Maaş bordrosuz, kefilsiz kredi veren bankalar son dönemlerde bir hayli revaçtadır. Gelişen bankacılık sisteminde artık kredi notu da baz alınarak kredi verme işlemi başlamıştır. Kredi notunu hesaba katmayan bankalar kredi çekmek isteyen vatandaşlardan güvence alabilmek ve kredi borçlarını ödeyebilme durumlarının olup olmadığını bilmek için maaş bordrosu istemekteydi.

Artık KKB sistemi ile finansal puanının hesaplanması sonucu kredi puanınız belirlenir. Bu belirlenen puan geçmiş tüm finansal işlemlerinizin değeri niteliğindedir. Kredi notunuz daha hızlı ve daha kolay kredi alabilmeniz için sizlere avantaj sağlar. Ayrıca kredi notunuz ile maaş bordrosuz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Gelir belgesiz, kefilsiz kredi veren bankaların sayısı artarak işlemler daha hızlı hale gelmiş, kredi notu sistemi önem kazanmıştır. Kredi talebinde bulunan ve kredi notu iyi olan vatandaşlar bu bankaları tercih etmektedir.

Hangi bankaların gelir belgesiz, kefilsiz kredi verdiği bu yöntemi kullanarak kredi almak isteyen vatandaşların merak ettiği konular arasındadır. Yazının devamında bu bankalara ve krediye dair detaylı bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler ışığında vatandaşlar kendilerine en uygun banka seçimini yapabilir.

Hangi Bankalar Gelir Belgesiz Kredi Veriyor?

Bazı bankalar kredi verebilmek için ilk olarak maaş bordrosu gösterilmesini şart koşar. Bu durum pek çok gelir belgesi olmayan kişileri zorlamaktadır. Gelir belgesi olmayan vatandaşlar gelir belgesiz ihtiyaç kredisi veren bankaları tercih eder. Her bankadan gelir belgesiz ihtiyaç kredisi alınmamaktadır.

Maaş bordrosu istemeyen bankalar ise şunlardır:

 • TEB
 • ING Bank
 • Odeabank
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Enpara
 • N Kolay Kredi
 • Vakıf Bank
 • Fibabanka
 • Ziraat Bankası
 • Denizbank

Hangi Bankalar Kefilsiz Kredi Veriyor?

Bankalar kredi talebinde bulunan müşterilerine bazı şartlar sunar. Bu şartlardan biri de kredi çekecek kişiden kefil istenmesidir. Kefil sistemi, kişinin kredi borcunu ödeyememesi durumunda kefil olan kişiden zararını giderebilmesi içindir.

Pek çok kişi kefil olmakta tereddütler yaşar hatta bazıları hiç kefil olmak istemez. Bu gibi durumlarda kredi çekmek isteyen kişiler kefil talebi olmayan bankalara yönelir. Kefilsiz kredi veren çok banka olmamasıyla birlikte bazı bankaların ise böyle bir talebi bulunmamaktadır.

Kefil şartı aramayan bankalar şunlardır:

 • TEB
 • Akbank
 • Burgan Bank
 • PTT
 • N Kolay
 • En Para
 • Aktif Bank

TEB Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB, gelir belgesi olmayan müşterileri için maaş bordrosu ve kefil şartı aramadan kredi veren bankalardan bir tanesidir. Size en yakın şubeye giderek başvuru yapabilir ya da TEB’in CEPTETEB uygulamasını kullanarak anında kredi çekebilirsiniz. CEPTETEB uygulamasıyla imza, senet, evrak türünde işlemler olmadan hızlı kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

TEB üzerinden maaş bordrosuz kredi başvurusu yapabilmek için bankanın uzun süreli müşterisi olmanız, bankaya ait kartlardan birini kullanıyor olmanız ve borç durumunuzun olmaması beklenmektedir. CEPTETEB uygulamasından başvuru yapabilmek için TEB’in maaş kartına sahip olmanız gerekir bu şekilde uygulamayı kullanarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru için CEPTETEB uygulamasına girip Başvurular bölümüne tıklayın ardından Kredi Başvurusu bölümünden bilgilerinizi girerek gelir belgesiz, kefilsiz başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredinizin onaylanması halinde başvuru yapmış olduğunuz krediyi hesabınıza aktarıp kullanıma başlayabilirsiniz.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank da maaş bordrosuz kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan bir tanesidir. İster şubeden ister Akbank mobil uygulamasından isterseniz de internet adresinden, gelir belgesi göstermeden, imza, senet ve kefil şartları aranmadan kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Dikkat edilecek noktalardan biri kredi başvurusu yapacak kişilerin KKB puanının yeterli olmasıdır.

