Türkiye’de emeklilikle ilgili 2023 yılında birçok yeni düzenleme ve yeni dönemde emekli olacaklara yönelik kazanımlar yapıldı. Bu kapsamda bankalardan da destek gelmeye devam ediyor. Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamında Garanti BBVA’yı tercih edeceklere Emeklilik Kampanyası ile birçok destek verilecek.

Garanti BBVA Mobil ya da İnternet’ten ayda 1.000 TL’ye BES yaptıranlara birikimlerine ek olarak 1.000 TL kazanma fırsatı sunulacak. Ayrıca ayda 100 TL’ye BES yaptırma seçenekleri de sunuluyor. Bu kapsamda birçok avantaj sağlanacak.

BİRİKİME EK 1.000 TL BES KAMPANYASI!

Garanti BBVA’nın Emeklilik Kampanyası kapsamında vatandaşlar ister kendisi için ister çocukları için BES yaptırabilecek. 2 – 31 Mart 2023 tarihleri arasında Garanti BBVA Mobil’den ya da İnternet’ten aylık en az 1.000 TL ödemeli DijiBES & Çocuklara DijiBES planı başlatan kişiler sözleşmelerine ek olarak 1.000 TL ek fayda alabilecekler.

Herhangi bir nedene bağlı olarak 1.000 TL ve üzeri ödemeli DijiBES veya Çocuklara DijiBES yaptırma işlemi yarıda kalan müşteriler ise Garanti BBVA Emeklilik İletişim Merkezi üzerinden Emeklilik planına katılarak da bireysel emekliliklerini başlatabilecekler. Kampanya kapsamında verilecek 1.000 TL ek fayda için devlet katkısı ise hesaplanmamaktadır.

Kampanya kapsamında ilgili emeklilik planlarında minimum aylık katkı payı tutarı 1.000 TL olan sözleşmelerde ilk 6 ay düzenli ödeme yapılması halinde, altıncı ayı takiben ay sonuna kadar 500 TL ek fayda ödemesi ile sözleşmeye ek katkı payı yatırılacaktır.

AYLIK 100 TL’YE BES KAMPANYASI

2 – 31 Mart 2023 tarihleri arsında ayrıca kampanya kapsamında aylık 100 TL ödemeli DijiBES & Çocuklara DijiBES planı başlatılabilecek. Garanti BBVA Mobil ya da İnternet üzerinden yapılacak işlemler için geçerlidir.

100 TL ve üzeri ödemeli DijiBES veya Çocuklara DijiBES yaptırma işlemi yarıda kalanlar, Garanti BBVA Emeklilik İletişim Merkezi üzerinden Emeklilik planına katılarak bireysel emekliliği başlayarak kampanyadan yararlanabilmektedir. Kampanyaya katılım ise bireysel emeklilik sözleşmesi bazlı olarak gerçekleşmektedir.  

Editör: TE Bilisim