Ev Alacaklara, TOKİ’den Yeni İndirim Kampanyası

TOKİ’den Yeni İndirim Kampanyası, TOKİi’in yeni indirim kampanyası manşetlere son dakika haberi olarak yansıdı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan gelen habere göre borcunu erken ödeyip hemen tapusunu almak isteyen vatandaşlarımız için her yıl düzenlenen indirim kampanyasının bu yıl içerisinde ikincisi düzenlenecek. 23 Eylül 2019 tarihinde başlayacak olan başvurular için %22 oranında indirim uygulanacak.

TOKİ Başkanı Bulut yaptığı açıklamalara devam ederken şunları kaydetti, kurum olarak ekonomideki gelişmelere katkı sağlamak ve vatandaşların taleplerine cevap vermek için geri ödemeleri devam eden gayrimenkullere yönelik indirim kampanyası düzenlediklerini söyledi. Başkan Bulut borcunu erken kapatarak tapusunu almak isteyen vatandaşlardan yoğun talep geldiğini ekleyerek, vatandaşların talepleri üzerine 2019 yılı içerisinde ikinci kez indirim kampanyası düzenleme kararı aldıklarını belirterek indirim oranının %22 olacağını belirtti.

İndirim Kampanyasında Esnek Ödeme Kolaylığı

İndirim Kampanyasında Esnek Ödeme Kolaylığı, Başkan Bulut indirim kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlarımıza 23 Eylül – 18 Ekim tarihleri arasında bankaya başvuruda bulunabileceklerini belirtti. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız için bu tarih aralığını kaçırmamaları gerektiğini, bu tarihlerden sonra herhangi bir indirim kampanyası düzenlemesinin mümkün olmayacağının altını çizerek belirtmiş oldu.

Başkan Bulut konuşmalarına şöyle devam etti, “Kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin % 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde % 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek. Finansal anlamda olumlu gelişmelerin yaşandığı ülkemizde enflasyon ve faizlerin düştüğü bu ortamda belirlediğimiz % 22 indirim oranının vatandaşlarımızın lehine olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

Aracı Bankalardan Konut Kredisi Kullanma İmkanı

Aracı Bankalardan Konut Kredisi Kullanma İmkanı, Başkan Bulut indirim kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın en geç 30 Haziran 2018 tarihinden önce satın alma işlemini gerçekleştirmiş ve geri ödemeleri yine 30 Haziran 2018 tarihinden önce başlamış olması gerekmektedir. Bulut geri ödemelerini bitirmesine 1 yıl ve daha az olan vatandaşların bu indirim kampanyasından faydalanamayacaklarınız belirtti.

TOKİ Başkanı Bulut, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak, söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde gayrimenkul satış sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini de dile getirdi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu