Ramazan ayının başlaması ile birlikte hazırlıklarda artık son aşamasına geldi. On bir ayın sultanı olarak bilinen ramazan ayı bugün başladı. Oruç ibadetini yerine getirecek olan kişiler, günler öncesinden ramazan alışverişlerini yapmaya başladı.

Artan gıda ürünü fiyatları nedeni ile birçok kişi ise, ramazan ayı için istediği alışverişi gerçekleştiremedi. Bu kapsamda en çok yardıma ihtiyacı olanlar, maddi gücü yeterli olmayanlar ve sosyal yardım destekleri ile geçinenler mağdur oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi ise, sosyal yardım alarak geçinen vatandaşlara ramazan yardımında da bulundu. Bu sayede, maddi durumu yeterli olmayan kişiler de ramazan ayı için ihtiyaç duydukları ürünleri alabilecek.

TOPLAMDA 99 MİLYONDAN FAZLA ÖDEME YAPILDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankaralılara birçok kalemde sosyal destekler sağlamaya devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlar arasında doğalgaz yardımı, et yardımı, kırtasiye yardımı ve kantin yardımı gibi kalemler yer alıyor. Mansur Yavaş’ın başkanlığında Ankaralılara bir yardım kalemi de ramazan ayı için gerçekleştirildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım alarak geçimini sağlayabilen kişilerin Başkent Kart’larına 500’er lira ödeme yapıldığını açıkladı.

İHTİYAÇ BAKİYESİ HESAPLARA YATIRILDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamalarda, ihtiyaç sahibi olan ve sosyal yardım desteği alan vatandaşların Başkent Kart hesaplarına 500’er lira yatırıldığı duyuruldu. Ramazan ayının gelmesi ile birlikte insanların ihtiyaç duyduğu alışverişlerini yapabilmesi adına yardım sağlandı. Sosyal yardımlar ile geçinen kişilere bir nebze daha ekonomik destek sağlanması için yapılan ödemeler toplamda 99 milyon 587 bin 500 lirayı buldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından duyurulan ihtiyaç ödemeleri hesaplara yatırıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi bu bilgiyi şu ifadeler ile duyurdu; ‘Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak, ramazan ayı öncesinde sosyal yardım alan 199 bin 175 ailemizin Başkent Kart’larına 500’er liradan toplam 99 milyon 587 bin 500 TL genel ihtiyaç bakiyesi yatırdık.’’ Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu destek ödemelerini vatandaşlar, diledikleri ihtiyaçlarını karşılamak için kullanabilecek. Ramazan ayına özel olarak yapılan bu destek ödemeleri ile Ankaralılar, ramazan ayında biraz daha rahat edebilecek.

Editör: TE Bilisim