Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından önemli bir haber verildi. Buna göre havalimanlarında Uçuş Rehberim uygulaması kullanan herkes günlük 2 GB bedava internet hakkından yararlanacak.

Bedava İnternet Detayları

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından mobil cihaz kullanıcılarına önemli bir haber verildi. Uçuş Rehberim uygulaması sayesinde havalimanında bulunan herkes günlük 2 GB internet kullanım hakkı elde edecek. Buna göre uçuş bilgilerini almak isteyenler, havalimanında beklerken cihazları üzerinden vakit geçirmek ya da işlerini halletmek isteyenler sunulan bedava internet imkânından yararlanacaklar. Aynı zamanda uygulama kapsamında park edilen araçları da havalimanında bulmak çok daha kolay olacak. Havalimanlarında çok fazla araç olduğu için çoğu zaman da araç sahipleri araçlarını bulmakta zorluk çektiği için uygulama sayesinde araçlarını park ettikleri yere GPS ile yönlendirilecekler ve böylece zaman kaybının yaşanmasının da önüne geçilecek. 2 GB bedava interneti kullanmak için sadece Uçuş Rehberim uygulamasını indirmek gerekiyor. Uygulamaya güncel uçuş bilgileri girildikten sonra 2 GB bedava internet operatör farkı olmadan doğrudan yükleniyor. Günlük olarak sunulan paket havalimanı çıkışı sonrasında da kullanılmaya devam edilebiliyor. Uygulamada aynı zamanda kullanıcılar ayrı bir sayfa açmadan sosyal medya hesaplarını da yakından takip edebiliyorlar. Aynı zamanda uygulamada yer alan uçuş takip özelliği gibi yöntemler de uçuşa ne kadar süre kaldığını, uçağın hangi peronda olduğunu ve kapıların açılıp açılmadığını, bilet kontrollerin başlayıp başlamadığını yolculara kolayca sağlayacak.

Herkes Yararlanabiliyor

Bedava günlük 2 GB internetten yararlanmak için herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Tüm yaş gruplarına yönelik olan kampanya için ise sadece havalimanında olunması gerekiyor. Havalimanında bulunmayan kimseler günlük sunulan bedava 2 GB internetten imkânından yararlanamıyorlar. Bunun yanında günlük olarak tanımlanan 2 GB internet için herhangi bir ücret talep edilmiyor ancak operatör numarası ve aboneliği bulunması gerekiyor. Başka bir deyişle herhangi bir operatör kullanmayan kimseler hizmetten yararlanamıyorlar. Ücretsiz internet hakkı tanımlandığında kullanıcılar paketlerini aynı gün kullanmak durumundalar, ücretsiz internet ertesi güne devredilmiyor ya da başka paketler ile birleştirilmiyor.

Android Telefonlar İçin Uygulamayı İndir

IOS Telefonlar İçin Uygulamayı İndir

Editör: TE Bilisim