de yine kredi kullanılamıyor. Ancak Emlak Konut’un yer aldığı Türkiye’nin farklı bölgelerindeki projelerde uygun gelir şartlarının sağlanması dahilinde 0,69 faiz oranı ile birlikte ev sahibi olmak isteyenler kredi çekebiliyorlar. Dilerlerse ödemeye hemen başlayarak çektikleri tutarın ödemesine de başladıkları gibi iki yıl sonra da ödemelere başlayabiliyorlar.
Editör: TE Bilisim