Akbank mobil uygulamasından gelir belgesiz kredi başvurusu için, Başvurular bölümüne tıklamanız, ardından Nakit İhtiyaçlarım sayfasından İhtiyaç Kredisi Başvurusu ekranına gelerek bilgilerinizi girmeniz gerekir. Mobil uygulamasına sahip olmayan vatandaşlar ise kendilerine en yakın Akbank şubesine giderek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Odeabank gelir belgesi olmayan vatandaş için hızlı ve kolay kredi başvurusu yapabilme olanağı sağlamaktadır. Odeabank internet adresinden, mobil bankacılık ve web bankacılığı seçenekleriyle online kredi başvuru sayfasından kredi talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Ayrıca Odeabank iletişim merkezi ve SMS ile başvuru seçeneklerinden de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Odeabank web sitesinden müracaat yapacak kişiler öncelik olarak Bireysel bölümüne gelip Başvurular sayfasına tıklayıp, ardından İhtiyaç Kredisi sayfasından başvurularını yapabilirler. Başvuru için TC kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir. Sonrasında cep telefonunuza gelen doğrulama kodu ile işleminize devam edebilirsiniz.

Odeabank Mobil Bankacılıktan başvuru yapacak olanlar ise ilk öncelikle Odeabank müşterisi olmak zorundadır. Odeabank müşterileri, mobil uygulamasının Krediler bölümünden Yeni Kredi Başvurusu seçeneği ile başvurularını yapabilirler. Başvurunun kabul edilmesinin ardından kredinizi hesabınıza geçirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Odeabank SMS ile kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşların öncelikle, telefonlarının kısa mesaj bölümüne gelerek NAKIT yazıp ardından bir boşluk bırakarak TC kimlik numaralarıyla birlikte 8444’ e yollamaları gerekmektedir. Banka yollamış olduğunuz mesajla başvuruya geri dönüş yaparak sizlerle iletişime geçer.

Odeabank İletişim Merkezi ile başvuru yapacaklar ise 444 8 444 numaralı hattı arayabilirler. İletişim Merkezi ile başvuru yapmak size hız ve zaman kazandırır. Yapmanız gerekenler ise iletişim merkezini arayarak krediler bölümünden müracaat seçeneğini tuşlayıp müşteri temsilcisine bağlanarak kredi başvurunuzu gerçekleştirmektir.

Odeabank da diğer bankalar gibi gelir belgesiz kredi verebilmek için kredi notunuzu önemsemektedir. Kredi notunuzun değeri alacağınız kredinin limit değerini de belirler.

Enpara Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Enpara, QNB Finansbank’ın oluşturmuş olduğu internet üzerinden işlem gerçekleştiren bankacılıktır. Kişiler bankaya gitmeden bankanın internet sitesinden Enpara başvuru sayfasına girip hangi türde işlem yapacağını seçmektedir. Seçmiş olduğunuz işlem doğrultusunda banka sizinle iletişime geçerek belirtmiş olduğunuz ev adresine gelir; banka kartınızı ve tek sefer kullanmanız için belirlenen şifrenizi verir.

Enpara müşterileri gelir belgesiz kredi başvurularını Enpara Mobil üzerinden gerçekleştirebilmektedirler. Enpara Mobil uygulaması karmaşık olmayan arayüzü ile de uygulamayı kullananlar için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Gelir belgesiz kredi başvurusu için öncelikle uygulamayı indirip sisteme TC kimlik numaranız ve size verilen şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş işlemi gerçekleştikten sonra sırasıyla şu adımlar izlenmelidir:

 • Krediler seçeneğine tıklayın,
 •  “Başvurmadan Önce Bilmenizi İsteriz” başlıklı sayfanın en sonunda yer alan Başvur seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza Kredi Tutarı bölümü çıkacaktır, buradan çekmek istediğiniz kredi miktarını girin.
 • Kredi vadenizi seçin.
 • Son olarak Başvur seçeneğine tıklayarak işleminizi bitirin.

Gerçekleştirilen gelir belgesiz kredi başvurusundan sonra bankanın değerlendirmesi beklenir. Banka, değerlendirme aşamalarında kişinin kredi notuna çok önem vermektedir. Bankanın ayrıca değerlendirmeleri içerisinde şunlar yer alır:

 • Enpara üzerinden para alışverişi yapmış olmanıza,
 • Önceki kredi kartlarınızın ödeme zamanlarındaki gecikme ya da zamanında ödeme yapma durumunuza,
 • Kredi kullanım üst limitinize dikkat etmektedir.

Tüm bunlar sağlandıktan sonra krediniz kullanıma açık hale gelir. Enpara gelir belgesiz, kefilsiz kredi veren bankalar içerisinde müşterisine geniş imkânlar tanıyan bankadır.

Vakıfbank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank gelir belgesi aramayan bankalardan bir diğeridir. Vakıfbank müşterilerinin kredi notlarına göre kredi veren bir bankadır. Bu sebeple gelir belgesi istemini zorunlu kılmamaktadır. Vakıfbank müşterileri bu zamana kadar biriken kredi notları ile maaş bordrosuz kredi başvurusunda bulunabilirler. Gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunmak isteyen müşteriler bankanın web sitesinden ya da mobil bankacılık uygulaması ile başvurularını gerçekleştirebilirler. Ayrıca SMS yöntemi ile de başvuru işlemlerini yapabilirler.

