Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen büyük deprem felaketi toplamda 11 ilde büyük bir yıkıma ve çok sayıda can kaybına neden oldu. Deprem gerçeği ile acı bir şekilde yüzleşilmesinin ardından riskli bölgelerdeki birçok kişi ise yeni önlemler almak için harekete geçti.

Deprem endişeleri sonrasında vatandaşların bungalov ve prefabrik evlere talepleri bir hayli arttı. Metrekaresi ise 6 bin 500 TL’den başlıyor. Büyük deprem felaketinin etkilediği Elazığ’da da vatandalar bungalov evlere yönelmiş vaziyette. Metre kare fiyatı ise dikkat çekiyor. Deprem sonrasında taleplerin artmasının ardından depremlere karşı farkındalığın da arttığı ifade ediliyor.

DEPREMDE YIKILMA RİSKİ YOK!

Üst üste yaşanan deprem felaketleri sonrasında vatandaşların daha güvenli evlere yöneldikleri görülüyor. Depremin etkilerinin görüldüğü illerden biri olan Elazığ’da ise özellikle bungalov evlere taleplerin bir hayli arttığı ifade edildi.

Minimalist bungalov evler üreten bir fabrika ise deprem sonrasında daha büyük bungalov evler üretmeye başladı. Vatandaşların isteğine göre metrekaresi 6 bin 500 TL’den başlıyor. 3 + 1, 4 + 1 bungalov evler tasarlandığı aktarıldı. Firma sahibi Arda Koyuncu ise söz konusu yapılan depreme karşı dayanıklı olduğunu ve yıkılma gibi bir riskinin olmadığını söyledi.

SON DERECE LÜKS OLARAK ÜRETİLEBİLİYOR!

6 Şubat’ta meydana gelen büyük deprem sonrasında bungalov evlere talebin arttığını ifade eden Arda Koyuncu, depreme dayanıklı olan bu evlerin, temeli olmadığı için yıkılma gibi bir riskinin de bulunmadığını ifade etti. Son derece lüks olarak da üretildiğinin altını çizen Koyuncu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin iklim şartlarına göre evlerin tasarlandığını ifade etti.

İçinde karbonlu EPS ve taş yünü kullanıldığını aktaran Koyuncu, taleplere yetişemediklerini ifade etti. Akşam’da yer alan habere göre 3 + 1 ve 4 + 1 şeklinde evler yapılmaya başlandığı da ifade edildi. Söz konusu bungalov evlerin yaklaşık 1 ay içinde yapılıp teslimatının gerçekleştirildiği ifade ediliyor. Depreme karşı dayanıklı olması ise taleplerin artmasında son derece etkili olduğu ifade ediliyor.

Editör: TE Bilisim