Acun Ilıcalı tarafından yapılan tablet ve bilgisayar kampanyasında öğrencilere ücretsiz tablet dağıtımı yapılacak. Bu bilgisayarlara ihtiyacı olanlar öğrenciler hemen başvurularını yapabilirler. Koronavirüs salgını yüzünden birinci sınıflar dışında diğer tüm eğitim kademelerine uzaktan eğitim uygulanırken, öğrencilerin derslerini takip edebilmeleri için bedava tablet ve bilgisayar kampanyaları çeşitli kurumlar tarafından devam ediyor. Uzaktan eğitim için ücretsiz tablet ve bilgisayar başvurusu nasıl yapılır?

Bedava Tablet ve Laptop Başvurusu

Ülke genelinde uzaktan eğitim alan ancak gerekli araçları olmayan öğrencilere bedava laptop ve tablet seferberliği devam ediyor. Geçen günlerde ünlü gösteri insanı Acun Ilıcalı’nın başlatmış olduğu Haydi Şimdi bilgisayar kampanyasının ardından da çeşitli belediye ve kurumlardan kampanya destekleri geliyor. Bu kapsamda BAYKAR firmasından Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne kadar pek çok kurum öğrenciler için tablet ve laptop dağıtımı yapıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı çatısının altında toplanan bu tablet ve bilgisayarlar maddi durumu kötü olan öğrencilere ulaştırılıyor.

Bedava Tablet ve Bilgisayar Başvuru Ekranı

Geçen günlerde ünlü isim Acun Ilıcalı tarafından Haydi Şimdi adlı yardım programı yapılmış ve bu programda toplanan paralar, ihtiyaç sahibi öğrencilere bilgisayar olarak teslim edilmek için MEB’e teslim edilmişti. Bu kampanya sonrasında ise çeşitli kurum ve kuruluşlar da bedava tablet ve bilgisayar desteği sunuyorlar.

Esenler Belediyesi Bedava Tablet

Esenler Belediyesi bedava tablet başvurusu yapmak için belediyenin resmi internet sitesinin kullanılması gerekiyor. Şartları sağlayan öğrencilerin başvuruları kabul edilecek;
  • Esenler Kaymakamlığı tarafından onaylanan, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün EBA sistemine giriş yapamadığı tespit edilen öğrencilerden olmak,
  • Sosyal yardım yönetmeliği şartlarına uymak,
  • İlkokul, ortaokul ya da lise öğrencisi olmak,
  • İstanbul Esenler’de ikamet ediyor ya da Esenler’de okuyor olmak gerekmektedir.
  • Dağıtım için öncelik 8 ve 12’inci sınıflara verilecektir.
  • Talebin fazla olacağı durumlarda bir önceki eğitim yılının başarı durumu dikkate alınacak.

Tuzla Belediyesi Bedava Tablet

Tuzla Belediyesi’nin başlattığı kampanya ise Askıda Tablet adını taşıyor. Buna göre belediye görevlileri tablet bağışında bulunmak isteyenler için iletişime geçiyorlar ve daha sonra tabletleri teslim alarak ihtiyaç sahibi olanlara ulaştırıyorlar. Askıda Tablet kampanyası için Tuzla’da ikamet eden öğrenciler yararlanabiliyor. Bunun için de Askidatablet.com adresi ziyaret edilebilir.

Elini Uzat Uzakta Kalmasınlar Bedava Bilgisayar

Uzaktan eğitim görmekte olan İstanbul Kadıköy’de oturan ihtiyaç sahibi öğrencilere bilgisayar veriliyor. Belediye tarafından tespit edilen öğrencilere sunulan imkân için başvurular Kadıköy Belediyesi’ne yapılıyor. Belediyeye şahsen başvuru ya da telefon ile belediyenin gelmesinin talep edilmesi halinde uzaktan eğitim için maddi durumu iyi olmayan öğrencilere bağışlar kapsamında bilgisayar desteği sunuluyor.

Baykar Bedava Tablet

Baykar genel müdürü Haluk Bayraktar, sosyal medya hesabından üzerinden eğitim görmekte teknik imkânlar neticesinde zorlanan çocuklar bedava tablet imkânı sağlıyor. Buna göre kampanya yakında başlayacak ve ihtiyaç sahibi olan öğrencilere tablet ulaştırılacak. Ancak Baykar’ın sağlayacağı tabletler için başvuru detayları henüz açıklanmadı.

Kayseri Belediyesi Bedava Tablet

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından uzaktan eğitim almakta olan ihtiyaç sahibi öğrencilere 10 bin tablet desteği sunuluyor. Belediyeden yapılan açıklamada il genelinde ihtiyaç sahibi öğrencilere dönük Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışma yürütüldüğü açıklandı. Yapılan açıklamada eğitimde fırsat eşitliğine dikkat çekildi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tablet başvurusunda bulunmak için belediyenin resmi internet sitesine girerek başvuru formunun doldurulması ve belediyeye gönderilmesi gerekiyor. Daha sonra belediyenin yapacağı incelemeler kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu anlaşılan öğrencilere tablet desteği sağlanacak.

İzmit Belediyesi Bedava Bilgisayar

İzmit Belediyesi tarafından uzaktan eğitim almakta olan öğrencilere yönelik bedava bilgisayar ve internet paketleri sunuluyor. Buna göre kampanya kapsamında 100 adet bilgisayar, bin kişiye kırtasiye desteği ve 2 bin kişiye de 20 GB internet paketi desteği sunulacak. Bu kampanya için başvuruları İzmit Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Yardımlar uzaktan eğitime devam eden öğrenciler için yapılacak. Belediye tarafından başvuruların değerlendirilmesi sonrasında ihtiyaç sahibi olduğu anlaşılan hanelere bilgisayar, kırtasiye ya da internet yardımı yapılacak. Üstelik tablet ya da bilgisayarı olup interneti olmayanlar için de sadece internet desteği verilerek bağlantı kurulması sağlanıyor. Kampanyaya bağış yapmak isteyenler de yine belediye ile iletişime geçmek durumundalar.
Editör: TE Bilisim