Asgari Ücretle Çalışanlar Ne Kadar Kredi Alabilir? Kredi Faiz Oranı Ne Kadar? Asgari ücretli çalışanlar tarafından oldukça araştırılan bir konu olmaktadır. Özellikle de Halk Bankası, Vakıfbank ve ziraat Bankasından kredi kullanabilirler mi? Kredi kullanabilirler ise kullandıkları kredi için faiz oranı ne kadar olur? Kullanılan krediye ne kadar faiz oranı yansıtılır asgari ücretli çalışan vatandaşların önemle araştırdıkları konuların başında geliyor. Özellikle faiz uygulaması adına yeni bir uygulama başlatan kamu bankaları en çok araştırılanlar arasında başta gelmektedir. Kamu bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankasının yeni uygulaması ise çok konuşulacak gibi duruyor. Kamu bankalarının başlattığı uygulama ise Türkiye genelinde bulunan anlaşmalı konut projeleri için 180 ay kredi kullanımlarına uyguladığı faiz oranını 0,79 olarak uygulayacak olmalarıdır.

Bankalar Arası Faiz İndirim Yarışı Sürüyor?

Bankalar Arası Faiz İndirim Yarışı Sürüyor? Faiz indirim yarışı son sürat devam ederken kamu bankalarından son bir hamle daha gelmiş bulunmaktadır. Kamu bankaları, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası tarafından Türkiye genelinde anlaşmalı konut projelerin uygulanacağı illerde faiz indirimine gidildi. Kamu bankaları Türkiye genelinde bulunan anlaşmalı konut projelerinin bulunduğu illerde faiz oranını 180 aya 0.79 seviyesine indirmiş bulunmaktadır. Bu uygulama yeni konut alımlarında başlatılacaktır. Diğer özel bankalarda ise İş Bankası da anlaşmalı projeler bazında faiz oranını 120 aya 0,78’e kadar düşürmüş bulunmaktadır.

Asgari Ücretli Çalışanlar Ne Kadar Kredi Kullanabilir?

Asgari Ücretli Çalışanlar Ne Kadar Kredi Kullanabilir? Çekilecek olan kredi tutarları hesaplama yapılırken en uzun vadeye göre çıkartılabilecek en yüksek miktarlardan hesaplanmış olmaktadır. Çekebileceğiniz kredi miktarı, maaş aldığınız bankanın iyi niyetine, kredi notunuza ve adınıza bağlı olan diğer etkenlere göre değişiklikler gösterebilmektedir. Adınıza kredi çıkıp çıkmaması direkt olarak banka sicilinizle doğrudan alakalı olmaktadır. Asgari ücretli ve sigortalı olarak belirttiğimiz kredileri kesin olarak kullanabilirsiniz anlamına gelmemektedir. Belirttiğimiz oranlar ve değerler Kasım 2019 ayı içerisindeki banka verilerine göre hazırlanmış bulunmaktadır.

2020 Yılı İçin Asgari Ücretli Çalışanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

2020 Yılı İçin Asgari Ücretli Çalışanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir? 2020 yılında asgari ücretli çalışanlar için kredi veren bankalar aşağıdaki gibi olmaktadır.
 • Türkiye İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • QNB Finans Bank
 • CEBTETEB
 • Halk Bank
 • Yapı Kredi

Asgari Ücretle Çalışanlara İhtiyaç Kredisi veren Bankalar Hangileridir?

Asgari Ücretle Çalışanlara İhtiyaç Kredisi veren Bankalar Hangileridir? Asgari ücretle çalışan vatandaşlar için ihtiyaç kredisi veren bankalar aşağıdaki gibi olup, verdikleri kredi miktarı ve faiz oranları aşağıdaki gibidir.
 • CEPTETEB: 10.000TL Kredi, Vade: 36 Ay Faiz Oranı: %1,08 Geri Ödeme tutarı: 14.448TL
 • QNB Finans Bank: 10.000TL Kredi, Vade: 36 Ay Faiz Oranı: %1,03 Geri Ödeme tutarı: 14.273TL
 • İş Bankası: 10.000TL Kredi, Vade: 36 Ay Faiz Oranı: %1,16 Geri Ödeme tutarı: 14.868TL

Asgari Ücretli Çalışan İçin Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Asgari Ücretli Çalışan İçin Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? Türkiye sınırları içerisinde asgari ücretle çalışıp konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara, konut kredisi veren bankalar hangileridir. Konut kredisi veren bankalar ve faiz oranları ayrıca geri ödeme tutarı gibi bilgilere aşağıdaki detaylardan ulaşabilirsiniz.
 • Halk Bank: 100.000TL Kredi, Vade: 120 Ay Faiz Oranı: %0,99 Geri Ödeme tutarı: 172.290TL
 • Ziraat Bankası: 100.000TL Kredi, Vade: 120 Ay Faiz Oranı: %0,99 Geri Ödeme tutarı: 172.273TL
 • Yapı Kredi: 100.000TL Kredi, Vade: 120 Ay Faiz Oranı: %1,09 Geri Ödeme Tutarı: 180.675TL