Vakıfbank internet sitesinden gelir belgesiz ihtiyaç kredisi başvurunuz için öncelikle bankanın web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra Bireysel Kampanyalar bölümünden İhtiyaç Kredileri sayfasına tıklayın, yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada sırasıyla TC kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir. Cep telefonunuza bir mesaj gelecektir, bu mesaj işleme devam etmeniz ve güvenlik açısından yollanan bir onay kodudur. Onay kodunuzu girdikten sonra sayfanın alt kısmında yer alan kutucuğu işaretleyerek devam et seçeneğine tıklayın.

Karşınıza Kredi Bilgileri bölümü çıkacak. Bu bölüme ne kadar kredi talep ettiğinizi yazın ve bu krediyi kaç ay vade ile istediğinizi yazarak işleminize devam edin. Kredi bilgileri bölümünden sonra Devam Et seçeneği çıkacak, bu seçeneğe tıkladığınızda ekranınıza Çalışma Bilgileri bölümü gelecektir. Bu bölümde sizden hangi işe sahip olduğunuz, iş yeri adresiniz ve aylık maaşınızın bilgileri istenmektedir. Buraya kadar tüm bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra Onay seçeneğine tıklayarak işleminizi tamamlamış olursunuz.

Başvuru talebiniz gün içerisinde banka tarafından değerlendirilmeye alınır. Tekrar gün içerisinde başvurunuz ile ilgili değerlendirmeleri telefonunuza iletirler. Başvuru talebiniz onaylandığı zaman eğer bir Vakıfbank müşterisi iseniz mobil bankacılık uygulamasından ya da bankanın internet sitesinden kredinizi hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Banka müşterisi olmayan kişiler de kimlik kartları ile herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek başvurmuş oldukları krediyi çekebilirler.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı ile gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilmeniz için öncelikle bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir. Banka, müşterilerine internet bankacılığını kullanabilmeleri için müşteri numarası ve şifre vermektedir. Eğer bankanın müşterisiyseniz işleme siteye girerek devam edebilirsiniz. Ana sayfa açılacaktır, buradan İnternet Bankacılığı kısmına gelin ve Bireysel seçeneğine tıklayın.

Ekrana müşteri numarası ve şifre bilgisi bölümü gelecektir. Bankanın size vermiş olduğu müşteri numarası ve şifreyi ekranda yer alan bölüme girin, ardından cep telefonunuza bir onay kodu gelecektir. Bu kodu sisteme girerek internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Sisteme sorunsuz olarak giriş yaptıktan sonra menüler kısmından Krediler; ardından Bireysel Kredi Başvurusu seçeneğine tıklayın. Vakıfbank internet bankacılığı kullanan müşterileri için işlemlerini hızlı tamamlama imkânı sunar. Sadece istediğiniz kredi miktarını ve vade aralığını belirtmeniz yeterlidir.

Vakıfbank Mobil Bankacılık uygulaması kullanmak isteyenler de internet bankacılığında olduğu gibi bankanın müşterisi olmak durumundadır. Banka müşterisi iseniz uygulamayı telefonunuza indirin daha sonra müşteri numaranızı ve şifrenizi girin. Cep telefonunuza bir onay kodu gelecektir. Bu kodu girerek mobil bankacılık uygulamasına girişiniz gerçekleşir. Mobil uygulama da internet bankacılığı gibi uzun işlemler yapmanızı gerektirmez. Menü kısmından krediler ve kredi başvurusuna tıklayarak gelir belgesiz kredi başvuru talebinizi sadece kredi miktarı ve vade aralığı belirterek gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası bir kamu bankasıdır ve diğer bankalara oranla faiz oranları daha düşüktür. Faiz oranlarını düşük tutan banka gelir belgesiz kredi başvurusu talebinde bulunacak olan müşterilerinin kredi notlarının yüksek olmasını beklemektedir.

Ziraat Bankası kredi talebinde bulunmak isteyen müşteriler için öncelikle mobil bankacılık, internet bankacılığı ve 444 00 00 ve 0850 220 00 00 numaraları ile birçok başvuru seçeneği sunmaktadır. Ziraat Bankası gelir belgesi talebinde bulunmasa bile kişinin en azından sabit bir gelirinin olmasını beklemektedir. Ayrıca kredi notu düşük olan kişiler kredi alamaz. Kredi alabilmek için kredi notunuzun çok yüksek olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Bağlan

Bu yazımızda kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler için gelir belgesiz, kefilsiz kredi veren bankaları incelemiş bulunmaktayız. Bu inceleme kapsamında kredi çekmek isteyenler yukarıda belirtilmiş olan başvuru seçeneklerini takip ederek adım adım işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Banka2022 Faiz Oranları
Ziraat Bankası%1,79
Vakıfbank%1,91
QNB Finansbank%1,74
Odeabank%3,25
Akbank%1,96
TEB%1,64
ING Bank%1,24
Editör: TE Bilisim