Enpara telefon numarası güncelleme işlemi; hem internet hem de telefon bankacılığından yapılabilmektedir. Enpara’nın fiziksel bir şubesi olmadığı için bankacılık işlemleri dijital kanallar ile halledilebilmektedir. Ancak telefon güncelleme konusunda güvenlik önlemleri gereği, müşterinin numara değişikliğini kendisinin talep ettiğini teyit etmelidir. Bunun için cep telefonuna onay kodu gönderebilmektedir ve e-mail adresine talimat maili iletebilmektedir. Telefon numarasının güncellenebilmesi için eski numaranın da kişiye ait olduğunun anlaşılması gerekmektedir. Bankacılık işlemleri sırasında telefon numarasına birçok bilgilendirme mesajı ve onay kodu gittiği için telefon numarasının güncel olması oldukça önemlidir. Bu sebeple telefon numarası değişenler vakit kaybetmeden numara güncelleme işlemi yapmalıdırlar.

Müşteri Hizmetlerinden Enpara Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

Telefon aracılığı ile Enpara cep telefonu numarası güncelleme işlemi aşağıdaki gibidir:
  • 0850 222 36 63 numaralı enpara müşteri hizmetleri aranmalıdır. 08:00 ile 01:00 arası arama yapılmış ise müşteri temsilcisi ile görülebilmektedir.
  • Müşteri temsilcisine cep telefonu numarası güncellemesi yapmak istendiği söylenmelidir.
  • Enparalı kişiye Enpara tarafından bir e-mail gönderilmektedir. Bu mailde yazılı talimat yer almaktadır.
  • Mail olarak gelen talimatın bir kağıda yazılması ve imzalanması gerekmektedir. Sonrasında da kimlik görüntüsü eklenmelidir ve ardından Enpara’ya mail aracılığı ile gönderilmektedir. Fax olarak da kabul edilmektedir.
  • İstendiği şekilde talimat iletildikten sonra telefon numarası güncelleme işlemi gerçekleşmektedir.

Enpara Telefon Numarası Değiştirme Dilekçesi Nedir?

Telefon numarasının değiştirilmek istendiği, telefon numarası değiştirme dilekçesi ile Enpara’ya bildirilebilmektedir. Banka adı ve şubesi yazılarak ilgili şubeye yönelik dilekçe yazılmalıdır. Sistemde kayıtlı olan cep telefonu numarası ve güncellenmek istenen yeni cep telefonu numarası yazılmalıdır. İmzalandıktan sonra bu dilekçe bankaya gidilerek veya mail aracılığı ile iletilebilmektedir. Enpara’nın banka şubesi olmadığı için QNB Finansbank aracılığı ile dilekçeyi iletmek mümkündür.

İnternet Bankacılığından Enpara Telefon Numarası Güncellemesi Nasıldır?

İnternet şubesinden cep telefonu numarasını güncellemek isteyen Enparalılar öncelikle Enpara’ya giriş yapmalıdırlar. Ardından kişisel bilgilerinin yer aldığı menüye girmelidirler. İlgili sayfada yer alan cep telefonu numaralarını yeni numaraları ile güncelleyebilmektedirler.

Enpara Cep Şube Üzerinden Telefon Numarası Nasıl Güncellenir?

IOS işletim sistemine sahip cihazı olanlar App Store’dan, Android işletim sistemine sahip cihaza sahip olanlar Google Play Store üzerinden Enpara’nın mobil uygulamasını indirebilmektedirler. Ardından hesaplarına giriş yapmalıdırlar. Hesap sahibinin profilinin ve kişisel bilgilerinin olduğu sayfadan Enpara telefon numarası güncelleme yapılabilmektedir.

Enpara SIM Kart Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Enpara uygulamasının indirildiği cihazda operatör veya SIM kart değişikliğinin yapılması, uygulamaya girişte bir problem yaratmamaktadır. Ancak farklı bir cihaz üzerinden farklı bir SIM kart ile Enpara uygulamasına giriş yapılır ise; güvenlik nedeni ile hesap bloke edilmektedir. Giriş yapmaya çalışılan ekranda bir uyarı gözükmektedir. Uygulamaya giriş yapabilmek için SIM kart blokesinin kaldırılması gerekmektedir. Bunun için de Enpara’nın Çözüm Merkezi aranabilmektedir.

Enpara’ya Giriş Nasıl Yapılır?

Enpara’ya giriş yapabilmek için https://www.qnbfinansbank.enpara.com adresi kullanılmalıdır ve internet şubesinden giriş yapılmalıdır. Müşteri numarası veya T.C. kimlik numarası ile internet bankacılığı şifresi yazılarak Enpara’ya giriş yapılabilmektedir. Enparalı olmak isteyenler ise Enpara’nın web sitesine giriş yaptıktan sonra Enparalı ol butonuna tıklamalıdırlar. Başvuru amaçlarını seçip iletişim ve kimlik bilgilerini girerek Enparalı olabilmektedir. İmzalanması gereken belgeler adreslerine gönderilmektedir. [sc_fs_multi_faq headline-0="h3" question-0="Enpara Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?" answer-0="Enpara’nın Çözüm Merkezi’nin numarası; 0850 222 36 63’tür. 7/24 kesintisiz hizmet veren bir numaradır. Ancak müşteri temsilcisi ile görüşülmek isteniyor ise; 08:00 ile 01:00 arasında arama yapılması gerekmektedir. Bu saat aralığı dışında yapılan aramalar kayda alınmaktadır ve bir sonraki iş gününde arayan müşteriye geri dönüş yapılmaktadır." image-0="" headline-1="h3" question-1="Enpara Müşteri Hizmetlerinin Çalışma Prensibi Nasıldır?" answer-1="Enpara Çözüm Merkezi arandıktan sonra, müşteri danışmanlarına ortalama 30 saniye içerisinde ulaşabilmek mümkündür. Yoğunluğun olduğu ve kısa süre içerisinde müşteri danışmanları ile görüşmenin mümkün olmadığı durumlar; müşterinin telefon numarası kaydedilmekte ve daha sonra kendisine geri dönüş sağlanmaktadır." image-1="" headline-2="h3" question-2="Enpara Kayıtlı Numara Değiştirme İşlemleri Hangi Yöntemler İle Yapılır?" answer-2="Enpara telefon numarası güncelleme yapmak için Çözüm Merkezi ve internet bankacılığı kullanılabilmektedir. ATMler üzerinden bu işlemin yapılmasına izin verilmemektedir. Bunun nedeni ise; müşterilerin güvenliğinin sağlanmak istenmesidir." image-2="" count="3" html="true" css_class=""]
Editör: TE Bilisim