Apple garanti sorgulama işlemi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdeki Apple marka akıllı telefon, tablet, akıllı saat, televizyon veya diğer cihazları kullanan kişilerin sahip oldukları Apple ürününün garanti kapsamına girip girmediğini ve garanti süreleri hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için en sık başvurdukları araştırma yöntemlerinden biridir.

Apple Garanti Sorgulama Nedir?

iPhone modeli akıllı telefon kullanıcıları tarafından sık tercih edilen Apple garanti sorgulama işlemi, cihazın garanti süreleri ve haklarının öğrenilmesi için yapılan bir internet sorgusudur. Online platform üzerinden sorgulaması yapılacak Apple marka cihazın seri numarası kullanılarak cihazla ilgili detaylı bilgilere ulaşılabilmektedir.

Apple Garanti Sorgulama Ne İşe Yarar?

Apple garanti sorgulama, kullanılan Apple marka cihazın marka tarafından garanti kapsamında olup olmadığını öğrenmek için kullanıcılar tarafından bilgi amaçlı başvurulan bir yöntemdir. Sadece garanti için değil aynı zamanda ek AppleCare kapsamı satın almaya uygun olup olmadığını da internet üzerinden Apple garanti sorgulama işlemi yaparak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Online platform üzerinden Apple garanti sorgulama yapmak için özel olarak kullanıma açılan bağlantı adresine ihtiyaç duyulmaktadır. Apple garanti sorgulama adresini açtıktan sonra ana ekranda yer alan “Seri Numaranızı Girin” bölümüne, garanti kapsamını sorgulayacağınız Apple marka akıllı telefon veya herhangi bir aygıtın seri numarasını girerek çok kolay bir şekilde Apple garanti sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Online Apple Garanti Sorgulama Adresi Nedir?

Apple marka akıllı telefonunuzun firma tarafından garanti kapsamında olup olmadığını anlamak için https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ bağlantı adresini bilgisayar veya mobil cihazlardan tarayıcınızla açmanız yeterli olacaktır.

Online Apple Garanti Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ

iPhone Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Apple garanti sorgulama yapmak için ihtiyaç duyulan seri numarasını öğrenmenin pek çok farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunları kısaca sıralamak gerekirse;
  • iOS yazılımı üzerinden,
  • iPhone kasası üzerinden,
  • iPhone orijinal kutusundan,
  • iTunes üzerinden
Phone seri numarasını öğrenmek mümkün olmaktadır.

Yazılımdan iPhone Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Apple marka akıllı telefonların işletim sistemi kullanarak iPhone seri numarası öğrenilebilir. Bunun için iOS sisteminde Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra Genel ve daha sonra Hakkında kısmına girin. İphone’un seri numarasını, IMEI / MEID ve ICCID numaraları sıralı bir şekilde dizilmiş olarak bu alanda bulabilirsiniz. iPhone garanti sorgulamasını telefonunuz üzerinden mobil olarak yapıyorsanız kopyala yapıştır ile kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.

Telefon Kasasından iPhone Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Orijinal bir iPhone akıllı telefonu sahipseniz, Apple garanti sorgulama işlemi yapabilmek için ihtiyaç duyduğunuz IMEI seri numarasına aygıtın arka kasasından ulaşabilirsiniz. IMEI ve MEID numaraları şu iPhone modellerinin arkasında yazılıdır:
  • iPhone 5
  • iPhone 5c
  • iPhone 5s
  • iPhone SE
  • iPhone 6 Plus
  • iPhone 6

iPhone Kutusundan iPhone Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Satın aldığınız veya alacağınız iPhone akıllı telefonunun kutusundan da barkod kısmından seri no ve IMEI gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Kutunun barkodlu bölümünde aygıta ait IMEI ve MEID numaraları bulunmaktadır.

iTunes Üzerinden iPhone Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

iTunes üzerinden iPhone cihazınızın seri numarasını öğrenmek için aygıtı iOS üzerinden bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınızda iTunes programını çalıştırın. Ana sayfa üzerinde aygıtınızı bulun ve aygıt bilgilerini görüntülemek için Özet menüsüne tıklayın. iPhone'a ait IMEI/MEID ve ICCID numaralarını bulmak için Telefon Numarası'nı tıklayın. iPad için CDN, IMEI/MEID ve ICCID numaralarını bulmak içinse Seri Numarası kısmına tıklayın.

Apple Garantisi Ne Zaman Başlar?

Apple garanti başlangıç ve bitiş süreleri, sorgulama ekranında detaylı şekilde yer almaktadır. iPhone garantisi, cihaza sim kart takıldığı andan itibaren başlar.

Apple Garantisi Kaç Yıldır?

Apple garanti sorgulama yaparak sahip olduğunuz cihazın kaç yıl garanti süresine sahip olduğunu öğrenebilirsiniz. Türkiye’de Apple cihazları 2 yıl garantilidir.
Editör: TE Bilisim