Ankara Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği sosyal yardımlar ile ön plana çıkıyor. Ankara halkına yapılan destekler, ihtiyaç sahibi ailelerin yaşam şartlarını bir nebzede olsa kolaylaştırabilmek adına geçekleştiriliyor. Mansur Yavaş’ın başkanlığında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenli olarak ihtiyaç sahiplerine farklı birçok kalemde yardımlar yapılmaya devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçen yıllarda da Ankara’da yaşayan ve sosyal yardım alan 2 bin 985 öğrenci için toplamda 811 bin 535 TL’lik üniversite sınavı başvuru ve sınav yol ücretini karşılamıştı. Durumu olmayan öğrenciler için gerçekleştirilen bu yardım projesi, bu yol da devam edecek.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına Ankara’da yaşayan öğrencilere eğitim desteğinin verilmeye devam edileceğini açıkladı. Bu kapsamda Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek olan ve sosyal yardım alan ortalama 3 bin öğrencisinin, üniversite giriş sınav ücretini ve üniversite sınavı için ihtiyacı olan yol ücretini karşılayacağını duyurdu.

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİNE DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, farklı kalemler adı altında Ankara halkına sosyal yardımlar yapmaya devam ediyor. Eğitim alanında yapılan yardımların yanı sıra; ısınma, alışveriş ve yakacak gibi pek çok alanda da Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardım hizmetleri bulunuyor.

Ankaralılar için geçtiğimiz gün yapılan ramazan yardımında da ihtiyaç sahibi olan vatandaşların Başkent Kart hesaplarına 500’er TL ödeme gerçekleştirilmişti. İhtiyaç sahibi olan Ankaralıların hesaplarına aktarılan bu ödemeler ile ramazan ayı için ihtiyaç duyulan alışverişlerin yapılabilmesine imkan sunuldu. Sosyal yardım projeleri ile ön plana çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitim alanındaki yardımlarını da aksatmadan gerçekleştiriyor.

Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması prensibini ön plana alan Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu kapsam da farklı seviyelerdeki öğrencilere yardımlarını gerçekleştiriyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlar için farklı şartlar bulunuyor.

Bu şartlar arasında ilk olarak kişilerin ihtiyaç sahibi ve belli bir gelir düzeyinin altında ya da herhangi bir gelire sahip olamaması yer alıyor. Başvurulacak yardım projeleri için şartlar değişiklik göstermektedir.

Editör: TE Bilisim