Elektrik faturası yüksek gelenlere bir destek daha geldi. Elektrik faturasında 150 TL’ye varan destek açıklaması yapıldı. Enerji krizinin baş göstermesinin ardından Türkiye’deki ekonomik göstergelerdeki olumsuzluklar da son dönemde zam olarak faturalara yansıdı. Yüksek gelen bu faturalar sonrasında ise vatandaşlara farklı kurumlardan destek gelmeye başladı.

Elektrik faturası EnerjiSA üzerinden gelenler için 150 TL’ye kadar kazanç sağlanacak. EnerjiSA ve Axess arasında yapılan anlaşma ile elektrik faturalarını ödemekte zorlananlara destek sunulacak. Yüksek elektrik faturası ödemek istemeyenler için duyurulan kampanya ile vatandaşların elektrik faturalarını rahatça ödemeleri sağlanacak.

150 TL ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ KAMPANYASI

Akbank’ın EnerjiSA faturalı vatandaşlar için duyurduğu yeni kampanya kapsamında elektrik faturası yüksek gelenlere 150 TL’ye kadar destek verilmesi hedefleniyor. İnternet üzerinden başvuru yapılarak kampanyadan yararlanmak mümkündür. Akbank üzerinden otomatik ödeme talimatı verilmesi ile kampanyadan ilgililerin yararlanması sağlanacak.

Akbank Axess kredi kartı sahiplerinin EnerjiSA üzerinden gelen faturalarına yönelik otomatik fatura ödeme talimatı vermeleri halinde 150 TL’ye kadar kampanyadan yararlanması sağlanacak. Bu kapsamda şartlar belirlendi.

KAMPANYA ŞARTLARI NELER?

Akbank Axess ile yapılan elektrik faturası ödemelerinde otomatik ödeme talimatı verenler kazançlı çıkıyor. Bu kapsamda 25 TL chip para kazanılacak. Kampanyadan yararlanmak için FATURAC yazarak ilgili kart sahiplerinin 4566’ya SMS göndermeleri yeterli olacak. EnerjiSA elektrik faturası otomatik ödeme talimatı sonrasında kazanç sağlanabilecek. Bu kapsamda 25 TL chip para otomatik olarak hesaplara tanımlanacak.

İlk otomatik ödemesinde 25 TL, 2 yeni otomatik ödeme talimatı için ekstra 25 TL chip para ve 3 ve 4 faturaya kadar ödeme talimatı verenlere ise 75 TL chip para veriliyor. Toplamda ise 150 TL’ye kadar chip para kazanma şansı bu kapsamda sunulacak.

KİMLER YARARLANABİLECEK? Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin Akbank Axess ve Axess öğrenci kartları ile işlem yapmaları mümkündür. Buna ek olarak free aslık kartlar ile de kampanyaya katılım sağlanabilmektedir. Kampanya tarihleri içinde otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi yeterli olmaktadır.

Editör: TE Bilisim